כירורג פלסטי מומחה - ד"ר בני מייליק

ד"ר מייליק

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (Israel Society of Plastic Surgeons) ד”ר מייליק הינו בוגר בית הספר לרפואה באונ’ בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית סיים במרכז הרפואי תל אביב – איכילוב. עם סיום ההתמחות, נסע ד”ר מייליק לקנדה, שם עשה התמחות נוספת בכירורגיה פלסטית בילדים בבית החולים לילדים בטורונטו.

בהמשך השתלם ד”ר מייליק בתחום חדש של “עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור” בפיטסבורג ארה”ב. עם חזרתו לארץ, בשנת 2007, הקים ד”ר מייליק את השירות הראשון בישראל בתחום זה, תחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: “השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל” במרכז הרפואי תל אביב – “איכילוב”. לד”ר מייליק הניסיון הרחב ביותר בישראל בתחום זה והוא ניתח מאות מטופלים לאחר ירידת משקל. כיום מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

התמחויות

1998-1999 התמחות, כירורגיה כללית, המרכז הרפואי  כרמל, חיפה.

1999-2002 התמחות, המח' לכירורגיה פלסטית, המרכז הרפואי רמב"ם, חיפה.

2004-2005 התמחות, המחלקה לכירורגיה פלסטית, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי.

לימודים והשתלמויות

בוגר בית הספר לרפואה, אוניברסיטת בן גוריון.

התמחות בכירורגיה פלסטית, בית החולים איכילוב.

התמחות בכירורגיה פלסטית בילדים בבית החולים לילדים, טורונטו, קנדה.

השתלמות בתחום עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור, פיטסבורג, ארה”ב. 

הגישה הטיפולית

ד”ר מייליק מאמין שהקשר בין הרופא והמטופל/ת חייב להיות מבוסס על אמון מלא ותקשורת טובה שאותם יש לטפח כבר מהמפגש הראשון. בפגישת ייעוץ ראשונה זו יפרוש המטופל/ת את שאיפותיו לשינוי ואת צרכיו הגופניים ומצד שני יאסף המידע הרפואי החיוני באמצעות בדיקה גופנית מדוקדקת ו”לימוד” החומר הרפואי שהמטופל/ת מביא איתו. 

בהמשך, ידון ד”ר מייליק בחלופות השונות לטיפול ויציג את נסיונו בתחום ותוצאות של מקרים דומים. בנוסף – בכדי שההחלטה המתקבלת תהיה מושכלת ושלמה, יוצגו הסיכונים והסיבוכים האפשריים, גם אם הסיכוי ללקות בהם הוא נמוך ביותר. בסיכומו של מפגש זה נקבעת התכנית הטיפולית שתפקידה לענות על צרכיו של המטופל/ת תוך התחשבות במצבו הגופני והרפואי והרצון לענות על שאיפותיו בדרך הכונה והבטוחה ביותר עבורו. בשלב זה יודרך המטופל/ת לגבי ההכנה לניתוח, הבדיקות הרפואיות שעליו להשלים והציוד והתרופות שעליו להכין. לקראת הניתוח ייתכנו פגישות נוספות בהתאם לצורך ובמידה שעולות שאלות נוספות שהמטופל/ת מבקש עליהן תשובה. הפגישה הבאה בין ד”ר מייליק למטופל/ת תהיה בבית החולים. שם יתבצע התכנון הסופי של הניתוח והמטופל/ת יובל לחדר הניתוח לביצוע הניתוח עצמו. בתום הניתוח מלווה ד”ר מייליק את המטופל/ת לחדר ההתאוששות ולאחר מכן לחדר האשפוז ומוודא כי הוא מבין את ההנחיות לתקופת ההתאוששות ואת דרכי ההתקשרות ביניהם בתקופה זו.

מיהו כירורג פלסטי?

רופא המתמחה בביצוע שורה ארוכה של ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים לשיפור המראה הכללי ולתיקון פגמים מולדים ונרכשים שמפריעים לתפקוד השוטף ופוגעים באסתטיקה, במראה ובביטחון העצמי של רבים ברחבי העולם.

רבים מגדירים את תפקיד המנתח הפלסטי כשילוב בין רפואה לאומנות. העוסקים בתחום נדרשים לחוש אסתטי מפותח, להקפדה יתרה על הפרטים הקטנים, לדיוק נטול פשרות הנדרש מכל אדם המחזיק בסכין מנתחים וכמובן להיכרות עם כל המחקרים האחרונים, הטכניקות הרפואיות, מחלות הרקע והגורמים השונים שמשפיעים על הטיפול ותוצאותיו.

חלק מהאנשים מאמינים שתפקידו של המנתח הפלסטי מסתכם בשיפור המראה החיצוני של אנשים שרוצים להשיג שינוי בחייהם – אך זה לחלוטין לא המצב. המנתחים הפלסטיים פועלים גם בחדרי המיון ויחידות הטיפול הנמרץ בבתי החולים כדי לסייע לאנשים שעברו תאונות וטראומות ששינו את הפנים והגוף שלהם.

בנוסף הם מסייעים לאנשים המחלימים מסרטן לשקם את גופם לאחר הניתוחים השונים ועוזרים גם ללא מעט ילדים שנולדו עם פגמים קלים או משמעותיים לקבל הזדמנות שווה לחיים קלים יותר, ללא הצקות והקנטות.

אילו טיפולים מוסמך המנתח הפלסטי לבצע?

ניתוחים בבית החולים

המנתח הפלסטי כאמור עוסק רבות בשיקום הפנים והגוף של אנשים שעברו טראומות כתוצאה מתאונות, חבלות או מחלות שמשפיעות על המראה החיצוני שלהם. בכל בית חולים ישנו מערך של מנתחים פלסטיים המסייעים לבצוע טיפולים משקמים מסוגים שונים – דחופים וולונטריים.

ניתוחים פלסטיים

ככל שחולף הזמן, היצע הניתוחים הפלסטיים לשיפור המראה רק הולך ומתרחב. כיום ניתן לבצע ניתוחים לשיפור המראה של כמעט כל איבר בגופנו כדי להגביר את הביטחון וההערכה העצמית. הטיפולים הנפוצים ביותר בהקשר הזה כוללים ניתוחי אף, ניתוחי חזה ינתוחים להשרת עודפי עור, ניתוחי מתיחה עור בבטן, בירכיים, בזרועות ובאזורים נוספים. טיפולי פנים לרבות הרמה, מתיחה ועיצוב מחדש; טיפולי שאיבת שומן ועוד.

סל הטיפולים נקבע בהתאם לרצון המטופלת או המטופל ויכול לכלול טיפול אחד או יותר. היכולות בתחום משתדרגות כל העת ועם השנים הניתוחים האלו הופכים בטוחים, יעילים ומדויקים הרבה יותר.

טיפולי הזרקות

גם הטיפולים האלו צוברים פופולריות רבה בשנים האחרונות הודות לפשטות וליעילות שלהם בשיפור מראה הפנים ואזורים אחרים בגוף תוך זמן קצר. ניתן להשתמש בחומרים כמו חומצה היאלרונית, בוטוליניום טוקסין (בוטוקס) ועוד כדי להשפיע על נפח השפתיים, הקמטים בפנים, מראה האף ועוד.

היתרון הגדול של הטיפולים האלו טמון בעבודה שהם לא דורשים ניתוחים מורכבים וניתן להשיג באמצעותם שינויים נראים לעין – בלי לעבור שיקום ארוך ומורכב, הכרוך גם בסיכונים מסוימים. עם זאת, דווקא הפשטות של הטיפול הפכה בשנים האחרונות את התחום ל"פרוץ" – כאשר רבים מבצעים הזרקות בלי שיש להם את הניסיון והידע הדרושים לכך. לכן, חשוב לבצע את הטיפול רק אצל מנתח פלסטי המחזיק בהסמכה ובכישורים הדרושים לכך.