השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

כירורג פלסטי מומחה - ד"ר בני מייליק

ד"ר מייליק

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (Israel Society of Plastic Surgeons) ד”ר מייליק הינו בוגר בית הספר לרפואה באונ’ בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית סיים במרכז הרפואי תל אביב – איכילוב. עם סיום ההתמחות, נסע ד”ר מייליק לקנדה, שם עשה התמחות נוספת בכירורגיה פלסטית בילדים בבית החולים לילדים בטורונטו.

בהמשך השתלם ד”ר מייליק בתחום חדש של “עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור” בפיטסבורג ארה”ב. עם חזרתו לארץ, בשנת 2007, הקים ד”ר מייליק את השירות הראשון בישראל בתחום זה, תחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: “השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל” במרכז הרפואי תל אביב – “איכילוב”. לד”ר מייליק הניסיון הרחב ביותר בישראל בתחום זה והוא ניתח מאות מטופלים לאחר ירידת משקל. כיום מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

התמחויות

1998-1999 התמחות, כירורגיה כללית, המרכז הרפואי  כרמל, חיפה.

1999-2002 התמחות, המח' לכירורגיה פלסטית, המרכז הרפואי רמב"ם, חיפה.

2004-2005 התמחות, המחלקה לכירורגיה פלסטית, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי.

לימודים והשתלמויות

בוגר בית הספר לרפואה, אוניברסיטת בן גוריון.

התמחות בכירורגיה פלסטית, בית החולים איכילוב.

התמחות בכירורגיה פלסטית בילדים בבית החולים לילדים, טורונטו, קנדה.

השתלמות בתחום עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור, פיטסבורג, ארה”ב. 

הגישה הטיפולית

ד”ר מייליק מאמין שהקשר בין הרופא והמטופל/ת חייב להיות מבוסס על אמון מלא ותקשורת טובה שאותם יש לטפח כבר מהמפגש הראשון. בפגישת ייעוץ ראשונה זו יפרוש המטופל/ת את שאיפותיו לשינוי ואת צרכיו הגופניים ומצד שני יאסף המידע הרפואי החיוני באמצעות בדיקה גופנית מדוקדקת ו”לימוד” החומר הרפואי שהמטופל/ת מביא איתו. 

בהמשך, ידון ד”ר מייליק בחלופות השונות לטיפול ויציג את נסיונו בתחום ותוצאות של מקרים דומים. בנוסף – בכדי שההחלטה המתקבלת תהיה מושכלת ושלמה, יוצגו הסיכונים והסיבוכים האפשריים, גם אם הסיכוי ללקות בהם הוא נמוך ביותר. בסיכומו של מפגש זה נקבעת התכנית הטיפולית שתפקידה לענות על צרכיו של המטופל/ת תוך התחשבות במצבו הגופני והרפואי והרצון לענות על שאיפותיו בדרך הכונה והבטוחה ביותר עבורו. בשלב זה יודרך המטופל/ת לגבי ההכנה לניתוח, הבדיקות הרפואיות שעליו להשלים והציוד והתרופות שעליו להכין. לקראת הניתוח ייתכנו פגישות נוספות בהתאם לצורך ובמידה שעולות שאלות נוספות שהמטופל/ת מבקש עליהן תשובה. הפגישה הבאה בין ד”ר מייליק למטופל/ת תהיה בבית החולים. שם יתבצע התכנון הסופי של הניתוח והמטופל/ת יובל לחדר הניתוח לביצוע הניתוח עצמו. בתום הניתוח מלווה ד”ר מייליק את המטופל/ת לחדר ההתאוששות ולאחר מכן לחדר האשפוז ומוודא כי הוא מבין את ההנחיות לתקופת ההתאוששות ואת דרכי ההתקשרות ביניהם בתקופה זו.

מיהו כירורג פלסטי?

רופא המתמחה בביצוע שורה ארוכה של ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים לשיפור המראה הכללי ולתיקון פגמים מולדים ונרכשים שמפריעים לתפקוד השוטף ופוגעים באסתטיקה, במראה ובביטחון העצמי של רבים ברחבי העולם.

רבים מגדירים את תפקיד המנתח הפלסטי כשילוב בין רפואה לאומנות. העוסקים בתחום נדרשים לחוש אסתטי מפותח, להקפדה יתרה על הפרטים הקטנים, לדיוק נטול פשרות הנדרש מכל אדם המחזיק בסכין מנתחים וכמובן להיכרות עם כל המחקרים האחרונים, הטכניקות הרפואיות, מחלות הרקע והגורמים השונים שמשפיעים על הטיפול ותוצאותיו.

התקדמות הרפואה המודרנית הפכה את האפשרות לעבור ניתוח קוסמטי לנגישה לכל אחד ואחת. אין כמעט פגם שלא ניתן לתקן, איבר בגוף שלא ניתן לעצב. הכירורגיה הפלסטית מאפשרת לכולנו לשפר את המראה החיצוני, להחזיר את זוהר הנעורים ולקבל את הגזרה שתמיד רצינו. המומחה בתחום הוא כירורג פלסטי, הוא המנתח בעל הראיה האסתטית והכישורים הדרושים לפיסול הגוף.

מהי רפואה פלסטית?

הרפואה הפלסטית היא התחום ברפואה המתמקד בשינוי המראה והתפקוד של הגוף האנושי. מטרתה היא קוסמטית בעיקרה – לשפר את המראה של חלק מסוים בגוף האדם. הרפואה הפלסטית נוגעת בכל חלק כמעט בתחום הכירורגיה החל מהעור ועד לשרירים, סחוסים וכלי דם. על ידי מניפולציה של הרקמות ניתן לשנות את המראה של חלקים רבים בגופנו כמו הפנים, החזה, הבטן ועוד. מאז התפתחות תחום הרפואה, עוד בעת העתיקה נעשו טיפולים לשיפור המראה החיצוני והתפקוד של איברים רבים כמו האף (ישנן עדויות עוד מהמאה ה-7 לספירה לניתוחי שחזור אף), העור ועוד. לאחר התבססות הכירורגיה המודרנית במאה ה-20 עולם הרפואה הפלסטית החל להתפתח ועם השנים נוצרו שיטות כירורגיות רבות ושונות שמטרתן היא שחזור ושיפור האסתטיקה של גופנו.

למה קוראים לזה פלסטית?

המילה פלסטית מגיעה מהמילה היוונית "פלסטיקוס" (plastikos) שפירושה הוא לעצב, ואכן, זה בדיוק מה שכירורג פלסטי עושה – מעצב את גוף האדם. בעזרת שיטות כירורגיות מודרניות ניתן לעצב כמעט כל חלק בגופנו.

מהו כירורג פלסטי?

כירורג פלסטי הוא מי שבחר להקדיש את חייו לעולם הרפואה הפלסטית, הוא רופא מנתח בעל הכשרה ספציפית בניתוח פלסטי-אסתטי. המסלול שעליו לעבור הוא בין הארוכים והקשים ביותר ברפואה בכלל ובכירורגיה בפרט, מי שסיים אותו בהצלחה יחזיק בארגז כלים מלא לביצוע ניתוחים פלסטיים מורכבים, מודעות רפואית-אסתטית ויכולות כירורגיות גבוהות ביותר.

כדי לקבל את התואר מומחה לכירורגיה פלסטית יש ראשית ללמוד רפואה כללית כמו כל רופא מן המניין. לימודי הרפואה נמשכים בין 7 ל-8 שנים, במוסדות המוכרים לכך בארץ או בחו"ל. לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל הדרישות הקפדניות כולל מבחני רישוי מורכבים, על הרופא הצעיר לבחור תחום התמחות. התמחות בכירורגיה פלסטית היא אחת האפשרויות. ההתמחות היא מעשית, בחדרי ניתוח, בליווי והדרכה של כירורגים פלסטיים מנוסים ונמשכת בין 5 ל-6 שנים נוספות. בסיום ההתמחות בה הכירורג לומד מניסיונו וניסיונם של כירורגים פלסטיים מומחים עליו לעבור 3 וועדות בחינה בהצלחה. רק לאחר כ- 13 (!) שנות לימודים, הסמכה, התמחות וסטאז' בחדר הניתוח ולאחר קבלת תעודת מומחה ממשרד הבריאות הישראלי רופא יכול להחזיק בתואר מומחה ברפואה פלסטית-אסתטית.

למה רופאים בוחרים דווקא בכירורגיה פלסטית?

התשובה לשאלה זו מגוונת, ישנם רופאים שמבקשים לקחת על עצמם אתגר מקצועי משמעותי (כירורגיה פלסטית היא בין התחומים המורכבים ביותר ברפואה), רופאים שמראש מכוונים את הקריירה שלהם לרפואה הפרטית וכאלו שהתחום קסם להם מסיבות אחרות. אך מרבית הכירורגים הפלסטיים רואים בעבודתם לא פחות משליחות. בידיו של כירורג פלסטי מקצועי הרפואה האסתטית יכולה לעשות מהפך בחייו של המטופל על ידי שיפור המראה החיצוני, תיקון פגמים מולדים ונרכשים, החזרת זוהר הנעורים והביטחון העצמי. עבור הרופא, ישנו סיפוק מקצועי גדול בידיעה שביכולתו להעניק למטופליו את הגזרה שתמיד חלמו עליה, להחזיר לפניהם את המראה הצעיר והרענן, לתקן את פגעי הזמן ולהשיב להם את המראה האטרקטיבי. ההנאה של המטופל מתוצאות הניתוח היא משאת נפשו של הכירורג הפלסטי.

מה סוגי הניתוחים המבוצעים ברפואה הפלסטית?

אין כמעט איבר בגוף האדם אותו לא ניתן לעצב בעזרתו של כירורג פלסטי מנוסה. הכירורגיה הפלסטית המודרנית מאפשרת לפסל את גוף האדם במדוון גדול מאוד של שיטות.

ניתוחי פנים – הרמת פנים, החלקת קמטים, הרמת עפעפיים, ניתוחי סנטר וצוואר ועוד. הרפואה הפלסטית התקדמה רבות בשנים האחרונות בתחום זה וכיום ניתן לעבור ניתוחי פנים במגוון שיטות. התוצאה טבעית, כמעט ללא כל סימן וללא תופעות לוואי מיוחדות.

ניתוחי חזה – הרמת חזה, הגדלת חזה, ניתוחי חזה לגברים, תיקון אסימטריה ועוד.

הזרקת שומן – הזרקת שומן עצמי מאפשרת לכירורג הפלסטי לעבות אזורים בגוף כמו הישבן, הלחיים ואזורים רבים אחרים. בעזרת הזרקת שומן ניתן לעצב ולפסל את הגיזרה ללא חשש לתופעות לוואי הקשורות בשימוש בחומרים אחרים. השומן נילקח מאזורים בהם הוא מפריע כמו הבטן והירכיים כך שמדובר ב"בונוס" למטופל – גם שאיבת שומן מאזור בעייתי וגם הזרקת שומן למקום בו הוא מפסל את הגוף.

הסרת עודפי עור – עודפי עור נוצרים בעקבות ירידה דרסטית במשקל (כמו אלחי ניתוח בריאטרי למשל), בעקבות הריונות ובעקבות פגעי הזמן ואיבוד האלסטיות של העור. ניתן להסיר עודפי עור מהזרועות, הצוואר, הבטן, הרגליים והירכיים, הגב ועוד.

ניתוחים לעיצוב וחיטוב הגוף – מבחר גדול של שיטות לחיטוב הגוף לנשים ולגברים כולל הגדלת ועיצוב ישבן, הזרקת שומן וחומצה היאלורונית, טיפול בקמטים, מתיחת ירכיים והצרת היקפים, שאיבת שומן, ניתוחי בטן, עיצוב איבר המין הנשי, מתיחת גוף עליון ותחתון, עיצוב "קוביות" בבטן לגברים ועוד.

מתי פונים לכירורג פלסטי?        

הרפואה הפלסטית המודרנית נוגעת כמעט בכל חלק בגוף האדם – בכל מצב בו תרצו לשפר את המראה החיצוני, אם אתם חיים עם פגם כלשהו, כאשר פגעי הזמן משפיעים על הנראות ותחושת הביטחון העצמי – זה המקום לפנות אל מנתח פלסטי שיוכל להציע אפשרויות לשיפור המצב. רופא כירורג יכול לעשות הליכים "קטנים" כמו החלקת קמטים בשיטות שונות, הסרת נגעים בעור, הצרת היקפים ומיצוק העור וכמובן גם להציע הליכים כירורגיים מגוונים כמו הסרת עודפי עור, מתיחת פנים, ניתוחי בטן, שאיבת שומן, ניתוחי חזה ועוד רבים נוספים.

מה מבדיל בין הפלסטיקאים השונים? איך לבחור מנתח פלסטי?

ראשית חשוב לזכור כי לא כל רופא ולא כל מנתח הוא מומחה ברפואה פלסטית ומחזיק בניסיון הדרוש לביצוע ניתוחים פלסטיים בצורה מיטבית. בחרו רק במי שיכול להוכיח את הסמכתו וניסיונו, קבלו המלצות ואל תחששו לשאול שאלות מורכבות. כירורג פלסטי מקצועי בוטח בכישוריו, הוא אינו ממהר להציע פתרונות מהירים או פולשניים, הוא יתאים את ההליך הנכון ביותר עבורכם, כזה שיספק את התוצאות האופטימליות ללא שיקולים זרים. מנתח אמין יערוך תיאום ציפיות ראלי ולא יבטיח הרים וגבעות, יסביר את כל האפשרויות ויתן לכם את כל הפרטים הקטנים אודות ההליך שצפוי לכם.

מעבר לכך, מה שמבדיל בין מנתח אחד לאחר הוא בעיקר המומחיות והניסיון אך גם חדשנות, גמישות מחשבתית ויצירתיות. כדי להיות כירורג פלסטי מעולה על הרופא להמשיך וללמוד כל הזמן, לגלות פיתוחים והתחדשויות בתחום, להתנסות בשיטות כירורגיות מודרניות ולהמשיך ללטש את כישוריו כדי להביא למטופליו את הטוב ביותר.

תשובות לשאלות נפוצות:

למה חשוב שיהיה כירורג בניתוח?

כל ניתוח כדאי שיתבצע על ידי כירורג בלבד. כירורג הוא מנתח ורק מנתח מחזיק בניסיון וההכשרה הדרושה לבצע הליכים ניתוחיים באופן מיטבי. בכירורגיה פלסטית ישנה חשיבות גבוהה עוד יותר בנוכחות של מנתח מומחה בתחום. אמנם החוק בישראל מתיר לכל רופא לעשות גם ניתוחים פלסטיים כמובן שאין תחליף למומחה בתחום שלמד את רזי המקצוע, התמחה בכירורגיה אסתטית ומקדיש את מלאכתו לניתוחים פלסטיים.

האם כל מנתח פלסטי יכול לעשות את כל מגוון הטיפולים האסתטיים?

ישנם פלסטיקאים שבוחרים להתמחות בתחום ספציפי או בשיטות כירורגיות מסוימות ולהקדיש את מירב המשאבים שלהם לפיתוח מיומנות גבוהה מאוד בסוג מסוים של הליך כירורגי על פני אחרים. אך ברגע שרופא סיים את התמחותו הוא יכול לעשות את כל מגוון הניתוחים האסתטיים והטיפולים שהרפואה הפלסטית מציעה החל מטיפולים פשוטים יחסית כמו הזרקת בוטוקס ועד לניתוחים מורכבים כמו הסרת עודפי עור וניתוחי חזה. 

האם מנתח פלסטי מבצע גם את ההרדמה?

הרדמה מקומית יכלה להתבצע על ידי כירורג פלסטי אך הרדמה כללית מבוצעת אך ורק על ידי רופא מרדים בבית חולים. תפקידו של המרדים הוא לא רק לבחור את התרופות הנכונות לביצוע ההרדמה אלא גם להיות נוכח בחדר הניתוח ולהשגיח על מצבו של המטופל לאורך כל ההליך הכירורגי. בסיום הניתוח, המרדים הוא זה שמעיר את המטופל ומוודא שהוא "יצא" מההרדמה באופן מלא.

האם כל הליך ברפואה הפלסטית מבוצע בבית חולים?

לא בהכרח, ישנם הליכים שיכולים להתבצע במרפאתו של הכירורג או במרפאה פרטית עם ציוד וצוות רפואי מלא בדומה לבית חולים. הליכים אלו כוללים למשל הזרקת חומצה היאלורונית (כולל הגדלת ישבן), מילוי קמטים, בוטוקס ואפילו פרוצדורות כירורגיות מסוימות שלא דורשות הרדמה מלאה. אך כאשר מדובר בניתוח ממש, ניתן לבצע אותו רק במסגרת בית חולים. כירורגי פלסטי מנוסה, מהימן ומקצועי ידע בדיוק באילו מקרים נכון לבצע טיפולים פלסטיים במרפאתו ומתי נדרש חדר ניתוח בבית חולים.