השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

גינקומסטיה - הקטנת חזה לגברים

עוד בילדות לימדו אותנו להאמין ולחשוב שחזה גברי צריך להיות חזק וקשיח, ולעומת זאת חזה נשי אמור להיות שופע, מלא וזקוף. ולמרות זאת ישנם גברים שלא בעלי חזה הנוטה בצורתו לחזה הנשי, דבר אשר גורם לביטחון עצמי נמוך בקרב חלק מהגברים, ואף לעיתים יוצר רגשות כגון: הימנעות, בושה, פחד מאינטימיות וחרדה חברתית. 

אם אתה מזדהה עם הבעיה, קודם כל חשוב שתדע שאנחנו כאן בשבילך ואינך לבד. מדובר בעיה נפוצה הנובעת ממגוון רחב של סיבות גנטיות, סביבתיות ורפואיות. למרבה המזל, אין צורך לחיות עם זה בימינו וניתן לפתור את הבעיה על ידי ניתוח אסתטי, יעיל וממוקד. 

 

גינקומסטיה – למי מיועד הניתוח?

ישנם גברים הסובלים מתופעת שדיים מוגדלים, הנקראת גם גינקומסטיה, שהיא תופעה שכיחה בקרב גברים בכל טווח הגילאים. אחוז קטן ממקרי גינקומסטיה נגרמים עקב סיבות תורשתיות, שימוש בתרופות כלשהן ובעיות הורמונלית. אולם, לא מחייב שיש קשר לגורמים אלו. הפתרון טמון בביצוע ניתוח שנועד לתקן את צורתו וגודלו של החזה באמצעות הסרת רקמות השומן העודפות שיוצרות את מראה השדיים המוגדלים בקרב הגבר. 

לניתוח הקטנת חזה בקרב גברים אין הגבלות של גיל וקבלת ההחלטה לביצוע ניתוח שכזה מתקבלת בהתחשב במצבו הבריאותי של המטופל ובהתייחסות מלאה לכל הנסיבות. ניתוח הקטנת חזה לגברים מהווה פתרון לטווח הארוך. 

ניתוח להקטנת חזה לגברים – קהל היעד

כל גבר שרוצה לשנות את מראה החזה שלו מתאים לביצוע ניתוח גינקומסטיה. כאמור, אין הגבלות גיל לניתוח וגם נערים בגיל ההתבגרות יוכלו לבצע אותו במקרה הצורך, כמובן בהתחשב בנסיבות, במצב הרפואי ובמצב הורמונלי. 

בנוסף, טרם ביצוע ניתוח גינקומסטיה קיימת החובה לבצע בדיקות מקיפות ומעמיקות אודות הגורמים לתופעת השדיים המוגדלים, וזאת לאור הסיבה שתופעה זו יכולה לנבוע כתוצאה ממחלות מסוימות, אורח חיים, נטילת תרופות מסוימות או השמנת המטופל. 

תופעת "שדיים מוגדלים" בקרב גברים – הסיבות לתופעה

חזה גברי מוגדל הינו תופעה מוכרת ונפוצה, כאשר במרבית המקרים נחשבת לבעיה אסתטית היוצרת מבוכה ואי נוחות ולא מהווה בעיה בריאותית. אולם, יחד עם זאת לעיתים מדובר בסימפטום לבעיה רפואית כלשהי או לשינוי כלשהו באורח החיים. ולכן חשוב להיות מודעים לגורמי התופעה העיקריים כגון: 

השמנת יתר בקרב גברים  

לעיתים השיבושים ההורמונליים נובעים כתוצאה משיעור גבוהה של רקמות שומן בגוף. למעשה רקמות שומן מייצרות הורמון בשם לפטין, כאשר בשיעור גבוהה שלו עשוי לדכא את הטסטוסטרון בגופנו, דבר שעלול להגדיל את רקמות השומן בחזה.

נטילת תרופות למניעת התקרחות  

אמנם מדובר בתופעה נדירה אך עליכם לדעת שתרופות למניעת התקרחות עלולות לשבש את הורמון הטסטוסטרון דבר שעשוי לגרום לחזה לגדול. 

צריכת סטרואידים

הסטרואידים הפכו לפופולריים ביותר בעולם הספורט. אך חשוב לציין לאור העובדה שמדובר בתחליפים הסינתטיים של טסטוסטרון, לעיתים הסטרואידים יכולים להגביר את האסטרוגן בגוף דבר שיגרום להיווצרות שדיים מוגדלים בטווח הארוך. האסטרוגן במינונים מאוזנים נחשב להורמון החיוני בגוף הגבר שכן הוא תורם לשמירת עצמות חזקות, לפיזור מאוזן של השומן בגוף ולתפקוד מיני. אולם אסטרוגן ברמות גבוהות גורם לצמיחת חזה בקרב גברים.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

מחלות כליות וכבד  

תופעה נדירה למדי שמופיעה במקרים של מחלות כבד וכליות, בעקבותיה המוח עלול להפחית משמעותית את ייצור הורמון הטסטוסטרון מכיוון שהוא מסמן שזה לא הזמן המתאים להתרבות בעקבות המחלה.

אם קרה שהבחנתם לפתע שחלה צמיחה משמעותית בחזה שלכם, שמלווה בתופעות כגון:  נפיחות ברגליים או קרסול, כאבי גב פתאומיים, בחילות והקאות והפרעות בדרכי השתן, עליכם להתייעץ על כך עם רופא מומחה. אך אל דאגה, במרבית המקרים חזה גברי מוגדל הינו רק בעיה קוסמטית, למרות שלעיתים מדובר בבעיות הורמונליות שדורשות טיפול. לפיכך, טרם טיפול בבעיה האסתטית, חשוב להבין את מקור הבעיה וזאת על מנת לשלול בעיות רפואיות חמורות יותר.

סוגי ניתוח להקטנת חזה לגבר

ישנן כמה שיטות להקטנת חזה לגברי, בחירת השיטה תקבע בהתאם למצב הרפואי, לצורך האסתטי ולנתוני השדיים כגון: עודפי עור ובלוטת השד. על פי רוב, קודם כל תתבצע שאיבת שומן מאזור השד, וזאת באמצעות נקבים בעור החזה. לאחר מכן, המנתח יבדוק אם נשארה רקמת שד מתחת לפטמה, במידה וכן – המנתח יבצע כריתה באמצעות צלקת בחלק התחתון של העטרה או באמצעות חתך בצד החזה שחוסך היווצרות צלקת על העטרה. בכל אופן טרם ביצוע ניתוח שכזה, עליכם להתייעץ עם כירורג ומנתח פלסטי מומחה אשר חבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית בישראל.

מהלך ניתוח גינקומסטיה

ניתוח גינקומסטיה מבוצע לרוב תחת הרדמה מלאה של המטופל, ונחשב לניתוח כירורגי פשוט בהשוואה לניתוחים כירורגים מורכבים יותר. יחד עם זאת ההרדמה הכללית מאריכה את זמן ההתאוששות מהניתוח, כמו גם את השהייה במרכז הרפואי לאחר הניתוח.

משך זמן הניתוח להקטנת שד גברי אורך לרוב עד שעתיים, אם כי יש לקחת בחשבון שלעיתים הוא יכול להתארך או להתקצר בהתאם למהלך הניתוח. כמו כן, אורך הניתוח תלוי בסוג ובמטרת הניתוח, כאשר במידה והוא משולב עם טיפולים כירורגים נוספים כגון: שאיבת שומן או הסרת עודפי עור כמובן שזמן הניתוח יארך בהתאם. המטופל ישתחרר לביתו בתום ההליך הכירורגי וישוב לתפקוד מלא למעט פעילות ספורטיבית ומאמץ פיזי לאחר הניתוח.

המנתח הכירורגי יקטין את גודל השדיים ויעצב את צורת החזה הגברי מחדש, על ידי הסרת רקמות שומן והסרת עודפי עור, ואף יבצע עיצוב מבנה הפטמה ומיקומה, וזאת במטרה לבצע התאמה מירבית של הפטמות לצורה ולגודל השד לאחר שהוקטן.

במקרים בהם גינקומסטיה נגרמה בעקבות עודפים של רקמות שומן, יש צורך בשאיבת שומן, שלאחריה יהיה ניתן להקטין את החזה. כמו כן, במקרים בהם יש צורך בהסרת עודפי עור או הסרת רקמות שומן מהשד – המנתח יבצע חתך מסביב לעטרה או בצד החזה, ויבצע תפרים נסתרים וסמויים אשר אין צורך בהסרת מכיוון שהם נספגים בגוף מעצמם. לעיתים, יחליט הרופא המנתח, על פי שיקול דעתו הרפואי להשאיר נקזים שינקזו את הפרשות הנוזלים והדם מהאזור המנותח. בתום הניתוח המנתח יחבוש את החזה בתחבושות אלסטיות וזאת בכדי לוודא מניעת נפיחויות ולתרום לתהליך ההחלמה. במרבית המקרים, לאחר כמה ימים מיום הניתוח יוסרו הנקזים בעת ביקורת מול הרופא המנתח.

איך להתכונן לניתוח?

כמובן שכל ניתוח המתבצע תחת הרדמה מלאה דורש בדיקות קפדניות כגון: בדיקות דם, א.ק.ג, צילום חזה ועוד. הרופא המנתח יעדכן בנוגע לכל הבדיקות הנדרשות וזאת בהתאם למצב הרפואי, גיל ולהיסטוריה רפואית של המטופל.

טרם ביצוע ניתוח גינקומסטיה על המטופל לבצע בדיקות דם הבוחנות את הפרופיל ההורמונלי ויתרה מכך, לעיתים יצטרך המטופל חוות דעת של אנדוקרינולוג בנושא ההורמונלי. כמו כן, לעיתים המטופלים נדרשים לבצע בדיקות אולטרסאונד חזה ובדיקות טרום הרדמה על מנת להגביר את רמת הבטיחות ולמזער את הסיכון הקיים במסגרת הניתוח בעקבות ההרדמה הכללית. על המנותח לרכוש מבעוד מועד בגד אלסטי שנועד ללבישה לאחר הניתוח למשך כל זמן ההחלמה וזאת על מנת לסייע לעיצוב צורתו של החזה החדש.

החלמה לאחר הניתוח

כאמור, על מנת ולוודא את בטיחות המטופל, יש לשהות במרכז הרפואי כשעתיים לאחר הניתוח כאשר על פי רוב מסתיימת בהשגחה של שעות ספורות או יממה בבית החולים, וזאת במטרה לוודא שמצבו הרפואי של המנותח תקין ויציב לאחר הניתוח. ברוב המקרים, כעבור שלושה או ארבעה ימים ניתן לשוב לשגרת העבודה. אך חשוב להדגיש כי חל איסור לבצע פעילות גופנית ופיזית במשך שבועיים ממועד הניתוח.

לאחר הניתוח, החזה עשוי להיות רגיש ונפוח מעט. ישנן תופעות לוואי שחולפות כמה חודשים לאחר הניתוח כמו: רגישות יתר באזור המנותח, חוסר תחושתיות באזור המנותח. כמו כן, הצלקות עלולות להיות בולטות בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח, אך עם הזמן הן מתחילות לדהות ולהיטשטש.

ניתוח גינקומסטיה – צלקות לאחר הניתוח

כל ניתוח כירורגי מאלץ את הרופא המנתח לבצע חתך בעור המותיר צלקת, כאשר חשוב להיות מודעים לעובדה שצלקות בעור משתנות בין אדם לאדם והן תלויות בגורמים גנטיים, מרקם עור וכדומה. לכן קיים קושי לחזות מבעוד מועד את הצלקת הצפויה בעקבות הניתוח. אך ברור לחלוטין שהמנתח המומחה יבצע חתך קטן ככל האפשר במקומות סמויים מן העין. אם כי המראה הסופי של הצלקת, תלוי בצורך הכירורגי הנדרש.

ניתוח גינקומסטיה – סיבוכים וסיכונים אפשריים

הבשורות הטובות שמדובר בניתוח שנחשב בעל סיכון נמוך. יחד עם זאת חשוב לזכור כי הניתוח מתבצע תחת הרדמה מלאה של המטופל הכרוכה בסיכונים מסוימים. אם כן, הסיבוכים שעלולים להתפתח בעקבות הניתוח הם: זיהום, דימום מוגבר, פגיעה בעור, צלקות בולטות, שינוי גוון העור בחזה, אסימטריה בין השדיים שבמקרים מסוימים תצריך ניתוח אסתטי נוסף לתיקון. סיבוך נדיר שעלול להתקיים הוא ירידה מ משמעותית ברמת התחושתיות או אובדן התחושה באופן טוטאלי במקרים נדירים.

בתקופה שלאחר הניתוח, האזור המנותח יהיה נפוח וכאוב כאשר לאחר שבועות ספורים יחלפו הכאבים כלא היו.

במידה וברצונכם להפחית משמעותית את תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בניתוח שכזה – תבחרו המנתח מנוסה, מומחה ומקצועי, כזה שיש לו מוניטין בתחום גינקומסטיה. בחירת נכונה של מנתח ישפיע באופן ניכר על תוצאות הניתוח ולכן חשוב לקבל את ההחלטה בצורה שקולה ואחראית.

כיצד תוכלו להגדיל את רמת הבטיחות בתהליך?

במסגרת פגישת הייעוץ, המנתח יבצע את ההתאמה המיטבית לסוג הניתוח הדרוש, יסביר ויפרט אודות מהלך הניתוח, תקופת ההחלמה שלאחר הניתוח ומהם הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניתוח. על מנת למזער סיכונים עליכם לתת למנתח כל פיסת מידע רלוונטית על מצבכם הרפואי וזאת על מנת שהרופא המומחה יוכל לתת את הדעת ולהעניק את כל תשומת הלב הנדרשת לשלילת כל סיבוך עתידי. חשוב להדגיש שעישון סיגריות מגביר את הסיכון לסיבוכים במסגרת הניתוח וההרדמה ולכן יש צורך בהפסקת העישון שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

תשובות לשאלות נפוצות:

איך אדע אם יש לי גניקומסטיה?

גניקוסמטיה בהגדרתה היא צמיחה של חזה נשי בגברים. הצמיחה יכולה להיות ממקור שומני או במקרים פחות נפוצים, רקמת שד. כאשר ישנה תפיחה של החזה בצורה המדמה שדיים נשיים, שאינה מגיבה לירידה במשקל ומאמצי חיטוב מדובר בגניקומסטיה. לכן, מי שסובל מצורת חזה נשית ואינו רואה שינוי לאחר דיאטה ותקופה נאותה של מאמצי חיטוב ופעילות גופנית ככל הנראה אכן סובל מגניקומסטיה.

האם גניקומסטיה יכולה לחזור אחרי הניתוח?

רקמה שהוסרה בניתוח לא תצמח מחדש באותו המקום. הדבר נכון הן לגבי גניקומסטיה שמקורה בהצטברות תאי שומן והן לגבי גניקומסטיה שמקורה בתאי שד. עם זאת, במידה והמטופל יעלה קילוגרמים רבים במשקלו ייתכן שינוי בצורת החזה בעקבות העלייה במשקל. השינוי יהיה קל יחסית לגבר שלא עבר את ההליך (בשל הסרה של תאי שומן באזור) אך עדיין, ייתכן שיורגש שינוי. לכן, לאחר כל ניתוח פלסטי, חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת, שתיית מים נאותה ופעילות גופנית מתונה.

האם אפשר להסיר גניקומסטיה בכל גיל?

כל עוד בריאות המטופל טובה, הוא נמצא במשקל גוף תקין ואין מניעה רפואית לעבור הליך ניתוחי ניתן לבצע את הניתוח בכל גיל. עם זאת, מקובל לא לבצע הסרת גניקומסטיה בנערים הצעירים מגיל 18 מכיוון שצורת החזה ופיזור השומן משתנה במהלך גיל ההתבגרות וישנו סיכוי שהתופעה תעלם עצמונית. ניתן לשקול את ההליך בנערים מגיל 16 במידה וצורת החזה גורמת לקשיים משמעותיים.

האם מומלץ לעשות את הניתוח בחודשי הקיץ?

ניתוח פלסטי מכל סוג אפשר לעשות בכל עונה בשנה. עם זאת, ישנה העדפה מסוימת לניתוח גניקוסמטיה בחודשי החורף מכיוון שלאחר הניתוח יש ללבוש בגד לחץ על אזור החזה. הבגד אמנם דק ואינו מפריע לתנועה אך בהחלט נוח יותר להסתיר אותו תחת שכבות בגדים בעונת החורף.

תוך כמה זמן רואים את התוצאות הסופיות?

תוצאות ראשוניות של הסרת גניקומסטיה אפשר לראות מיד לאחר הניתוח. צורת החזה שטוחה יותר כבר לאחר הסרת הרקמה באזור. במרבית המקרים, לאחר כחודש, כאשר הגוף מחלים אפשר לראות תוצאות טובות יותר. במקרים מסוימים, לוקח מספר חודשים ועד חצי שנה לצורת החזה הסופית להתייצב. חשוב מאוד לחבוש את בגד הלחץ עד לאישור מהרופא להסירו כדי לעודד החלמה מטיבה, מהירה יותר ואסתטית.

גינקומסטיה
גינקומסטיה