השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

מתיחת פנים

הפנים הם כרטיס הביקור הראשוני שלנו בכל מפגש עם אנשים, זה שמכריע במידה רבה איזה רושם נותיר על הסביבה, לאיזה יחס נזכה וכפועל יוצא, איזה דימוי עצמי נפתח ומה תהיה מידת הביטחון העצמי שנחוש. 

זו הסיבה שרבים, בעיקר נשים, אבל גם גברים לא מעטים, מחליטים לבחור כיום בטיפולים וניתוחים אסתטיים למתיחת עור הפנים והצוואר, אותם אזורים המועדים לשיקוף פגעי הזמן, כדי להחזיר לעצמם את המראה הצעיר והרענן של שנים עברו. 

כמובן שלפני שעולים על שולחן הניתוחים, יש לברר האם זהו הצעד המתאים לנו, אלו סוגי טיפולים וניתוחים אסתטיים קיימים היום ולאלו מטרות הם מכוונים. בנוסף, חשוב ללמוד במה כרוך תהליך ההתאוששות וההחלמה מהניתוח.

 

איך מעבר השנים משפיע על הפנים שלנו?

רגע לפני שנמשיך, כדאי להבין למה בעצם העור שלנו מאבד את המראה הצעיר וזוהר הנעורים עם השנים, מה גורם בכלל לצורך במתיחת פנים?
עם הזמן, העור שלנו מאבד מהאלסטיות הטבעית שלו ונוצרים קמטוטים קלים סביב העיניים, בלחיים ובאזור השפתיים, קמטים בעיקר באזורי הבעה כמו במצח וב"קווי החיוך" ולפעמים שקעים קטנים שמשווים לעור מראה לא אחיד. בנוסף, רקמות השומן ורקמות החיבור מאבדות מחוזקן ומהנפח שלהן ככל שאנו מתבגרים. כוח המשיכה פועל גם הוא על הפנים שלנו ומזרז את תהליך הרפיון של הרקמות. התוצאה היא מראה פנים "זולג" ואפילו שינויים בפרופורציות של הפנים (למשל בעקבות צניחת עפעפיים). ניתן אמנם להאט את ההשפעה של הגיל על נראות הפנים בעזרת שמירה על אורח חיים בריא – שתית מים מרובה, הימנעות מעישון וחשיפה לשמש, אכילה מאוזנת ופעילות גופנית אך בשלב מסוים מעבר השנים ניכר על פנינו. את הרקמות שצנחו ניתן להרים חזרה על ידי מתיחת פנים, את הקמטים ניתן להחליק ולהחזיר לפנים מראה אסתטי ומהודק.

האם מתיחת פנים באמת מחזירה אחורה את גלגלי הזמן?

בידיו של מנתח פלסטי מיומן ומקצועי מתיחת פנים בהחלט מחזירה אחורה את גלגלי הזמן – הרי זאת המטרה, להיראות צעירים יותר, אטרקטיביים יותר ואסתטיים. למתיחת פנים, אפילו באזור קטן (עוד על הסוגים השונים של מתיחות בהמשך) יכולות להיות השלכות מאוד דרמטיות על המראה הכללי של הפנים. זהו אחד הניתוחים הפלסטיים בעלי שביעות הרצון הגבוהה ביותר, עם מינימום תופעות לוואי וכמעט ללא כל סיכון למטופל. מתיחת פנים היא הדרך הטובה ביותר להחזיר לעצמנו את זוהר הנעורים ולהמשיך להיראות צעירים גם בגילאים מתקדמים.

למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

מתיחת פנים מתאימה בעיקר למי שעבר את גיל ה-40 וטיפולים שמרניים יותר לא ישיגו עבורו את התוצאה הרצויה של מראה פנים רענן, מהודק וצעיר יותר. עקרונית אין הגבלת גיל לניתוחי מתיחת פנים אך ישנם מצבים בריאותיים מסוימים שעלולים למנוע את האפשרות לעבור ניתוחים באופן כללי (למשל סוכרת לא מאוזנת, מחלה ממארת וכד'). אם אתם מעל גיל 40 ובבריאות טובה תוכלו לעבור מתיחת פנים במגוון שיטות – החל מהליכים "קטנים" לשיפור חלק מסוים בפנים ועד למתיחת פנים מלאה להשגת שיפור ניכר ודרמטי במראה הפנים.

מהם הסוגים השונים של ניתוחי מתיחת פנים?

הרמת עפעפיים
אחד מפגעי הגיל הבולטים ביותר הוא צניחה של העפעפיים, לפעמים עד להפרעה בראיה. הצניחה גורמת למראה עייף במקצת ומשפיעה בצורה דרמטית על המראה הכללי של הפנים. בניתוח הרמת עפעפיים מוסרים עודפי העור מן העפעף והעיניים “נפתחות”. ניתן לשלב גם הסרת "שקיות" מתחת לעין והחלקת קמטים בצידי העין להחזרת המראה הצעיר. הניתוח נמשך כשעה, לרוב נעשה בהרדמה מקומית ונחשב לניתוח פשוט יחסית עם תוצאות דרמטיות במיוחד.

הרמת גבות
לגבות שלנו השפעה גדולה על האסתטיקה של הפנים, עם השנים הגבות עשויות לאבד את המיקום שלהן ו"לצנוח". כאשר הקו העליון של הגבות אינו ממוקם באופן אסתטי ניתן להרים אותו בניתוח. ניתוח הרמת גבות אורך כחצי שעה עד שעה וחצי, את החתך הניתוחי ניתן למקם במספר אזורים שונים להסוואה מקסימאלי., אפשר לשלב את ההרמה במתיחת פנים מסוגים אחרים להשגת תוצאות מרשימות יותר.

מיני מתיחת פנים – Mini Face Lift
עבור מטופלים צעירים יחסית שנמצאים בתחילת שלבי התרופפות העור פותחה מיני מתיחת פנים. שלא כמו במתיחה מלאה (פרטים בהמשך), כאן ההליך מבוצע על אחד או יותר מהחלקים התחתונים של הפנים – הצוואר, קו הלסת, הסנטר והלחיים. מיני מתיחת פנים נחשבת לניתוח קל יותר לאומת פרוצדורות נרחבות אך עם תוצאות לא פחות מרשימות. הניתוח נעשה בהרדמה מלאה ונמשך כשעה וחצי. תוצאות הניתוח אמנם נשמרות למשך שנים אך חשוב לזכור שבשלבים מאוחרים יותר בחיים ייתכן ויהיה צורך בכל זאת לעבור מתיחה מלאה כדי לשמור על מראה פנים צעיר ואטרקטיבי.

מתיחת פנים בחוטים
שיטה ניתוחית קלה שמתאימה למגוון רחב של מטופלים. הרופא עושה שימוש בחוטים (קבועים או מתכלים) המאפשרים לו לעשות מניפולציה של רקמות הפנים. היתרון הגדול של מתיחת פנים שחוטים היא האפשרות למתוח את העור לכל כיוון לאומת רק ימינה או שמאלה בניתוחים מסורתיים יותר, עובדה המאפשרת לכירורג מיומן שליטה טובה יותר בתוצאות הניתוח. לרוב, הרמת פנים בחוטים נעשיית בהרדמה מקומית ואורכת כשעה בלבד.

מתיחת צוואר
לרוב, מתיחת צוואר היא חלק ממתיחת פנים מלאה אך ישנן מטופלים המפתחים עור רופף בצוואר כבר בגילאים צעירים יחסית. עבור מטופלים אלו ישנה אפשרות של מתיחת צוואר ליצירת מראה צוואר מהודק ופחות רפוי. בניתוח מוסרים עודפי העור והשומן בצוואר והרקמות מהודקות. הניצוח אורך כשעה, לרוב הרדמה מלאה.

ניתוח סנטר
מטרת הניתוח היא לעצב סנטר שלא מתאים לפרופורציות של הפנים, סנטר מפוצל, סנטר מחוק (פונה כלפי מטה) או סנטר בולט במיוחד. הניתוח אורך בין שעה וחצי לשעתיים ובדרך כלל יבוצע תחת הרדמה מלאה.

מתיחת פנים מלאה
עבר מטופלים הזקוקים להצערה ניכרת של הפנים ושינויים במבנה הרקמות מתיחת פנים מלאה היא האפשרות הטובה ביותר. למעשה, אין כמעט גבול למה שרופא פלסטי מיומן יכול לעשות במסגרת מתיחה מלאה החל מהחלקת הקמטים בפנים ועד לשינויים במבנה הלחיים. כמובן שבמתיחת פנים מלאה אפשר לשלב הרמת עפעפיים וגבות ושאיבת שומן בפנים, שתלים בסנטר ובלחיים, קילוף העור וטיפולים נוספים. מתיחת פנים מלאה מתוכננת על ידי הכירורג בצורה קפדנית ביותר ובהתאם לתוצאות שהמטופל רוצה לקבל. המטרה היא להצעיר משמעותית את מראה הפנים תוך שמירה על לוק טבעי, הסתרת חתכים ניתוחיים ופיסול מחדש של הפנים. מתיחת פנים מלאה יכולה להחזיר אחורה את גלגלי הזמן בכ-10 (!) שנים.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

איך להתכונן לקראת מתיחת פנים?

הצעד הראשון לקראת מתיחת פנים היא כמובן פגישה עם הרופא במהלכה תדונו על האפשרויות השונות העומדות בפניכם, על סוגי הניתוחים והתאמתם לציפיות הספציפיות שלכם. הרופא יבחן את הפנים, יערוך בדיקה פיסית ויעריך את סיכויי ההצלחה של כל סוג ניתוח. יחד עם הרופא, תבחרו בפרוצדורה המתאימה לכם באופן ספציפי, בסוג המתיחה שתעניק לכם את התוצאות הטובות ביותר תוך התחשבות בגילכם, מצב הרקמות בפנים, מצבכם הבריאותי הכללי, ניתוחים שעברתם בעבר והתקציב העומד לרשותכם. הרופא יבקש לראות תמונות שלכם מגיל צעיר יותר כדי שיוכל לכוון לתוצאה צעירה וטבעית לפני השינויים שהזמן הביא עימם.

לאחר מכן, הרופא יבקש מכם לעבור מספר בדיקות כולל בדיקות דם והדמיה. חשוב מאוד לספק לרופא היסטוריה רפואית מלאה כולל תרופות שאתם נוטלים, תוספי תזונה והרגלי חיים. מעשנים יתבקשו להפסיק כ-6 שבועות לפני הניתוח ולא לחזור לעשן לכל הפחות שבועיים אחריו. ייתכן והרופא ינחה אתכם להפסיק לקחת תוספי תזונה מסוימים ולשנות במקצת הרגלי אכילה. כמו כן, תתבקשו לא להיחשף לשמש לפחות שבוע לפני הניתוח.

בבוקר הניתוח חשוב מאוד לשמור על הוראות הרופא מבחינת ניקוי הפנים. אין להשתמש במוצרי קוסמטיקה כלשהם כולל בושם, מוצרי איפור או קרם פנים על אזור הפנים או הצוואר. כמו כן, אין להשתמש במוצרי טיפוח לשיער כמו קרם או ספריי, שמן לשיער וכדומה. אם הניתוח יעשה בהרדמה מלאה תתבקשו להיות בצום של 6 עד 8 שעות. הגיעו למרפאה רעננים לאחר שנת לילה טובה.

איך עושים מתיחת פנים? מה מהלך הניתוח?

בבסיסו, ניתוח מתיחת פנים הוא בדיוק זה – מתיחה של עור הפנים ליצירת מראה מהודק יותר. בפועל, כמה עור נמתח, היכן בדיוק, האם מעורבת גם מניפולציה של השומן או השרירים, סחוסים ורקמות חיבור תלויה בסוג הניתוח והשיטה הניתוחית.

שלב 1 – הכנה לניתוח

לאחר ההגעה לבית החולים וקבלה לניתוח מתחיל שלב ההכנה. לקראת הניתוח חשוב להגיע ללא איפור ואין למרוח מוצרי קוסמטיקה בבוקר הניתוח. המטופל יתבקש להחליף בגדים לבגדי בית החולים.

שלב 2 – הרדמה

לרוב, מתיחת פנים תעשה בהרדמה מלאה. הרופא המרדים ייפגש עם המטופל ויסביר על תהליך ההרדמה. לאחר הכניסה לחדר הניתוח, מולבשת מסכת חמצן עם חומר הרדמה קל והמטופל מתבקש לנשום עמוק ולספור עד 10. לרוב, נרדמים לאחר מספר שניות. לאחר מכן הרופא המרדים מתחיל במתן חומרי ההרדמה המלאים.

שלב 3 – ביצוע החתך הניתוחי ומניפולציה של הרקמות

לאחר שהמטופל מורדם, הרופא יבצע חתכים קטנים במקומות שנבחרו לכך (לרוב קו העורף וקו השיער) ויבצע הרמה של רקמות השומן, הסרה של עודפי עור ושומנים עיקשים ו"ירים" את עור הפנים לפוזיציה מחמיאה יותר. יש כמה שיטות לביצוע השלב הזה. השיטה הנבחרת בהתאם לתוצאות הרצויות, איכות הרקמות בפנים, גיל המטופל ובהתאם לניסיונו המקצועי של המנתח. משך הניתוח תלוי בהיקפו ונמשך בין חצי שעה לכשעתיים.

שלב 4 – סגירה באמצעות תפרים

לאחר שהרופא מרוצה מן התוצאה, הוא יסגור את החתך הניתוחי בתפרים. התפרים המשמשים בניתוח יכולים להיות מסיסים ללא צורך בהסרה או תפרים סטנדרטיים. בסוף ההליך הרופא יחבוש את הפנים בתחבושת להגנה על האזור הניתוחי והמטופל יועבר להתאוששות.

שלב 5 – התאוששות

התאוששות מהרדמה אורכת בין כחצי שעה למספר שעות והיא אינדיבידואלית לכל מטופל. ישנם מטופלים שמתאוששים ללא תופעות לוואי משמעותיות ואילו אחרים יחוו תופעות לוואי כגון סחרחורת ובחילה. לאחר שחומרי ההרדמה פגו לחלוטין (כ-24 שעות) לא צפויות תופעות לוואי ארוכות טווח. בדרך כלל השחרור נעשה באותו היום ללא צורך באשפוז. יש לדאוג למלווה שייקח את המטופל לביתו ישהה איתו ב-24 השעות הראשונות.

איך ארגיש אחרי הניתוח?

מתיחת פנים לא נחשבת לניתוח "קשה" ורוב המטופלים ישוחררו לביתם לאחר השגחה של 24 שעות (בניתוחים "קטנים" אין צורך להישאר להשגחה או שתתבקשו להישאר רק מס' שעות). כמובן שאין לנהוג חזרה לביתכם בכוחות עצמכם ואין לנסוע בתחבורה ציבורית. התארגנו מראש כך שמישהו מיקירכם יוכל לוות אתכם הביתה ולהיות לצידכם לפחות בשעות הראשונות בבית. קחו חופש מן העבודה וממטלות הבית ותנו לעצמכם זמן לנוח ולהחלים.

בשעות הראשונות – לאחר ההתאוששות מן ההרדמה, היו מוכנים לכך שהפנים שלכם יהיו חבושות ויראו נפוחות ואפילו חבולות. מדובר בתופעות טבעיות לאחר ניתוח – נפיחות, שטף דם ואפילו דימום מקומי באזור התפרים. אלו יעברו מעצמן ללא כל התערבות. ייתכן שתרגישו חוסר נוחות בסיבוב הראש וכאב באזור הניתוח. כמובן שניתן ואף מומלץ להיעזר במשככי כאבים לפי הוראות הרופא.

24 עד 48 שעות – בשלב זה ייתכן ותרגישו נפיחות ואפילו הופעה של בצקת קלה בפנים, חוסר תחושה באזורים מסוימים, עקצוצים ואפילו תחושה של מתיחת יתר בעיקר באזור הצוואר. תופעות לאו קשורות לאופי הניתוח, הן טבעיות לגמרי, לא מעלות כל חשש ויחלפו ככל שהזמן עובר. המשיכו לקחת משככי כאבים לפי הצורך ולנוח. בשלב זה אין לעשות כל פעילות גופנית כולל פעילות קלה כמו הרמת שקית עם מצרכים או ילד קטן.

בימים ושבועות לאחר הניתוח – ככל שהימים יעברו הנפיחות תרד, שטפי הדם יעלמו וסימני הניתוח (שממילא כמעט בלתי נראים) יחלימו. תחושת אי הנוחות תחלוף ומראה הפנים יתחיל להתייצב.

האם יש הנחיות מיוחדות אחרי ניתוח מתיחת פנים?

כדי לתמוך בתהליך ההחלמה הרופא יתן לכם הוראות מדויקות לאחר הניתוח כולל שגרת היגיינה ורחצה, נטילת תרופות (במידת הצורך) וכמובן פגישות ביקורת במרפאתו. בנוסף, כדי לשמור על תוצאות הניתוח ולזרז את תהליך ההחלמה ישנן כמה הנחיות שחשוב לפעול על פיהן:
• יש להימנע מחשיפה לשמש בחודשים לאחר הניתוח ולהקפיד להשתמש במסנני קרינה.
• בימים הראשונים וכשבוע-שבועיים לאחר הניתוח מומלץ לא לעשות תנועות צוואר חדות.
• בתקופת ההחלמה הראשונית אין להשתמש בתכשירים קוסמטיים או מוצרי איפור מכל סוג על הפנים והצוואר. רק כאשר הרופא מאשר זאת, ניתן לחזור לשגרת איפור וטיפוח.
• יש לשתות מים בכמות מוגברת, שתיה לא מספקת עשויה להשפיע על קצב ההחלמה.
• הימנעו מעישון מוצרי טבק שכן העישון משפיע לרעה על קצב ההחלמה של הגוף.
• יש להימנע מכל פעילות גופנית לפחות שבועיים לאחר הניתוח, ניתן לחזור לפעילות מתונה רק לאחר אישור הרופא.

אם יש תופעות לוואי כלשהן? סיכונים אפשריים?

מעבר לתופעות הלוואי הטבעיות לאחר כל ניתוח (נפיחות, שטף דם ובצקת) לניתוחי מתיחת פנים אין כל תופעת לוואי. לאחר תקופת ההחלמה, לא תרגישו דבר, לא תהיו מוגבלים בשום צורה בהבעות הפנים, באכילה ושתיה או בפעילויות כלשהן ותוכלו לשוב לשגרת החיים שלכם כרגיל. כמו כן, למתיחת פנים אין סיכונים משמעותיים ורוב המטופלים יעברו את הניתוח ללא כל סיבוך או סיכון. כמובן שיש לשים לב לסימני זיהום או דימום מוגבר לאחר הניתוח (כמו לאחר כל הליך כירורגי) וליצור קשר עם הרופא במידה ואתם חושבים שמשהו אינו כשורה. שמירה על היגיינה לפי הוראות הרופא תבטיח הימנעות מסיכונים לאחר ניתוח ותעזור להחלמה מהירה יותר ותוצאות נאות יותר.

מתי אראה את התוצאה הסופית?

תקופת ההחלמה לאחר כל ניתוח, כולל מתיחת פנים מאוד אינדיבידואלית ותלויה בקצב ההחלמה והריפוי הטבעי של כל מטופל. עבור רוב המטופלים, לאחר כשבוע -שבועיים ניתן לראות את התוצאות של הניתוח. כמובן שככל שמדובר בניתוח מורכב ונרחב יותר כך זמן ההחלמה ארוך יותר. הקפדה על הוראותיו של הכירורג לאחר הניתוח תעזור לזרז את קצב ההחלמה. מרבית המטופלים יוכלו ליהנות מהתוצאות הסופיות של הניתוח לאחר כחודש.

כמה זמן "מחזיקות" התוצאות?

עבור רוב המטופלים, תוצאות הניתוח ניכרות ל-6 עד 12 שנים, גם ככל שהשנים יעברו, המראה הכללי של הפנים ישאר צעיר יותר ביחס למצב הטבעי ללא מתיחת פנים. כמובן שמשך השפעת הניתוח תלוי בגורמים אינדיווידואליים כמו מצב עור הפנים ואיכותו, הבריאות הכללית, עד כמה המטופל שומר על בריאותו (למשל נמנע מחשיפה לשמש ומעישון מוצרי טבק), שינויים הורמונאליים (למשל גיל המעבר) וטיפולי המשך. בכל אופן, אין כל מניעה לבצע מתיחת פנים בהמשך כדי לחדש את תוצאות הניתוח ולהחזיר לפנים, שוב את המראה הנאה והאסתטי.

מה אני יכולה לעשות כדי לשמר את התוצאות של הניתוח?

כאמור, למטופל יש חלק בשמירה על תוצאות הניתוח לאורך זמן – שמירה על בריאות כללית טובה כולל תזונה עשירה ומאוזנת, הימנעות מחשיפה לשמש ועישון מוצרי טבק, שתיית מים בכמות מספקת ואימוץ אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית. אם נוסיף לכך גם טיפולים משמרים כמו הזרקת חומצה היאלורונית, בוטוקס וטיפולי פנים מקצועיים ניתן לשמור על תוצאות הניתוח ל-10 שנים ויותר.

תשובות לשאלות נפוצות:

האם מתיחת פנים נעשית בהרדמה מלאה?
מרבית ניתוחי מתיחת הפנים נעשים בהרדמה מלאה אך בניתוחים "קטנים" ישנה לפעמים אפשרות של הרדמה מקומית בשילוב טשטוש בנוכחות מרדים. ההחלטה על שיטת ההרדמה משותפת לכירורג הפלסטי ולרופא המרדים ונעשיית בהתאם לסוג הניתוח, משך הניתוח ומצבו הבריאותי של המטופל.

האם ישארו לי צלקות?
הסימנים הניתוחיים נעשים בקו השיער ובאזורים נסתרים כך שהם אינם בולטים לעיין. המטרה של מתיחת פנים היא להצעיר את מראה הפנים באופן משמעותי אך בלתי מורגש – המתיחה עדינה, הסימנים קטנים ו"מוחבאים" והמראה הכולל שמתקבל אסתטי וצעיר יותר.

אפשר לשמור על מראה טבעי אחרי מתיחת פנים? ישימו לב שעברתי ניתוח?
בעבר, למתיחות פנים יצא שם שלילי כהליך שמשאיר מראה "מנותח" ולא טבעי. למרבה הצער היה בכך הרבה מן האמת ואכן, לקח למדע הרפואה הפלסטית זמן לשכלל את השיטות הכירורגיות עד להשגת התוצאות שאנו רואים היום. כיום, השאיפה המרכזית של הרופא הפלסטי היא להשאיר תוצאה טבעית. מתיחת פנים מודרנית בשיטות כירורגיות מתקדמות לא משאירה מראה "מנותח" אלא טבעי, צעיר יותר ורענן.

האם יש הגבלת גיל למתיחת פנים?
באופן עקרוני, כל עוד הבריאות הכללית טובה ואין למטופל מניעה לעבור ניתוחים באופן כללי אפשר לעשות מתיחת פנים גם בגיל 120.

מה זה מתיחת פנים ללא ניתוח?
עבור מטופלים מתחת לגיל 40 ישנן מספר שיטות להצערת עור הפנים, עיצוב ופיסול הפנים והחזרת מראה צעיר ורענן. פעמים רבות שיטות אלו מכונות מתיחת פנים ללא ניתוח. אכן, בגילאים צעירים הזרקת בוטוקוס, טיפולי חומצה היאלורונית, פילינג עמוק ואפילו שאיבות שומן קטנות והזרקת שומן עצמי יכולים לעצב את הפנים מחדש ללא צורך בניתוח. אך כאשר צניחת העור ושכבת השומן התת עורי גדולה מידי, לשיטות אלו יהיו תוצאות מוגבלות והדרך הטובה ביותר להחזיר לפנים מראה צעיר יותר היא על ידי הרמת פנים בניתוח.

מתיחת פנים