מתיחת פנים

הפנים הם כרטיס הביקור הראשוני שלנו בכל מפגש עם אנשים, זה שמכריע במידה רבה איזה רושם נותיר על הסביבה, לאיזה יחס נזכה וכפועל יוצא, איזה דימוי עצמי נפתח ומה תהיה מידת הביטחון העצמי שנחוש. 

זו הסיבה שרבים, בעיקר נשים, אבל גם גברים לא מעטים, מחליטים לבחור כיום בטיפולים וניתוחים אסתטיים למתיחת עור הפנים והצוואר, אותם אזורים המועדים לשיקוף פגעי הזמן, כדי להחזיר לעצמם את המראה הצעיר והרענן של שנים עברו. 

כמובן שלפני שעולים על שולחן הניתוחים, יש לברר האם זהו הצעד המתאים לנו, אלו סוגי טיפולים וניתוחים אסתטיים קיימים היום ולאלו מטרות הם מכוונים. בנוסף, חשוב ללמוד במה כרוך תהליך ההתאוששות וההחלמה מהניתוח.

 

מתיחת עור הפנים והצוואר – קהל יעד

עם חלוף השנים, קשה להימנע מהופעת קמטים בפנים ובצוואר. הוותק וגם הרגלי חיים לא בריאים, כמו חשיפה מרובה לקרינת שמש ועישון סיגריות, מביאים את העור לאבד מגמישותו, להתקמט ולהידלדל. אחת הדרכים היעילות להיפטר מהקמטים והקמטוטים, היא באמצעות ניתוח למתיחת עור הפנים ( Rhytidectomy, Face Lift), שיחזיר לעור את המראה הצעיר והחלק. חלון ההזדמנויות האידיאלי לביצוע הליך כזה, הוא בין גיל 40 לגיל 65, אבל ניתן לבצע ניתוח מתיחה גם בגיל מבוגר יותר, אם מצבו הרפואי של המטופל מאפשר זאת.

סוגי ניתוח מתיחת פנים וצוואר

מבנה הפנים של המטופל, מצב העור שלו וכן רצונותיו וציפיותיו מתוצאות ההליך, משפיעים על הצורה בה יבוצע ניתוח מתיחת הפנים והצוואר. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, ניתן לבצע מספר פעולות באותו ניתוח. מלבד מתיחת עור הפנים והצוואר, ניתן לבצע גם הרמת מצח, הרמת גבות והרמת עפעפיים, שאיבת שומן הזרקת שומן לפנים  , שינויים בעצמות הלחיים והחדרת שתלים לעיצוב הסנטר.

אופן ביצוע הניתוח

ניתוח אסתטי נרחב, מתבצע בהרדמה מלאה. בהליכים אסתטיים פשוטים יותר, מסתפקים במתן הרדמה מקומית. המטופל ער, אך אינו חש בדבר. לצורכי רגיעה במהלך הטיפול, יכול המטופל לבקש גם חומר מטשטש, אם מצבו הרפואי מאפשר זאת. ניתוח מתיחת פנים מתבצע לרוב באמצעות חתך, המתחיל בקו צמיחת השיער שמעל לאוזן וממשיך אל חזית האוזן ומאחורי האפרכסת. לאחר מכן מתבצעות הרמה ומתיחה של העור. חלקי העור העודפים נכרתים והחתך נסגר בתפרים פנימיים הנספגים ונעלמים מעצמם, לצד תפרים חיצוניים, אותם מסירים לאחר ימים ספורים. אורך הניתוח בין שעתיים לארבע שעות, ותלוי בהתאם לסוג ההרדמה, אם כללית או מקומית ועל פי היקף ההליך הניתוחי.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

התאוששות והחלמה

התחנה הבאה לאחר חדר הניתוח היא חדר ההתאוששות, לשם מועבר המטופל למשך כשעתיים ובהמשך יתאשפז ליממה של השגחה. התחבושת המכסה את הפנים, תוסר כעבור יומיים.

תחושה של כאב מתון בפנים לאחר הניתוח, היא תופעה טבעית, שניתן לטפל בה באמצעות משככי כאבים שירשום הרופא. כיממה לאחר הניתוח, ניתן כבר להתקלח במים פושרים וכמה ימים אחר כך, ניתן לחזור לפעילות, אך בהדרגה ומתינות. תוך שבועיים עד שלושה, אפשר לחזור לתפקד כרגיל, אך חשוב להימנע מחשיפה ממושכת של האזור המנותח לשמש, למשך שישה חודשים.

תופעות לוואי אפשריות לאחר הניתוח, הן נפיחות של הפנים והצוואר, שטפי דם ויובש ותיתכן גם נוקשות של הצוואר. התופעות הללו הן חלק מתהליך ההחלמה והן צפויות להיעלם בתוך מספר חודשים.

פגישת ביקורת במרפאת הרופא המנתח, תתקיים כמה ימים לאחר הניתוח. במקרה שמופיעים סימנים חריגים כמו נפיחות משמעותית, הפרשות, דימום, כאבים עזים, תחושה כללית רעה או חום של 38 מעלות ומעלה, יש להודיע על כך לרופא מיידית.

מתיחת פנים וצוואר – צלקות נסתרות

אין ניתוח בלי צלקות, אבל בניתוח המתיחה הן מוסתרות בחלקן הגדול מאחורי קו השיער ובכל מקרה, עם הזמן הן מתבהרות ומיטשטשות. כמובן שיש להקפיד, גם אחרי הניתוח, על טיפוח העור ועל הגנה שלו מקרינת שמש מרובה, מעישון, שתיית אלכוהול וחסרים תזונתיים. הטכנולוגיה שמאחורי הניתוחים האסתטיים הולכת ומשתכללת וניתן כיום להגיע לתוצאות מצוינות, לצד מזעור הסיכון לסיבוכים ועדיין, יש לצפות  לתופעות לוואי.

לאחר הניתוח

נפיחות בפנים, היא חלק מתופעות הלוואי העיקריות של הימים הראשונים שלאחר הניתוח והיא תתפוגג לאורך השבוע שלאחריו. בעקבות מתיחת העור בניתוח, יכולים להופיע בפנים גם שטפי דם קטנים ותחושת יובש. גם הם ייעלמו תוך שבוע- שבועיים. בנוסף, עלולים להופיע גם כאבים באזור המנותח, שניתן להפיג במשככי כאבים, בהתאם להמלצת המנתח.

תופעות הלוואי שלאחר הניתוח משתנות ממטופל למטופל, בהתאם להיקף ההליך, אם מתיחת פנים מלאה או "מיני" מתיחה, אבל קצב וצורת ההחלמה, מושפעים גם מאורח החיים של המטופל, ממצבו הבריאותי, הגופני והנפשי וגם ממבנה האישיות שלו.

הסיבוכים האפשריים במסגרת הניתוח

בכל הליך רפואי פולשני, טמונים סיכונים. הסיכוי הוא נמוך מאוד, אבל יש לזכור שהוא קיים ולקחת אותו בחשבון, כששוקלים לבחור בניתוח. סיבוך אפשרי בכל ניתוח, הוא שטף דם רחב היקף, המחייב הגעה מיידית למרפאה לפתיחת התפרים וניקוז הדם. הסיבה המרכזית לסיבוך כזה היא יתר לחץ דם ולכן חשוב להקפיד על ערכי לחץ דם תקינים ומאוזנים כשבאים לניתוח, כדי למנוע את התופעה.

במקרים נדירים ביותר, עלולה להופיע בעקבות הניתוח פגיעה עצבית בפנים, המתבטאת בירידה בתחושה, בירידה בפעילותם של שרירי ההבעה ובהגבלה של התנועתיות הפנים. כל התופעות הללו הן זמניות בלבד ונעלמות עם הזמן. סיבוך אפשרי נוסף של ניתוח למתיחת פנים וצוואר, גם הוא נדיר ביותר, הוא זיהום, שניתן לטפל בו באמצעות תרופות אנטיביוטיות.

הצלקות שמותיר הניתוח, כאמור, מוסוות ברובן על ידי קו השיער, עלולות בשל נטייה גנטית, להיוותר בולטות. חשוב משום כך ליידע את המנתח מראש על נטייה להצטלקויות גסות, כדי שייזהר במיוחד עם מיקום החתך.


לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

שיתוף:

Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google