השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הקטנת שפתיים פנימיות: ניתוח לעיצוב איבר המין הנשי

ניתוח לעיצוב שפתי הפות או ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות מתבצע באיבר המין הנשי, ומיועד לנשים המעוניינות לתקן את מבנה שפת הנרתיק שלהן, ולשפר את האסתטיקה שלו. נשים רבות סובלות ממבנה פות אסימטרי וכן משפתי פות ארוכות או בולטות באופן ניכר. 

למי מיועד ניתוח לעיצוב השפתיים הפנימיות?

מראה פות חריג, מעוות או בלתי אסתטי, פוגע לעתים קרובות בדימויה העצמי של האישה, ועלול לגרום לה לחוש אי-נוחות בעירום ובמצבים אינטימיים ואף להגבילה בבחירת הלבוש כמו למשל הימנעות מלבישת בגד צמוד. כמו כן, שפתי פות מוארכות עלולות לפגוע בהנאה שבקיום יחסי מין: במקרים מסוימים, אבר המין הגברי עלול להיתפס בהן בעת חדירה, ולגרום לתחושת לחץ ולכאב. ניתוח להקטנת שפתיים פנימיות מהווה פתרון מעשי עבור נשים רבות הסובלות מתופעות אלו, ותורם באופן משמעותי לשיפור באיכות החיים ובדימוי העצמי. ניתן לעבור טיפול זה בכל גיל ובהתאם למצבה הרפואי הכללי של המטופלת.

שיטות טיפול שונות בעיצוב השפתיים הפנימיות

ניתוח להקטנת שפתיים פנימיות יכול להתבצע במספר דרכים, ומתבצע בהתאם למבנה האנטומי של אבר המין של המטופלת. בעבר, נהוג היה לכרות את האזור הבולט, אולם חסרונה של שיטה זו בכך שהיא מותירה צלקת חיצונית באבר המין, ולכן היום השימוש בה דועך. שיטה ניתוחית נוספת מבוצעת על ידי חתך בצורת "V" אשר אל תוכו נאספים עודפי הרקמה מן השפתיים הבולטות. יתרונה של שיטה זו בכך שהצלקת הנותרת מוסתרת, ואינה בולטת. הניתוח מבוצע כך שעודפי השפתיים הפנימיות מוסרות מבלי לפגוע בשוליים החיצוניות, כך שאף שגודל השפתיים קטֵן, צורתן החיצונית נשמרת. טרם קבלת החלטה על ביצוע הניתוח, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה ובעל ניסיון, החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

שלבי ההכנה לניתוח

טרם כל ניתוח שהוא, על המטופלת לערוך בדיקות דם ייעודיות בהפניית הרופא. לעיתים נדרשות בדיקות נוספות כמו בדיקת א.ק.ג וצילום חזה – בהתאם לגילה ולמצבה הרפואי של המטופלת. כמו כן, על מנת לצמצם את הסיכון לסיבוכים, לעיתים ישנם מקרים בהם המטופלת מתבקשת לבצע בדיקת טרום-הרדמה אשר נערכת על ידי רופא מרדים בבית החולים בו עתיד להתבצע הניתוח. בנוסף, בחלק מהניתוחים ימליץ המנתח על רכישה מוקדמת מבעוד מועד של תחבושות או פרטי לבוש עבור תקופת ההחלמה.

תהליך ביצוע הניתוח

ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות אורך עד שעתיים לכל המאוחר, ומבוצע בהרדמה כללית או מקומית. המטופלת שוכבת בחדר הניתוח בתנוחת בדיקה גניקולוגית. בהתאם לשיטה שנבחרה לניתוח יוסרו עודפי העור ויוצנעו אל החתך. בסיום הניתוח נתפר החתך באמצעות תפרים עדינים הן פנימיים והן חיצוניים וזאת על מנת להבטיח שהצלקת לא תבלוט. לאחר ההחלמה לא נדרשת הוצאה של התפרים, והם נספגים ונמסים על ידי הגוף באופן טבעי במשך תקופת ההחלמה.

החלמה מניתוח עיצוב שפתיים פנימיות

לאחר הניתוח שוהה המטופלת מספר שעות בחדר התאוששות, ולהוציא מקרים חריגים, אין צורך באשפוז לילה, והמטופלת משתחררת לביתה כבר ביום הניתוח. במשך השבוע הראשון שלאחר הניתוח יש להימצא בבית במנוחה ולהימנע מקיום יחסי מין, זאת על מנת להבטיח תהליך החלמה מיטיב, ולמנוע סיבוכים. לאחר שבוע ניתן לחזור לפעילות יומיומית רגילה וכעבור חודש ניתן לשוב ולקיים יחסי מין.

הקטנת שפתיים פנימיות – מניעת סיבוכים

במסגרת פגישת הייעוץ, אפרט בפנייך את מהלך הניתוח, נדון בתהליך ההחלמה ונבצע תיאום ציפיות באשר לתוצאות הניתוח ומראהו של איבר המין לאחריו. בנוסף, נעבור יחד על הסיכונים והסיבוכים האפשריים בניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: פגיעה עצבית, דימום, זיהום, ירידה בתחושתיות או רגישות יתר, מראה בלתי אסתטי של השפתיים או אסימטרי, פיגמנטציה והצטלקות יתר. על מנת להגביר את רמת הבטיחות למקסימום ולהפחית סיכונים נבצע סקירה של ההיסטוריה הרפואית שלך, זאת על מנת שנדע להגיב בהתאם לכל סיבוך במידה ויתרחש. עישון סיגריות מגדיל משמעותית את הסיכונים ולעתים מוביל גם לסיבוכי הרדמה. לכן, במידה ואת מעשנת, אני ממליץ בתוקף על הפסקה של שלושה שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

ניתוח לעיצוב איבר מין נשי והקטנת שפתיים פנימיות
הקטנת שפתיים פנימיות