השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

ניתוח מתיחת זרועות

קוראים להם "וילונות" בשל נטייתם להיטלטל. מדובר בדלדולי העור הנתלים על אחורי הזרועות, החל מגיל מסוים, ומשווים להם מראה שמתבקש להסתיר מתחת לשרוולים, גם בחום הקיץ. 

אפשר להתיידד עם המצב החדש ולחיות איתו בשלום, אבל יש גם דרך לתקן ולהחזיר את הזרועות המהודקות, המתוחות והצעירות שלנו, לקדמותן. ניתוח למתיחת זרועות, טיפול אסתטי פשוט יחסית, מאפשר להיפטר מעודפי העור המדולדלים, להוריד מהרקמה השומנית בזרועות ובצדי החזה ולעצב את כל האזור מחדש.

מה צריך לעשות כדי להגיע מוכנים לניתוח כזה ומה צריך לדעת מראש? להלן תשובות לכמה שאלות נפוצות, שיסייעו לכם בהכנות הנפשיות והמעשיות.

ניתוח מתיחת זרועות – מתאים לכל גיל ומגדר

ניתוח למתיחה ועיצוב של הזרועות, יכול להתאים לכל אחד, גבר או אישה, הסובלים מתופעת הדלדול, אם בשל הגיל, אם מסיבות גנטיות או בעקבות הרזייה. ניתן לבצע את הניתוח בכל גיל, כמובן בכפוף למצב הבריאותי של המטופל.

למה עורנו הופך פחות אלסטי במרוצת השנים?

ירידה ברמותיהם של חומרים בשם קולגן ואלסטין, המספקים לעור את הגמישות והחיות, היא הסיבה למראה השמוט, המדולדל והעייף, שהעור מקבל עם השנים. דלדולי עור ושומן בזרועות, בעיקר בצידן האחורי, המפתחים על הדרך גם צלוליטיס, מופיעים יותר אחרי גיל 40 ובעיקר אצל נשים, אך יכולים להיראות גם אצל גברים ובעיקר אצל מי שהשילו הרבה קילוגרמים ממשקלם, או נוטים להשמין ולרזות לעתים תכופות. 

האם עודפי העור מזיקים לבריאות?

עודפי עור  באחורי הזרוע הם בעיקרם בעיה אסתטית, אך הם עלולים גם לפגוע בהיגיינה ובבריאות העור באזור. בין קפלי העור, יכולים לשגשג בקלות חיידקים ופטריות. בנוסף, מגדילים עודפי העור את הסיכוי לחיכוכים בשעת תנועה ולהיווצרות גירויים בלתי נעימים, שפשפות וצלוליט. 

גם כשהבעיה הנפוצה של זרועות מדולדלות היא אסתטית בלבד, היא עלולה לפגום באיכות החיים ובדימוי העצמי. היא גורמת לבושה, מבוכה ודחף להסתיר את הזרועות בכל מחיר ובכל מזג אוויר. זו הסיבה שכדאי לשקול את ביצוע ההליך הכירורגי, שישפר את מראה הזרועות ויאפשר לחזור לגופייה ולבגד הים בקיץ.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

סוגי הניתוחים לעיצוב זרועות

ניתוחי מתיחת ועיצוב זרועות מתבצעים בשתי גישות טיפוליות, המותאמות למצבו של המטופל ולבחירתו במידת העיצוב של הזרוע. שתי הגישות משתנות במיקום ובאורך החתכים הניתוחיים, ולאחר מכן, כמובן, הצלקות.

כאשר הרקמה העודפת אינה גדולה, או כשהיא מרוכזת בחלק העליון של הזרוע הקרוב לבית השחי, מתבצע חיתוך בתוך בית השחי. לאחריו נשאב השומן העודף ומוסרים עודפי העור.

כשרקמת השומן משמעותית יותר, החתך מתחיל בבית השחי או במקרים קיצוניים יותר אף בצידי החזה העליון, ונמתח לאורך חלקה הפנימי של הזרוע. גם בשיטה זו, נעשה שילוב בין שאיבת שומן לבין הסרת עור עודף, כדי לעצב מחדש את הזרועות וצידי החזה.

מהלך הניתוח

ניתוח לעיצוב זרועות נעשה בהרדמה כללית ונמשך כשעתיים. המיקום והאורך של החתך, נקבעים כאמור בהתאם להיקף האזור שיש לעצב מחדש, על פי מצב המטופל וכמובן על פי דעתו המקצועית וניסיונו של המנתח.

בתחילה מבוצעת שאיבת השומן העודף מהזרוע, כדי להקל על עיצובה. לאחר מכן נמתח העור, העודפים נכרתים והחתך נתפר. בניתוחים הללו נעשה שימוש בחוטי תפירה הנמסים מאליהם, המייתרים את הפרוצדורה הלא נעימה של הוצאת תפרים.

מתיחת זרועות – החלמה לאחר הניתוח

עם תום הניתוח, המטופל מועבר לחדר התאוששות למשך שעתיים, לאחריהן יאושפז להשגחה בבית החולים בו בוצע הניתוח, למשך כמה שעות עד יממה.

ברוב המקרים, יולבש המטופל לאחר הניתוח בבגד אלסטי מיוחד, שרכש בהוראת הרופא לפני הניתוח. הבגד האלסטי נועד להפחית תופעות של נפיחות, כאבים, שטפי דם מקומיים ובצקת, שיכולים להופיע בימים שלאחר הניתוח והוא אף מסייע לשמירה על עיצוב הזרועות.

כדי למנוע הצטברות דם ונוזלים, יחליט הרופא המנתח במקרים מסוימים, להותיר צינורות ניקוז סביב האזור המנותח.

כיצד מפחיתים את הסיכונים?

במהלך פגישת הייעוץ הראשונית עם המנתח, יקבל המטופל את כל המידע הרלוונטי לגבי מהלך הניתוח, ההתאוששות וההחלמה, התוצאה שיש לצפות לה. בנוסף, יסקור בפניו הרופא  את הסיבוכים והסיכונים האפשריים, הכרוכים בניתוח פלסטי כמו בכל הליך כירורגי.

בין הסיכונים הללו ניתן למנות דימום, זיהום דלקתי באזור המנותח, פגיעה עצבית המתבטאת בירידה זמנית בתחושה באזור וכן היווצרות צלקות בולטות.

כדי למזער את הסיכוי לסיבוכים כאלה ואחרים, חשוב להעביר לידי הרופא המנתח כל מידע רפואי, שיוכל לסייע לו להתאים את הטיפול למטופל, להימנע מפעולות מסוימות ולהגיב לבעיות במקרה הצורך. חשוב לציין, שאחד הגורמים להופעת סיבוכים במהלך הרדמה וניתוח ואף לאחריהם, היא היצרות כלי דם, הנגרמת מעישון סיגריות. מסיבה זו, יש להימנע מעישון לפחות שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

ניתוח מתיחת זרועות מדולדלות
מתיחת זרועות