עיצוב , הגדלה והרמת ישבן

תזונה נבונה, פעילות גופנית, אורח חיים בריא והימנעות מישיבה ממושכת יכולים לסייע לכם על מנת להשיג ישבן מוצק, אך לא בהכרח. חיטוב ועיצוב הישבן נחשבת למשימה מורכבת ולא פשוטה בעבור נשים וגברים כאחד, החולמים להשיג את המטרה הנעלה של ישבן מוצק וחטוב. 

עבור אלה שהתייאשו, מתפקידנו להזכיר, שאין זה רק עניין של מוטיבציה וכוח רצון, אלא מדובר גם בעניין גנטי שמשחק כאן תפקיד מרכזי וחשוב. לכן, גם אותם אלה שמנהלים אורח חיים ספורטיבי, תקין ובריא לאו דווקא ישיגו את המטרה של ישבן חטוב. 

אבל למרבה המזל, ישנם טיפולים פלסטיים ואסתטיים מגוונים שנועדו לשפר את מראה הישבן. אלה כוללים הסרת עודפי עור, הזרקות ואף שתלים, שמטרתם לעצב מחדש את אזור הישבן. טיפול זה תמיד מעלה תהיות, חששות ושאלות בנוגע בקרב החושקים בו. לכן הכנו עבורכם מדריך מיוחד שמטרתו לספק לכם את המידע הדרוש בכל הנוגע לניתוח חיטוב הישבן. 

 

ניתוח הגדלת ישבן – למי זה מתאים?

ראשית, בספר התקנות והרגולציה הרפואית, אין הגבלת גיל עבור ביצוע ניתוח הרמת ישבן. ולכן, ההחלטה לביצוע הניתוח תתקבל על סמך הנכונות של המטופל/ת, מצב רפואי ומצב כללי, וזאת בייעוץ עם כל אנשי המקצוע שלנו. שנית, ניתוח להרמת ישבן מתאים הן לנשים והן לגברים שהתייאשו מהניסיונות לקיים מבנה רצוי לישבן על ידי פעילות גופנית מחטבת. הפרוצדורה נועדה לאלו המעוניינים להגיע למראה מושלם לישבן, ומיצו את האופציה הספורטיבית והתזונתית.  

איך מתבצע הניתוח וכמה זמן הוא לוקח?

ניתוח לעיצוב הישבן אורך כשעתיים ומבוצע תחת הרדמה כללית. בתחילת הניתוח תתבצע שאיבת שומן, הצוות המקצועי יבחר את האזור שיתרום רקמת שומן ויחדיר אליו צינורית דקה וחלולה. מטרת הצינורית היא לנתק את השומן העודף ולשחרר אותו. אחר כך, תתבצע שאיבה של השומן החוצה על ידי צינורית שאיבה. ההחדרה של הצינורית והשאיבה עצמה תבוצע במספר נקודות שונות באזור על מנת לקבל את התוצר הרצוי. 

בשלב מתקדם יותר של הניתוח, יבוצעו חתכים קטנים ועדינים מאוד ברקמה של הישבן, אליהם יוחדרו תאי השומן – מה שיוביל למבנה של ישבן מעוצב. תפקיד החתכים הקטנים והעדינים הוא יצירת חלוקה שווה בין תאי השומן ברקמה של הישבן, זאת על מנת לקבל תוצאה מה שיותר מעוצבת, חלקה ואיכותית. 

אילו סוגים שונים של ניתוחים קיימים?

ניתוח להזרקת שומן בישבן

במסגרת השתלת שומן בישבן, הרופא המנתח ישאב את השומן מהגוף שלכם שיוזרק לאזור בישבן אותו יש למלא או לעצב על מנת ליצור מבנה ישבני מושלם. הזרקת שומן בישבן נחשבת לשיטה הרווחת והעיקרית בשל יתרונותיה הטבעיים. המנתח שואב את השומן מן המקומות בגוף בהן הוא מצוי בכמויות גדולות: הירכיים, הבטן, המותניים או מהגב, זאת בהתאם למבנה הגוף. כאשר במקרים מסוימים התהליך יסייע לעצב מקומות אחרים בגוף באמצעות שאיבת שומן. 

הזרקת שומן עדיפה על ניתוח שתלים בישבן

להזרקת שומן יש יתרון בסיסי בכך שהשומן נלקח מאיבר אחר מהגוף, מה שמקטין את הסיכוי לדחייה של השתל על ידי הגוף, שכן מדובר על שומן מתוך הגוף. בנוסף, שאיבת שומן מסייעת לחטב את האזור ממנו נלקח השומן – ובכך הדבר עשוי לשפר פלאים את המבנה של הגוף. 

ההיגיון הבריא והרפואי אומר שהזרקת שומן הינה שיטה יותר טבעית ליצירת מבנה מחוטב לישבן, ומכאן יתרונה על פני מיצוקו או הגדלתו על פני השיטות האחרות, כמו למשל: ניתוח להחדרת שתלים בישבן. 

אלא שלעיתים ישנם מקרים שבם אין ברשות המטופלים עודפי שומן מיותרים בעבור ההשתלה, מה שהופך סוג זה של ניתוח לבלתי אפשרי עבורם. כמו כן, לא כל השומן שיוחדר לעכוז יישאר שם, אלא שחלק ממנו ייספג וייעלם במהלך השבועות הראשונים אחרי ביצוע הניתוח. אבל אל דאגה, השומן שייקלט במקומו החדש יהווה רקמת שומן רגילה שתתרום למראהו המורם וההררי של ישבן מעוצב. 

הסרת עודפי עור מאזור הישבן

שיטה נוספת לעיצוב הישבן תבוצע באמצעות הסרת עודפי עור מן החלק העליון של הישבן, מה שיגרום למראה של ישבן יותר מורם ונאה. שיטה זו ניתנת לשילוב יחד עם הגדלה של הישבן. חשוב לציין שבחירת השיטה המתאימה תותאם לכל מטופל או מטופלת באופן אישי בהתאם למצב רפואי ולצורך האסתטי. 

ההכנות לניתוח לעיצוב ישבן

לפני שמתחילים את הניתוח, כיאה לכל ניתוח כירורגי בהרדמה מלאה, על המטופלת לקיים בדיקות דם בהתאם לדגשים של הצוות הרפואי. שאר ההכנות הם בהתאם לגיל ולמצב הרפואי של המטופלת, כמו א.ק.ג וצילומי חזה טרם הניתוח. כמו כן, יהיה על המנותחים לרכוש ביגוד אלסטי המסייע לתהליך ההחלמה ולעיצוב לחיטוב אזור הישבן. 

שלב ההתאוששות וההחלמה

ההתאוששות לאחר הניתוח אורכת בין שעה לשעתיים, וזאת על מנת לוודא התאוששות איטית ובטוחה תחת השגחה ופיקוח רפואי צמוד. לאחר מכן יש לעבור להשגחה בבית החולים, שיכולה לקחת לכל היותר יממה, אלא שברוב המקרים הדבר מסתיים תוך שעות ספורות. למרבה השמחה, זמן קצר לאחר הניתוח תוכלו לשבת על הישבן. בנוסף, על המטופל/ת לבצע חבישה אלסטית במהלך שבועיים אחרי הניתוח. לעבודה ניתן לחזור בין שלושה לחמישה ימים אחרי הניתוח, ולביצוע פעילות ספורטיבית מתונה רק לאחר שבועיים מיום הניתוח.

ניתוח לעיצוב ישבן: סיבוכים וסכנות

במהלך פגישת הייעוץ, תבוצע ההתאמה של סוג הניתוח באופן אישי, לאחר ההתאמה האישית, הרופא המנתח יפרט ויסביר באריכות מהו מהלכו של הניתוח, מהו תהליך ההחלמה מהניתוח, מהי התוצאה הצפויה וכן מהם הסיבוכים והסיכונים שעלולים לקרות לאחר הניתוח. 

הסיבוכים שיכולים להתרחש לאחר הניתוח הם: זיהום, צלקות, דימום, מראה אסימטרי או לא אסתטי של הישבן שעשוי להצריך תיקון נוסף. כמו כן, התופעה העיקרית לאי קבלת התוצאות הרצויות מהניתוח היא ספיגה חלקית של השומן שהושתל שעלולה להתרחש בין שישה לשמונה שבועות לאחר ביצוע הניתוח. תופעה זו מתרחשת רק בחלק מן המקרים ולכן לא ניתן לצפות אותה מראש. במקרים אלו, אם למטופל/ת נותרו עודפי שומן מתאימים, ניתן יהיה לבצע שנית את ההשתלה כעבור מספר חודשים. 

הגדלת ישבן
ניתוח לעיצוב והגדלת ישבן

שיתוף:

Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google