השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הגדלת ישבן בניתוח

אחד האיברים שמשפיעים בצורה הברורה ביותר על הגזרה של גופנו הוא הישבן – ישבן מלא וסימטרי, עגול ומורם מוסיף למראה אטרקטיבי.

לא מפתיע אם כך שניתוחי הגדלת ישבן ועיצובו הם בין הפופולריים ביותר ברפואה הפלסטית. באמצעות ניתוח עיצוב הישבן ניתן לקבל ישבן מוצק, אסתטי ואטרקטיבי בזמן קצר יחסית וללא תופעות לוואי מיוחדות.
מדובר בהליך כירורגי נפוץ מאוד, עם אחוזי הצלחה ושביעות רצון גדולים. בידיו של כירורג פלסטי מנוסה ומקצועי תוכלו לקבל את הישבן המושלם עבורכם, ישבן שיחמיא לנתונים האישיים שלכם ולגזרה הכללית.

מה משפיע על המראה של הישבן שלנו?

ישבן מוצק ואטרקטיבי הוא שאיפתם של גברים ונשים כאחד, פעילות גופנית הממוקדת בעיצוב הישבן, שמירה על אורח חיים בריא ומשקל גוף תקין והימנעות מישיבה ממושכת משפיעים על המראה של הישבן שלנו.
אך עבור רבים הצורה של הישבן היא פונקציה של גנטיקה יותר מאשר מאמץ. בנוסף, שינויים הורמונליים לאורך השנים, עליות וירידות במשקל, איבוד האלסטיות של העור, היווצרות גבשושיות גיל וצלוליטיס – כל אלו יכולים להשפיע על המראה של הישבן.

למה דיאטה ופעילות גופנית לא תמיד משפיעות על המראה של הישבן?

תזונה נבונה, פעילות גופנית, אורח חיים בריא והימנעות מישיבה ממושכת יכולים לסייע לכם בהשגת ישבן מוצק, אך לא בהכרח. חיטוב ועיצוב הישבן נחשבת למשימה מורכבת ולא פשוטה בעבור נשים וגברים כאחד, החולמים להשיג את המטרה הנעלה של ישבן מוצק וחטוב.
אין זה רק עניין של מוטיבציה וכוח רצון, אלא מדובר גם בנטייה גנטית שמשחקת כאן תפקיד מרכזי ולכן, גם אותם אלה שמנהלים אורח חיים ספורטיבי, תקין ובריא לאו דווקא ישיגו את המטרה של ישבן חטוב. למרבה המזל, ישנם טיפולים פלסטיים ואסתטיים מגוונים שנועדו לשפר את מראה הישבן. אלה כוללים הסרת עודפי עור, הזרקות ואף שתלים, שמטרתם לעצב מחדש את אזור הישבן.

אז מה זה בעצם אומר "ניתוח הגדלת ישבן"?

האם כל אחד יכול לעבור ניתוח ישבן?

באופן עקרוני בוודאי שכן, כל מי שחפץ בשיפור מראה הישבן, הגדלת ישבן או עיצוב מחדש שלו יכול בהחלט לעבור את ההליך וליהנות ממראה ישבן מוצק ונאה יותר. במידה ואין מגבלות בריאותיות המונעות ביצוע הרדמה כללית או ניתוחים באופן כללי אין כל מניעה לעבור את ההליך לנשים וגברים כאחד. עם זאת, ייתכן שלא כל שיטה (פירוט על סוגי הניתוחים הקיימים בהמשך) תתאים לכל המטופלים. כאן ישנה חשיבות גבוהה מאוד למומחיות של הכירורג הפלסטי, ליכולת שלו להתאים את השיטה הניתוחית לכל מטופל ומטופלת תוך מודעות אסתטית גבוהה מאוד, בהתחשב במראה הרצוי של הישבן ולאור הנתונים הפיזיים הייחודיים של כל מטופל.

מהם סוגי ניתוחי הישבן הקיימים?

הגדלת ישבן בשומן עצמי – Buttock augmentation with fat grafting
השיטה הנפוצה והמועדפת על רוב המטופלים והכירורגים בשל אחוזי ההצלחה הגבוהים שלה, פשטות ההליך הניתוחי והתוצאות המרשימות. בשיטה זו שומן ישאב מאזורים בגוף כמו הירכיים, הבטן והגב ויוזרק לישבן על מנת לעבות אותו ולעצב אותו. בונוס מאוד אטרקטיבי למרבית המטופלים הוא סילוק השומן מאזור בו הוא מפריע לאסתטיקה הגופנית ושימוש בו באזור בו הוא תורם לה בבחינת "שתי ציפורים במכה אחת".

הגדלת ישבן עם שתלי סיליקון – Buttock augmentation using implants
עבור מי שאין לו די שומן לשאוב או שרוצה הגדלה משמעותית יותר מהמתאפשר על ידי הזרקת שומן פותחו שתלי הסיליקון לישבן. השתלים עשויים מחומר עמיד מאוד אך רק יותר משתלים אחרים. הם עמידים מאוד ויכולים לספוג את משקל הגוף בישיבה ממושכת ואפילו נפילה. ישנם שני סוגי שתלים: עגולים שמתאימים למי שרוצה ישבן בולט כלפי מעלה (בדרך כלל יותר מתאים לגברים) ואגסיים שמקנים מראה טבעי מאוד, בצורת לב הפוך ומתאימים מאוד לעיצוב הישבן הנשי. במהלך הניתוח הרופא מחדיר את השתל דרך חתך בקפל העכוזי כך שהסימן הניתוחי נסתר.

הרמת ישבן ע"י הסרת עודפי עור – Skin removal
שיטה נוספת לעיצוב הישבן תבוצע באמצעות הסרת עודפי עור מן החלק העליון של הישבן, מה שיגרום למראה של ישבן יותר מורם ונאה. שיטה זו ניתנת לשילוב יחד עם הגדלה של הישבן או כהליך בפני עצמו. הרמה בלבד מתאימה מאוד למי שהשבן שלו צנח בעקבות ירידה מסיבית במשקל או פגעי הגיל והזמן ולא רוצה להגדיל את נפחו אלא יותר להחזיר את המראה הטבעי שלו לפני הצניחה.

הגדלת ישבן בחומצה היאלורונית – Hyaluronic Acid for Buttock Enhancement
החומצה ההיאלורונית קיימת בגופנו באופן טבעי, היא נוטה לספוג נוזלים וכך לשמר את המראה הרענן והעגלגל של אזורים כמו הלחיים, כפות הידיים ועוד. על ידי הזרקת חומצה היאלורונית לישבן אפשר להגדיל את נפחו ולעצב אותו. ההליך נעשה במספר פגישות במרפאת הפלסטיקאי וללא צורך בניתוח בבית חולים. היתרון של ההליך הוא בפשטותו ובתוצאות הנאות שלו. החיסרון הוא שמדובר בפתרון זמני שמחזיק כשנתיים בלבד.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

איך מתבצע הניתוח ומה צפוי לי אחריו?

איך להתכונן לניתוח ישבן?

ההכנות לניתוח יתחילו מספר שבועיות לפני ההליך עצמו, הרופא יבקש בדיקות דם, א.ק.ג ובדיקות נוספות בהתאם לגילו ומצבו הרפואי של המטופל. מעשנים יתבקשו להפסיק לפחות 6 שבועות לפני הניתוח ולא לחזור לעשן לפחות חודש אחריו מחשש לסיבוכים וסיכונים המאפיינים מעשנים אחרי הליכים כירורגיים. חשוב מאוד לא לחשוף את האזור לשמש ישירה בשבועות לפני הניתוח. הרופא יפרט אילו תרופות ותוספי תזונה מותרים 14 יום לפני הניתוח ואילו יש להפסיק (בעיקר מדללי דם ממשפחת האספירין ותוספים כמו כורכום וערבה).

בבוקר הניתוח יש להיות בצום מלא של 8 שעות (כולל לעיסת מסטיק, מים וכד'). חשוב לישון שנת לילה טובה ולהגיע לבית החולים רעננים. יש להתרחץ במים וסבון, אין למרוח קרם או תכשיר כלשהו על הישבן או האזורים הסמוכים לו.

מהו מהלך הניתוח וההתאוששות?

יש להבדיל בין הגדלת ישבן בשומן עצמי לבין הגדלה בעזרת שתלים.
הגדלת ישבן בשומן עצמי – נעשית בהרדמה מלאה בבית חולים, ראשית הרופא ישאב את השומן מהאזור הנבחר (בטן, ירכיים וכד') לאחר מכן השומן יעבור עיבוד ויוזרק לישבן. אזור השאיבה יכוסה בבגד לחץ כדי למצק את העור וליצור תוצאה יפה לשאיבת השומן. ההליך נמשך כשעה עד שעתיים.

הגדלת שומן בשילוב שתלי סיליקון – נעשה בבית חולים בהרדמה מלאה, מורכב מעט יותר מהגדלה בשומן עצמי. הכירורג יעשה חתך בקפל התת ישבני דרכו יוחדרו השתלים. לאחר מכן החתך הניתוחי ייסגר על ידי תפרים מסיסים. ייתכן ויוחדרו נקזים שיוסרו לאחר כ-24 ש. משך הניתוח הוא כשעה וחצי.

ההתאוששות הראשונית תלויה בסוג הניתוח ומצבו של המטופל אחריו. במרבית המקרים אין צורך להישאר להשגחה בבית החולים וניתן להשתחרר הביתה כבר באותו היום להמשך מנוחה והחלמה.

וההחלמה?

בשעות לאחר הניתוח – ייתכן ותרגישו כאב ואי נוחות, ניתן להיעזר במשככי כאבים ללא מרשם או לבקש מן הרופא מרשם לתרופה חזקה יותר. כמו כן, במרבית המקרים הכירורג ינחה אתכם ליטול אנטיביוטיקה (יש לסיים את הטיפול לפי הוראותיו).

בימים והשבועות לאחר הניתוח – אין לשבת כשבוע לפחות אלא לצורך ביקור בבית השימוש. אין לשכב על הגב, יש לישון אך ורק על הבטן. לאחר שהרופא מאשר זאת אפשר לחזור לשגרה מתונה (בדרך כלל לאחר 7 עד 10 ימים) שכוללת עבודה ושגרת חיים רגילה. מומלץ לא לדחוק בעצמכם, לא לעשות פעילות גופנית נמרצת ולתת לגוף להחלים לאט לאט בקצב שלו. במידה והרופא הנחה אתכם ללבוש בגד לחץ יש לעשות זאת עד שהוא יורה לכם להפסיק.

כ4 שבועות לאחר הניתוח ניתן לראות את הצורה של הישבן כפי כמעט שהיא תהייה לאחר תום תקופת ההחלמה. נפיחות, שתפי דם ובצקת ירדו ובזמן זה ניתן (לאחר אישור הרופא כמובן) לחזור לפעילות רגילה.

סרטון הסבר שד"ר מייליק הכין על הגדלת ישבן, מומלץ לראות

שאלות ותשובות שהרבה שואלים במרפאה -

האם הגדלת ישבן בשומן עצמי עדיפה על שתלים?

ההיגיון הבריא והרפואי אומר שהזרקת שומן הינה שיטה יותר טבעית ליצירת מבנה מחוטב לישבן, ומכאן יתרונה על פני מיצוקו או הגדלתו בשיטות אחרות, כמו למשל ניתוח להחדרת שתלים בישבן. אלא שלעיתים ישנם מקרים שבם אין ברשות המטופלים עודפי שומן מיותרים בעבור ההשתלה, מה שהופך סוג זה של ניתוח לבלתי אפשרי עבורם. כמו כן, לא כל השומן שיוחדר לעכוז יישאר שם, אלא שחלק ממנו ייספג וייעלם במהלך השבועות הראשונים אחרי ביצוע הניתוח. אבל אל דאגה, השומן שייקלט במקומו החדש יהווה רקמת שומן רגילה שתתרום למראהו המורם של ישבן מעוצב.

האם יש תופעות לוואי כלשהן? סיכונים?

תופעות הלוואי של הגדלת ישבן וניתוחים לעיצוב הישבן אינן שונות מתופעות הלוואי של כל הליך ניתוחי. בשעות ובימים לאחר הניתוח ייתכן ותחושי כאב ואי נוחות מלווה בנפיחות באזור. אלו תופעות לוואי טבעיות לחלוטין והן יחלפו מעצמן ללא כל התערבות לאחר כשבוע עד חודש.

עם זאת, כמו בכל הליך כירורגי ישנו סיכון של זיהום, היפרדות שולי הפצע, הצטברות נוזלים ודימום. סיכונים אלו נדירים מאוד וניתן למנוע אותם כמעט לגמרי על ידי בחירה בכירורג העובד בשיטות מתקדמות, עושה את הניתוח בבית חולים בו ציוד רפואי מודרני וחדיש וכמובן מחזיק בניסיון הדרוש לביצוע הניתוח באחריות ובהצלחה.

בשימוש בשתלים ישנו סיכוי קטן של פיתוח תופעת התכווצות הקופסית (בדומה לשתלים בחזה), למרבה הצער אין דרך לדעת מי רגיש לתופעה ובמידה והיא מתרחשת יש להוציא את השתלים. במקרים אלו חשוב מאוד לא לומר נואש, ישנם פתרונות אחרים להגדלת ישבן ועיצובו וניתן בהחלט לקבל את הישבן המושלם שלכם גם ללא שתלים.

האם תישאר לי צלקת אחרי הניתוח?

בהגדלת ישבן בשומן עצמי לא תישאר צלקת אלא סימנים קטנים במקומות מהם נשאב השומן ואליו הוזרק. סימנים אלו לא דורשים טיפול מיוחד והם נוטים לדהות כמעט לחלוטין אחרי כ-18 ח'. בהגדלת ישבן עם שתלי סיליקון ממקמים את החתך הניתוחי בקפל התת ישבני כך שהוא אינו נראה לעיין אלא מסתתר באזור הקיפול. גם כאן, הצלקת שתישאר אינה גדולה, ניתן לעזור להחלמה על ידי שימוש בחומרים מעודדי החלמה (התייעצו עם הרופא).

האם יש מגבלות כלשהן אחרי ניתוח ישבן?

מיד לאחר הניתוח ובתקופת ההחלמה חשוב מאוד לשמור על הוראות הרופא, לתת לגוף להחלים ולשמור על האזור המנותח ממאמץ ככל האפשר (לא לעשות פעילות גופנית מוקדם מידי למשל). לאחר תום תקופת ההחלמה הסופית אין כל מגבלה – תוכלו לשבת, לרוץ, לעסוק בכל פעילות ספורטיבית וגופנית כולל ספורט אתגרי, לטוס, לצלול וליהנות מכל תחביב ופעילות שתרצו בין אם עשיתם הגדלת ישבן בשומן עצמי ובין אם בעזרת שתלים. אין כל חשש לפגיעה בשתל, בצורה של הישבן ובתוצאות הניתוח לאחר שההחלמה הסתיימה.

מתי אראה את התוצאות הסופיות של הניתוח?

בשבועות הראשונים לאחר הניתוח ייתכן ותרגישו שהישבן שלכם גדול מכפי שרציתם, נפוח יותר ומעט מורם יותר. מדובר בתופעה טבעית לחלוטין – נפיחות ובצקת לאחר ניתוח. זוהי תגובה של הגוף להליך הכירורגי שיורדת עם הזמן. לאחר כמה שבועות תחושו את הנפיחות יורדת והישבן יתייצב במקומו הקבוע. את התוצאה הסופית של הניתוח תוכלו לראות לאחר כ-4 חודשים. בתום תקופת ההחלמה הסופית תישארו עם ישבן מוצק, מורם ואטרקטיבי.

מהי הגדלת ישבן ללא ניתוח?

ניתן להגדיל את הישבן על ידי הזרקת חומצה היאלורונית מעבר לכך, קשה מאוד להגיע לתוצאות מרשימות בשיטות אחרות שאינן כוללות ניתוח. עיצוב הישבן לאומת זאת אפשרי בהחלט על ידי מניפולציה של רקמת השומן התת עורי באמצעות קור, גלי רדיו וכדומה. בנוסף, ניתן לעצב את הישבן בעזרת טיפול בגבשושיות שומן וצלוליטיס, על ידי מיצוק העור בלייזר ובשיטות נוספות אך חשוב לזכור שאלו מביאות לתוצאות מסוימות אך לא יוכלו להגדיל את הישבן ולהרימו.

לכמה זמן "מחזיקה" הגדלת ישבן?

שתלי הסיליקון שמשמשים להגדלת ישבן עשויים מחומר סיליקוני רך דמוי ג'ל עמיד מאוד, היכול לשאת את משקל הגוף בישיבה ואפילו נפילה. מכיוון שהשתלים עמידים במיוחד אין צורך להחליף אותם וניתן להמשיך ליהנות מהתוצאות של הניתוח למשך שנים רבות. כך גם בהגדלת ישבן בשומן עצמי, לאחר התייצבות התאים במיקומם החדש הם אינם נספגים בגוף ואינם נעלמים. כמובן שלאורח החיים, שינויים הורמונליים ושינויים בעקבות הגיל ישנה השפעה על המראה הכללי של הישבן גם לאחר ניתוח לעיצובו כך שאם עברתם הגדלת ישבן בשנות ה-20 ייתכן ויהיה צורך בפרוצדורות נוספות בשנות ה-40 כדי לשמר את המראה האטרקטיבי של הישבן.

האם יש הגבלת גיל לניתוח עיצוב ישבן?

מרבית הכירורגים הפלסטיים נמנעים מלעשות ניתוחים מהסוג הזה במטופלים מתחת לגיל 18. מעל גיל 18, כל עוד המטופל בבריאות טובה ואין מחלות רקע המונעות הרדמה מלאה או ניתוחים באופן כללי, אין כל הגבלת גיל ואפשר לבצע הגדלת ישבן ועיצובו גם בגיל 120.

הגדלת ישבן
ניתוח לעיצוב והגדלת ישבן