ניתוח הסרת עודפי עור ללא צורך בנקזים? אצל ד"ר מייליק זה כבר דבר שבשגרה!

ד״ר מייליק מקפיד להיות מעודכן כל העת, בכדי למקסם את תוצאות הניתוחים שהוא מבצע ולהעלות את דרגת בטיחותם ככל שאפשר. להלן סקירה של חלק מהחידושים והעדכונים בתחום הכירורגיה הפלסטית -אסתטית וכיצד הם שיפרו את התהליך והדרך בה הוא מבצע ניתוחים מסוג זה, בתחום הכירורגיה האסתטית ובמיוחד בתחום עיצוב הגוף, תחום התמחותו המיוחדת.

עיצוב רקמת שומן – רקע

הכירורגים הפלסטיים העוסקים בניתוחי עיצוב הגוף נעזרים בשאיבת שומן ככלי המהותי ביותר בעיצוב הרקמה הרכה ותיקון עיוותים אסטטיים.

שאיבת שומן היא טכניקה בסיסית אשר כמעט לא השתנתה בעשורים האחרונים. יתרונותיה מצויים בפשטות היחסית של ההליך וביעילותו ואילו חסרונותיה טמונים בסיכונים הכרוכים בה: דימום יתר, זיהום, תוצאה אסתטית בלתי רצויה או אפילו עיוותים. אמנם , הסיכוי שסיכונים אלו יתממשו הוא קטן מאוד אך יש לזכור כי סיכוי זה הולך וגדל ככל שגדלה כמות השומן הנשאב. יוצא אפוא, שאם ברצונו של המנתח לבצע את הניתוח ברמה גבוהה של בטיחות ולהימנע ככל שניתן מסיכונים בריאותיים או מתוצאה אסתטית לא מיטבית הוא מוגבל בכמות שאיבת השומן שהוא יכול לבצע, בשטח הניתוח ובאזורי הגוף המעורבים.

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בתחום עיצוב רקמת השומן עם הוספת מכשירים טכנולוגיים מסוגים שונים המאפשרים ״המסה״ של רקמת השומן כאשר ההבדל בין המכשירים נמדד בסוג האנרגיה אשר הם מפעילים על הרקמה ובמידת פולשנות שלהם. במרפאות האסתטיות והפלסטיות לסוגיהן נפוץ השימוש במכשירים לא-פולשניים המשגרים אנרגיה זו באופן חיצוני, באמצעות מתמר המונח על העור.

כל התקן עובד עם סוג שונה של אנרגיה כגון: אולטרה סאונד, גלי קרינת רדיו, קירור חיצוני, לייזר ועוד. מטרתה של האנרגיה המשודרת אל הרקמה לגרום לפגיעה בתאי השומן תוך שמירה מירבית על רקמת העור ושאר מרכיבי הרקמה מסביב. בהמשך התהליך, השומן שהומס נספג בגוף והתוצאה ניכרת במהלך השבועות שלאחר מכן. יודגש כי כמות האנרגיה המשודרת לרקמה היא מוגבלת וזאת בכדי להימנע מגרימת כאב או פגיעה כלשהי בעור.

זו הסיבה שתוצאת הטיפולים הללו ויעילותם- מוגבלת. לעיתים אף יש לחזור על הטיפול כדי להביא לאפקט המינימלי הרצוי או להשגת אפקט כלשהו. מאידך, הקלות היחסית של הטיפולים שאינם כרוכים בניתוח ובתקופת החלמה כפי שמתבקש לאחר ניתוח אכן תורמים לקלות הבחירה בה.

טכנולוגיות חדשות המיושמות בטיפולים פולשניים

החיפוש האינסופי אחר מקור אנרגיה שיסייע בעיצוב יעיל ובטוח יתר של רקמת השומן הביא לפיתוח טכנולוגיות חדשות המיושמות בטיפולים פולשניים יותר. מכשירים אלו מופעלים בזמן ניתוח (בין אם בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם או בלי טשטוש) ומופעלים ישירות על רקמת השומן בדומה לניתוחי שאיבת השומן הבסיסיים: לאחר הסננת רקמת השומן בתמיסה מיוחדת, מוחדר מתמר המשדר אנרגיה לתוך רקמת השומן.

האנרגיה המשודרת לרקמה (אולטרה סאונד, לייזר) גורמת ל״המסה״ של רקמת השומן ובהמשך המנתח שואב ומפנה את השומן המומס. לאחר בחינה ממושכת של הטכניקות השונות, בחר ד"ר מייליק באנרגיית האולטרה סאונד המשודרת באמצעות מכשיר שנקרא ״וייזר״ (VASER).

היתרון הבולט של טכנולוגיה זו הוא במידה המירבית של הבטיחות שהיא מאפשרת וביכולת להימנע באמצעותה מפגיעה בעור ובמבנים האנטומיים הסמוכים (כגון: כלי דם ועצבים) ובו זמנית יעילותה בהמסת שומן. שיטה זו מאריכה אך במעט את הניתוח אך מאפשרת שאיבה ועיצוב של אזורי רקמת שומן גדולים יותר.

באופן כללי, באמצעות מכשיר ה״וויזור״ מתאפשר אפקט של ״פיסול״ הרקמה והגוף באופן שקשה מאוד עד בלתי אפשרי להשגה בשיטות אחרות. אזורים של רקמת שומן המטופלים בשיטה זו כיום גדולים באופן משמעותי ממה שניתן היה בעבר, כמו כן, הדימום ותופעות הלוואי הנלוות פחתו מאד ואיתם גם התקצרה באופן משמעותי תקופת ההחלמה מהניתוח כך שניתן לחזור לשגרת החיים תוך זמן קצר יותר.

תפרי שזירה פנימיים

בעת האחרונה, ד״ר מייליק אימץ שיטה מתקדמת נוספת בתחום ניתוחי עיצוב הגוף המיושמת כעת בידי טובי המנתחים בעולם. מדובר בתפרי שזירה פנימיים הממוקמים בעומק הרקמה בניתוחי מתיחת בטן למשל או בניתוחים לעיצוב הגוף והסרת העור העודף. התפרים מסייעים במתיחת העור ובחלוקה נכונה של המתח על פני העור ובו זמנית בהצמדת העור לשכבת שרירי הבטן והגוף וצמצום החלל התת עורי הנוצר בניתוחי מתיחה כאלה וסגירתו.

המטופלים חשים בשינוי זה באופן מיידי ומברכים עליו: בזכותם של תפרי שזירה אלו (קווילטינג) ניתן ברוב המקרים להימנע מהשארת נקזים בפצע הניתוח. המטופלים חופשיים בתנועתם ממש מיד לאחר הניתוח ואינם מוגבלים על ידי צינוריות ובקבוקונים המשתרכים מתוך גופם לצורך שאיבת הנוזלים העודפים מאזורי הניתוח.

שינוי זה הביא להפחתה בכאב הכרוך בנקזים אלו וגם תרם לשיפור משמעותי וקיצור תקופת ההחלמה שלאחר הניתוח. החיפוש אחר פתרונות רפואה מתקדמת שאנו מספקים למטופלינו לא נפסק ולא ייפסק לעולם מאחר וד״ר בני מייליק מחפש ללא הרף דרכים נוספות וחדשניות להגדיל את בטיחות הניתוחים ויעילותם ולהביא את בשורת ניתוחי עיצוב הגוף לציבור הרחב, על מנת לשפר את בריאותם, מראה גופם ואיכות חייהם של רבים.

ד״ר בני מייליק הוא כירורג פלסטי בכיר ומנהל מומחה לניתוחי עיצוב הגוף והסרת עודפי עור במחלקה לכירורגיה פלסטית בבי״ח איכילוב , ועובד גם במרפאתו הפרטית ברמת אביב.

* הכתבה פורסמה לראשונה כסדרת מאמרים בפורום הסרת עודפי עור באתר "תפוז":

פרק א: חידושים וחדשנות בכירורגיה פלסטית בתחום ניתוחי עיצוב הגוף והסרת עודפי עור

פרק ב: טכנולוגיות חדשות המיושמות בטיפולים פולשניים

פרק ג: תפרי שזירה פנימיים

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץלתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885

שיתוף:

Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google