השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

ניתוח הסרת עודפי עור ללא צורך בנקזים

ניתוחים קוסמטיים מתמקדים באופן מוחלט בשיפור המראה של המטופל. בין אם מדובר בחוסר סימטריה, עודפי עור או מראה לא אסתטי, הטכניקות בהן משתמשים יכולים להביא לאיזון בקווי מתאר הגוף. שאיבת שומן והסרת עודפי עור הן חלק מהדרכים להשיג שיפור דרמטי כמעט בכל אזור בגוף והשיפור בטכנולוגיה של ניתוחים קוסמטיים מאפשר לבצע זאת כיום ללא נקזים.

מה הם נקזים?

בנקזים כירורגיים משתמשים במגוון סוגי ניתוח כאשר המטרה היא לפרק או לנקז את הנוזלים שהצטברו באזור הניתוח. הנקז מונע הצטברות של נוזלים (כמו דם או מוגלה), אוויר ואף מאפשר לזהות מקרים של דליפה פנימית. ישנם סוגים של נקזים בהם אפשר להשתמש למטרות כירורגיות:
• נקז פתוח שמאפשר ניקוז של הנוזלים לתוך שקית או כרית גזה
• נקז סגור שנוצר על ידי מספר צינורות המתנקזים לתוך שקית או בקבוק
• נקז פעיל שמבצע את הניקוז באמצעות פעולת יניקה
• נקז פסיבי שפועל בהתאם להפרש הלחץ שבין הסביבה החיצונית לחלל הגוף

מהו ניתוח שאיבת שומן?

בניגוד לדעה הרווחת והמוטעית, מטופלים שעוברים הליך שאיבת שומן הם דווקא בעלי משקל גוף יציב ורק מעוניינים להסיק משקעים לא רצויים של שומן מחלקים מסוימים בגוף. שאיבת שומן היא לא דרך להורה במשקל ולא ניתן באמצעותה להסיר סימני מתיחה או צלוליטיס. ניתוח שאיבת שומן הוא הליך קוסמטי שבאמצעות ניתן לשפר את קווי המתאר של הגוף ולהחזיר לגוף את המראה האסתטי. שאיבת שומן מסירה את תאי השומן ומשנה את צורת הגוף אך נדרשת הקפדה על אורה חיים בריא על מנת להימנע מצמיחה של תאי השומן. קיימת הגבלה על כמות השומן שניתן להסיר בניתוח שאיבת שומן וישנם כמובן סיכונים שכוללים צלקות, התפתחות של זיהום והופעה של גושים או שקעים בעור. ככל שכמות השומן שהוסרה גדולה יותר, כך גם רמת הסיכון גבוהה יותר בהתאמה. ניתוח שאיבת שומן מומלץ לבצע במקרים שבהם השינויים וההקפדה על אורח חיים בריא לא השיגו את התוצאות הרצויות כיוון שהניתוח מטפל באזורי השומן שעמידים בפני פעילות גופנית ותזונה נכונה. האזורים שבהם ניתן לבצע ניתוח שאיבת שומן כוללים את הבטן, חזה, ישבן, ברכיים פנימיות, צוואר, מותניים, ירכיים חיצוניות ופנימיות, אזור המחשוף וזרועות. שאיבת שומן עובדת בצורה יעילה יותר ככל שהעור של המטופל גמיש יותר והיא מיועדת עבור אנשים מעל גיל 18 בעלי בריאות תקינה. מטופלים בעלי עור לא גמיש עלולים לסבול מהופעה של עור רפוי לאחר ביצוע ניתוח שאיבת שומן.

מהו ניתוח הסרת עודפי עור?

ניתוח זה מסיר עודפי עור ומשפר את קווי המתאר של הגוף באזור החזה, ישבן, פנים, בטן, זרועות וירכיים. ישנם מספר סוגים של ניתוחי הסרת עודפי עור כמו ניתוח הרמת גוף, מתיחת בטן, הרמת חזה והרמת זרועות. ניתוח הרמת גוף הוא הליך נפוץ שמבוצע בעיקר לאחר שמטופל עבר ירידה משמעותית במשקל (בתנאי שהצליח לשמור על המשקל יציב למשך תקופה מסוימת). הניתוח כולל ביצוע חתך לאורך הבטן והסרה של עודפי העור הנפול. במהלך הניתוח, המנתח גם מהדק את הישבן, הבטן, המותניים ועוד אזורים נוספים שבהם קיים עור נפול. הניתוח יכול לשפר באופן דרמטי את מראה הגוף והתוצאות הן קבועות. ישנם סיבוכים אפשריים להליך זה כמו דימום, הופעה של צלקות חריגות ויצירה של סרומה (גוש שנוצר בעקבות הצטברות נוזלים ברקמות או באיבר). מתיחת בטן מבוצעת לעיתים כחלק מניתוח הרמת גוף והיא מסייעת בהשטחה של הבטן במידה ולמרות ההקפדה על תזונה ופעילות גופנית, המטופל לא הצליח להשיג את התוצאות הרצויות. מתיחת בטן מתבצעת באמצעות חתך ותמרון של העור, הרקמות והשרירים החלשים באזור הבטן. ישנם מקרים שבהם המנתח יידרש לבצע חתך נוסף על מנת להסיר עודפי עור שנוצרו באזור הבטן העליונה.

הסרת עודפי עור ללא שימוש בנקזים

ניתוחי שאיבת שומן והסרת עודפי עור מבוססים על אותה פעולה בסיסית – פירוק משקעי השומן ואז לאחר הרדמה, נעשה שימוש בתמיסת מלח ותעלות שדרכן שואבים את השומן החוצה מתחת לעור. לחץ מים, לייזרים וגלי אולטרסאונד הן שלוש דרכים שבאמצעותם ניתן לפרק את מצבורי השומן לפני ששואבים את השומן החוצה. דרך נוספת היא שאיבת שומן באמצעות וייזר – טכניקה שבה מבצעים שאיבת שומן קולית. מקורות האנרגיה מסייעים בפירוק תאי השומן על מנת שיהיה קל יותר להסירם ואף להדק את העור של באזור בו מטפלים. שאיבת שומן באמצעות וייזר היא טכניקה ייחודית כיוון שהיא מאפשרת פעולה עדינה ומדויקת במיוחד של הסרת השומן. באמצעות טכניקה זו ניתן להפריד את הקשר שבין רקמת השומן לבין השרירים שנמצאים מתחתיהם מבלי לחשוש לפגיעה ברקמה הבריאה בגוף. וייזר מאפשרת לפסל את הגוף ולקבל תוצאות אסתטיות טובות. בדומה לטכניקות אחרות של שאיבת שומן והסרת עודפי עור, השימוש בוייזר מצריך הרדמה כללית או הרדמה מקומית ייעודית. תמיסת מי מלח שמעורבבת עם חומר הרדמה יוזרקו יחדיו אל האזור בו מעוניינים לטפל. לאחר מכן, המנתח יחדיר אל העור את גלי הקול דרך חתך קטן על מנת לפרק את רקמת השומן. לאחר שתאי השומן יתחילו להתפרק, המנתח ישתמש בצינורית על מנת להתחיל ולשאוב החוצה את כל רקמת השומן והנוזלים החוצה. חלק מהנוזלים יישארו בגוף לאחר ביצוע ההליך, אך הם ייספגו בגוף במשך מספר ימים עד להיעלמות מוחלטת שלהם.

ההבדלים שבין VASER לבין טכניקות מסורתיות

שאיבות שומן והסרת עודפי עור באמצעות וייזר הם מאוד דומים אך ישנם מספר הבדלים חשובים כאשר הגדול ביניהם הוא היכולת לבצע שאיבת שומן בדיוק רק ביותר באמצעות וייזר (ולכן היא משמשת יותר במקרים שבהם לא צריך לבצע הסרה של מצבורי שומן גדולים). הבדל מהותי נוסף הוא שטכניקת וייזר אינה מצריכה שימוש בנקז, מה שהופך את תהליך ההחלמה וההתאוששות למהיר יותר ועם רמה נמוכה יותר של כאבים. התוצאות המתקבלות לאחר ניתוח שאיבת שומן והסרת עודפי עור באמצעות VASER לא מגדירות מחדש את כל מבנה הגוף הן אך הן מחדדות את קווי המתאר של הגוף ויוצרות השפעה מהותית על המראה הכללי של הגוף.

תפרי שזירה פנימיים למניעת נקזים

קיימת טכניקה נוספת שמאפשרת לבצע הסרת עודפי עור ללא שימוש בנקז והיא נעשית באמצעות שימוש בתפרי שזירה פנימיים. בתפרים אלה עושים שימוש במגוון רב של ניתוחים קוסמטיים כמו ניתוח להסרת עודפי עור וניתוחי מתיחת עור (באזור הבטן, ירכיים, זרועות ועוד). תפרי שזירה פנימיים מונעים את הצורך בהנחה של נקז לאחר ניתוחים קוסמטיים וכך המטופל יכול לנוע ביתר קלות וחופשיות לאחר הניתוח כיוון שאין הוא צריך לסחוב עימו בקבוק או שקית שאליה ינוקזו הנוזלים. השימוש בתפרי שזירה פנימיים גם מקלים על הכאב והחוסר נוחות שהם חלק בלתי נפרד מהימצאות הנקז לאחר שאיבת שומן והסרת עודפי עור וכך גם מקצרים את תקופה ההחלמה. התפרים אשר נמצאים בעומק רקמת השומן עוזרים למתוח את העור ולחלק אותו באופן פרופורציונאלי. תפרי שזירה פנימיים גם עוזרים בצמצום החלל שנוצר בעור לאחר המתיחה באמצעות הצמדה של העור אל שרירי הגוף וגורמים לו להיראות יותר אסתטי.

ניתוח להסרת עודפי עור