השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הצרת היקפים

הגוף האנושי עובר לאורך השנים שינויים רבים. באופן טבעי, לאנשים רבים גורמים השינויים הללו לחוש שלא בנוח בנוגע למראה החיצוני שלהם. עם השנים, העור שלנו מאבד את מגמישותו, שומן נוטה להצטבר דווקא באזורים הפחות רצויים, וגם חיוניות העור והרעננות שלו הולכים ופוחתים בהדרגה. ישנם גם תהליכים טבעיים נוספים המאיצים את התמורות שחלות בגופנו, כמו הריונות ולידות, שינויי משקל דרסטיים, עישון, אורח חיים בלתי פעיל ועוד. 

אך עד שנמצא את סוד מעיין הנעורים, אנו המנתחים הפלסטיים תורמים את חלקנו, ומאלצים את שעון החול לחזור מעט אחורנית. כדי להשיג זאת, עומדים לרשותנו כלים מתקדמים ומגוונים, ושורה של טכנולוגיות חדשניות אשר מאפשרות לנו להעניק למטופלים ולמטופלות היקפים צרים וגזרה חטובה, רעננה, צעירה ורזה יותר – שגם תחזיק לאורך זמן, על אף אתגרי הגיל והחיים.

ניתוח להצרת היקפים

המונח "ניתוח הצרת היקפים" מהווה שם כולל המכיל בתוכו מגוון רחב של טיפולים אסתטיים. בימינו קיימים ניתוחים כירורגיים וכן טיפולים אסתטיים שאינם פולשניים, אשר בעזרתם ניתן להעניק לנשים וגם לגברים את הגזרה עליה חלמו, באופן פשוט יחסית. עם זאת, חשוב מאוד להבין, כי הניתוחים והטיפולים אינם מהווים תחליף לניהול אורח חיים בריא, הקפדה על פעילות גופנית ושמירה על תזונה נכונה, שיבטיחו גוף חסון, בריא וחטוב גם בעתיד.

ניתוח הצרת היקפים – קהל היעד

טיפול הצרת היקפים מתאים לכל מי שחפץ בקווי גוף חטובים יותר ושואף למראה חטוב, רזה ורענן. הטיפול נחשב לאידאלי עבור אנשים לאחר ירידה דרסטית במשקל,  שעדיין סובלים מעודפי עור ניכרים או מעודף רקמות שומן בבטן, בזרועות בצוואר או בירכיים. הטיפול מתאים גם לאימהות אחרי לידה, וכן לאנשים שסובלים ממחלות וסימנים בעור כגון צלוליט.

יחד עם זאת, הטיפול אינו מומלץ לאנשים אשר מתקשים לשמור על משקל גופם לאורך זמן. זאת מכיוון שכאשר יעלו שוב במשקל, עלול הדבר לפגוע בתוצאות הטיפול ולחייב ניתוח נוסף. כאשר מדובר בנשים אשר מתכננות לידות והריונות גם בעתיד,  ההמלצה היא שלא לעבור את הניתוח טרם תום תהליך הלידות. במקרים אלה כדאי להמתין עד לאחר הלידה האחרונה. כמו כן, הניתוח עצמו מחייב לחדול מעישון למספר שבועות לפניו הניתוח ואחריו, במידה ומדובר במשימה קשה מידי עבור המטופל\ת – יש להתייעץ על כך עם הרופא המטפל ולבחון את האפשרויות.

הצרת היקפים – סוגי טיפול שונים

טיפול להצרת היקפים יכול להתבצע במגוון רחב של שיטות. לעיתים כדאי ומומלץ לשלב את בין השיטות שונות, וזאת על מנת להגיע אל התוצאה האופטימלית. אלו הן השיטות  הנפוצות: 

ניתוח להסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל

לצד הרזייה המבורכת, שינויים דרסטיים במשקל הגוף עלולים להוביל  לעודפי עור ועור מדולדל המקנה לגוף מראה לא אסתטי, ועלול לפגוע במראה החיצוני, בדימוי הגוף ובביטחון העצמי. דיאטות וניתוחים בריאטריים מותירים במקרים רבים עודפי עור ניכרים ועור מדולדל, במיוחד באזור הבטן, החזה, הצוואר, הזרועות והירכיים. על מנת להסיר את עודפי העור שנותרו, ניתן לבצע הליך כירורגי יעיל, בטוח ופשוט יחסית בהשוואה לטיפולים אחרים. בניתוח זה מבצעים חתך באזור בו רוצים לטפל ודרכו מסלקים את עודפי העור הבלתי רצויים. יעילותו של ניתוח זה עולה בדרך כלל כאשר הוא משולב עם טכניקות כגון שאיבת שומן ומיצוק העור. הטיפול המשולב יסייע להתמודדות עם מצבורי שומן אשר עלולים להישאר בעודפי העור.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

טיפול המסת שומן

שומן נחשב לחומר שקל להשפיע עליו באופנים שונים, וכך להיפטר ממצבורים בלתי רצויים שלו באיברים שונים בגוף, ואף לשפר באמצעותו את מראה העור. בהמסת שומן שתי טכניקות עיקריות: הראשונה מתבצעת על ידי הזרקה של חומר אשר ממיס את רקמות השומן ומפרק אותן ביעילות. השימוש בטכניקה זו מתאים במיוחד  לסובלים ממצבורי שומן גדולים במיוחד, אשר דורש התערבות יותר משמעותית.

במקרים בהם הזרקה אינה מתאימה למטופל כתוצאה ממגבלות בריאותיות שונות, ניתן להמיס את הרקמות הבלתי רצויות בעזרת טכנולוגיית לייזר. השימוש בקרן לייזר נחשב דרך יעילה לטפל במצבורי השומן ולמוסס את רקמות השומן. טיפול זה הינו פולשני פחות מן הטיפול בזריקה, ובהתאם פוחת הסיכון לתופעות לוואי ולסיבוכים. תופעות הלוואי שעלולות להופיע כוללות אדמומיות ונפיחות של העור. אך תופעות אלו חולפות כעבור מספר ימים.

הצרת היקפים באמצעות אולטרסאונד

הודות לפלאי הטכנולוגיה, ישנה דרך נוספת לפורר תאי שומן: שימוש בגלי אולטרסאונד בטכנולוגיה חדשנית וייחודית. טיפול זה מתבצע בהרדמה מקומית, ובמהלכו רותמים את גלי האולטרסאונד על מנת להרטיט שכבות שונות של תאי שומן ולגרום לפירוקם. גלי האולטרסאונד הורסים למעשה את תאי השומן, אך מבלי שייפגעו רקמות חיוניות אחרות באזור המטופל. כך מאפשר הטיפול באולטרסאונד לגוף לסלק את מצבורי השומן בעצמו. טיפול הצרת היקפים באולטרסאונד אורך לרוב בין כחצי שעה לארבעים דקות בממוצע, וכמעט שאינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות. יתרון נוסף בטיפול זה בכך שאינו כרוך בכאבים כלל.

צלוליט: מה גורם להופעתו וכיצד ניתן לטפל בו ?

צלוליט, המכונה בטעות "צלוליטיס" על ידי רבים, הוא השם הלא סימפטי המתאר תופעה נפוצה של הצטברות של שומן תת עורי, הגורם למראה גבשושי ובלתי אחיד של רקמות העור, אשר במצב רגיל אמורות להיות יפות למראה ורכות ונעימות למגע. התופעה יכולה להופיע אצל כל אחת ובכל גיל, ושכיחה במיוחד באזורים כמו הבטן, הירכיים, הזרועות וכמובן הישבן .

על מנת לטפל בצלוליט, משתמשים בגלי רדיו, גלי לייזר או גלי אולטרסאונד. שיטות אלו אינן פולשניות ונחשבות פחות מסוכנות מהליכים כירורגיים שונים לטיפול בבעיות עוריות. כמו כן, קיימות טכנולוגיות כגון מכשירי ואקום (לישה), שפועלים באופן דומה לכוסות רוח, ויוצרים לישה עמוקה של העור, שמפחיתה את הצטברות של שומן בשכבותיו הפנימיות. בנוסף ישנם מכשירים לשימוש ביתי לטיפול בצלוליט, אך היעילות שלהם אינה מספקת ברוב המקרים בהשוואה לחלופות המקצועיות.

הצרת היקפים – משך הטיפול 

כאמור, ניתוח להצרת היקפים יכול להתקיים בשיטות שונות: פולשניות ובלתי פולשניות. על כן, משך הטיפול יכול להשתנות בהתאם לשיטה הנבחרת, סוג ההרדמה והיקף השומן בו רוצים לטפל. ישנם טיפולים להצרת היקפים האורכים במשך חצי שעה בלבד, ומנגד ישנם טיפולים אשר נמשכים למעלה מארבע שעות. בפגישת הייעוץ, יוכל הרופא המטפל לתת הערכה בדבר משך הטיפול.

החלמה מניתוח להצרת היקפים

גם תקופת ההחלמה וההתאוששות היא אינדיבידואלית ומשתנה בהתאם מאדם לאדם, ותלויה בגורמים כגון: סוג הטיפול, משך ההרדמה מספר הטיפולים וכדומה. בחלק מן הטיפולים, כמו למשל בטיפול בגלי לייזר או אולטרסאונד, אין צורך בתקופת התאוששות כלל, וניתן לשוב לפעילות נורמלית עוד באותו היום, בעוד שניתוח שאיבת שומן והסרת עודפי עור יצריך מנוחה של שבוע אחד לפחות, במהלכו יש להימנע מפעילות מאומצת ויש להפקיד באופן מדוקדק על הוראותיו של הרופא. מומלץ בתוקף להקשיב להנחיותיו של הרופא היטב, הן בשיחת הייעוץ, הן בגמר הניתוח וזאת על מנת להגיע לתוצאות המיטביות.

הנחיות לאחר הניתוח

הקפדה על ההנחיות של הצוות הרפואי תשפיע במידה ניכרת על משך תקופת ההחלמה מן הניתוח, על תוצאותיו, וכן על הבריאות הגופנית והנפשית בשבועות, בחודשים ואף בשנים שלאחריו. ראשית כל, במשך תקופת החלמה מכל ניתוח שהוא מומלץ בתוקף להימנע לחלוטין מעישון. העישון מאט את זרימתו של הדם ולכן יאריך את תקופת ההחלמה לאחר כל ניתוח ופרוצדורה רפואית. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד על מנוחה בהתאם לכללים שיציין הרופא, להקפיד ללבוש את חגורת הבטן , תחבושת או חזיית ספורט בהתאם להוראות (במקרים בהם ניתנה הנחייה מפורשת על כך מהרופא המנתח) וכן להקפיד על היגיינה באופן מחמיר. כמו כן, ייתכן כי הרופא ימליץ על נטילת אנטיביוטיקה או מריחת משחה. בהתאם לסוג הניתוח ומצבו הרפואי של המטופל\ת, ייתכנו הנחיות ספציפיות נוספות לתקופת ההתאוששות וההחלמה. במשך תקופה זו יש למלא אחר הוראותיו של הרופא בקפידה, זאת על מנת שתובטח שמירה מיטבית על תוצאות הניתוח ועל בריאות הגוף באופן כללי.

חיטוב הגוף והצרת היקפים  – זה אפשרי!

חשוב לזכור שככל שמדובר בשמירה על מראה גוף חטוב ואסתטי, אין תחליף להקפדה על פעילות גופנית, אורח חיים בריא ותזונה נכונה. אך יחד עם זאת אנחנו כאן כדי לתת לך את הדחיפה החיונית הנוספת,  שתוכל לאפשר לך להשיג את המראה עליו תמיד חלמת. אנו מזמינים אתכם אל פגישת ייעוץ אצלנו במרפאה, בה תוכלו לספר לנו מה מטריד אותך ביחס לגופך וכיצד תרצה שגופך ייראה לאחר הטיפול – ויחד נוכל לגבש עבורך את הטיפול המתאים שיעזור לכם להגשים את חלומכם בצורה הבטוחה, הטובה והיעלה ביותר עבורכם.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

הצרת היקפיים
הצרת היקפיים