השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

תיקון חזה טובולרי

אנחנו רגילים לחשוב שחזה נשי צריך להיות עגול, מלא ומורם. כך נוצר מצב שמי שלא מתיישרת עם האידאל הזה חשה לא פעם שמשהו אצלה פשוט לא בסדר. בפועל, החזה הנשי מגיע כידוע במגוון רחב של גדלים וצורות. אולם נשים רבות ברחבי העולם חיות עם חזה שאינו עגול, אלא בעל צורה צינורית (טובולרית). נשים אלו עלולות לחוות לא פעם מבוכה וביטחון עצמי ירוד כתוצאה ממבנה השדיים שלהן.

אם גם את מרגישה שהחזה שלך לא תואם את הציפיות שלך ושל הסביבה ומעוניינת לשפר את המראה שלו, כיום בהחלט ניתן לעשות זאת באמצעות ניתוח לתיקון חזה טובולרי. הנה כל מה שחשוב שתדעי על התופעה ועל דרכי הטיפול בה.

למה נוצר חזה טובולרי (צינורי)?

חזה טובולרי הוא תופעה יחסית שכיחה שיש לה מקור גנטי. היא מתחילה להתפתח בתחילת גיל ההתבגרות, עם התפתחות השדיים. הצורה הצינורית של החזה יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות – החל מהתפתחות של בסיס שד צר מהרגיל, דרך מרווח גדול בין השדיים ועד לעטרת פטמה מנופחת ורחבה.

בעוד שבחלק מהמקרים הבעיה נחשבת לאסתטית בלבד, במצבים שונים היא עלולה גם להביא לפגיעה בהתפתחות רקמות השד והחלב, דבר אשר עלול במצבים מסוימים לפגוע בהנקה מכיוון שהוא משפיע על היכולת לייצר חלב בכמות הנדרשת. טיפול כירורגי יכול להשפיע על מראה השד בצורה שתשפר את הסימטריה ואת האסתטיקה שלו, אך הוא לא יכול להשפיע על היכולת להניק במידה וקיימת פגיעה כזאת.

איך מטפלים בחזה צינורי?

הטיפול בחזה טובולרי משתנה מאישה לאישה בהתאם למבנה החזה הייחודי שלה והצורך הכירורגי. ברוב המקרים, הטיפול ישלב אחת או יותר מהטכניקות הבאות:

הרמת חזה

חזה טובולרי גורם במקרים רבים ליצירת עודפי עור באזור השדיים, דבר אשר פוגע מאוד באסתטיקה שלהם. כדי לפתור את הבעיה הזאת ניתן לבצע ניתוח הרמת חזה , שבמהלכו מותחים את השדיים ומסירים עודפי עור מיותרים. במידת הצורך ניתן גם להסיר עודפי עור מהעטרה עצמה וגם למקם מחדש את הפטמה במרכז השד.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

שימוש בשתלים

כדי להשיג מראה נפוח, עגול ומלא יותר לשדיים, ניתן כמובן להשתמש בשתלי סיליקון  . בניגוד להגדלה "רגילה" של השדיים, במקרה של חזה טובולרי, הניתוח דורש מיומנות גבוהה יותר על מנת להגדיל את השד עצמו מחד ולהקטין את העטרה ולמנוע את הרחבתה מאידך.

החדרת מותחן רקמות 

 לעיתים, מבנה השד הטובולרי אינו מאפשר להחדיר שתלי סיליקון בלי להותיר סימני מתיחה בולטים על העור. במקרה כזה ניתן להשתמש ב"מותחן רקמות". זהו שתל שכולל מעטפת סיליקון שממלאים במי מלח. השתל מאפשר הרחבה הדרגתית של השדיים, בצורה שתמנע את סימני המתיחה הלא אסתטיים.

הזרקת שומן עצמי 

 כיום ניתן לשאוב שומן מאזורים שונים בגופה של האישה ולהזריק אותו לשדיים  כדי לעצב ולפסל אותם. כך ניתן להשפיע על נפח השד בצורה שתשפר את צורתו ובמקביל להימנע מהחדרה של עצמים זרים לתוך החזה. עם זאת, במקרים רבים השומן נספג אחרי כמה שנים ונדרש לחזור על הפעולה הזאת כמה פעמים.

כאמור, ברוב המקרים יידרש שילוב של טכניקות טיפול שונות, כמו גם שיטות נוספות שלא הוזכרו כאן, על מנת להביא לשיפור במראה החזה ולהשיג את התוצאה הרצויה. כדי להבטיח תוצאה איכותית ואסתטית, מומלץ לבחור במטפל מיומן ובעל ניסיון בטיפול בתופעה הזאת.

שאלות ותשובות

האם ניתוח לתיקון חזה טובולרי מורכב יותר מהגדלת חזה "רגילה"?

אכן מדובר בהליך מעט מורכב יותר שדורש מיומנות גבוהה של הרופא המנתח וכן שימוש במגוון טכניקות וכלים כירורגיים. זאת מכיוון שעל מנת לתקן חזה טובולרי נדרשות לא פעם פעולות מגוונות שכוללות הרמה, פיסול, מילוי ומיקום מחדש של הפטמה.

איך נראית ההתאוששות מהניתוח?

כמו בכל ניתוח, הימים הראשונים דורשים מנוחה ראויה והיצמדות להוראות הרופא. בימים האלו ייתכן כי יופיעו כאבים מקומיים, נפיחות וחולשה כללית. אלו תופעות טבעיות ומוכרות שצפויות לחלוף כעבור כמה ימים. לכן יש להימנע מפעילויות מאומצות ולהיעזר גם במשככי כאבים לשיפור ההתמודדות עם המצב החדש.

אחרי כמה זמן אוכל לראות את התוצאה הסופית?

ניתוח לתיקון חזה טובולרי דורש עיצוב מחדש של החזה ולכן הוא כאמור מורכב יותר מניתוח "רגיל" להגדלת החזה. לכן, גם התוצאות בדרך כלל מופיעות אחרי פרק זמן ארוך יותר. בניתוח הגדלת חזה, התוצאות בדרך כלל מופיעות אחרי חודשים בודדים – אחד עד שלושה. בניתוח לתיקון חזה טובולרי, ייתכן כי ניתן יהיה להבחין בתוצאה הסופית רק כעבור חצי שנה עד שנה. לכן חשוב להיעזר בסבלנות ולסמוך על המיומנות של הרופא המטפל.

האם הניתוח יכול לפגוע ביכולת להניק?

הניתוח עצמו לא פוגע בבלוטות החלב ולכן לא מעמיד את האישה בסיכון לבעיות בהנקה. עם זאת, נשים רבות עם חזה טובולרי סובלות מראש גם מקשיים בהנקה. במקרה כזה, הניתוח למרבה הצער לא יכול לשפר את המצב או לפתור את הבעיה.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

תיקון חזה טובולרי
ניתוח לתיקון חזה טובולרי