השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

כיצד נוכל להשיג קוביות בבטן?

מהן קוביות הבטן? הריבועים שמופיעים בדופן הבטן הם בעצם הביטוי החיצוני למבנה האנטומי הטבעי של שרירי דופן הבטן ״הישרים הארוכים״.

שרירים אלו הם שני שרירים רחבים ושטוחים שממוקמים בדופן הבטן הקדמית, בין עצם החזה לעצם האגן הקדמית. כל אחד משני שרירים אלו חצוי לרוחבו באמצעות שלוש עד ארבע מחיצות המקנות לו את מראה הקוביות.

מהן קוביות בבטן?

מבנה זה זהה אצל כל הגברים והנשים והוא בולט יותר למראה אצל אלו שרקמת השומן התת עורי בגופם מועטה ושומן זה לא ממסך ו״מסתיר״ את שרירי הבטן ובמיוחד אצל אנשים פעילים גופנית וספורטיבית שלהם מסת שריר גדולה. כלומר, נשים וגברים המעוניינים להבליט את המראה השרירי של דופן הבטן יכולים להגדיל את מסת שרירי הבטן באמצעות תרגילים מכוונים לדופן הבטן ואם הדבר מלווה בירידה במסת השומן התת עורי, הם בהחלט יכולים להגיע למראה הרצוי של דופן בטן מעוצבת עם קוביות בולטות, ה- SIX PACK המיוחל.

ומה לגבי אלו שאינם יכולים לרדת מספיק במשקל או להתמיד בפעילות גופנית כזו שתיצור אצלם מספיק מסת שריר?

ובכן, מזה שנים מבצעים כירורגים פלסטיים העוסקים בתחום עיצוב הגוף ניתוחי ״פיסול״ של רקמת השומן בכדי ליצור מראה מלאכותי של קוביות בדופן הבטן ונעזרים לצורך זה בטכנולוגיה המתקדמת של המסה ושאיבת שומן.

עליה במשקל אחרי טיפול קוביות בבטן

הבעיה היא שבניגוד ל״קוביות״ אמיתיות שהן תוצאה של שרירי דופן הבטן, כאן מדובר בקוביות של רקמת שומן שעד כמה מדויקות וטובות הן נראות, עדיין הן רקמת שומן מפוסלת. התחושה במגע היא לא של שריר מוצק וכאשר יחול שינוי כלשהו במבנה הגוף עם חלוף השנים, עלייה במשקל והתפתחות כרס קטנה או גדולה, התוצאה האסטטית המקווה לא תישמר ואף יווצר מראה מוזר של תבנית השמנה בטנית לא טבעית.

לסיכום, למרות שיש ביכולתי ליצור מראה מעוצב של קוביות שריריות בדופן הבטן ואף יש ברשותי את הטכנולוגיה המתאימה והמעודכנת ביותר לצורך זה, ברוב המקרים אני אעדיף שהמראה השרירי יהיה תוצאה של מסת שריר אמיתית.

למרות כל האמור, יש לציין שבביצוע ניתוחי עיצוב הגוף כדוגמת מתיחת בטן, אני מבצע שאיבת שומן משמעותית מאוד והקפית בכל דופן הבטן הקדמית  ובמותניים ולכוון שיפולי הגב במטרה לדקק ולהפחית את כמות השומן התת עורי בדופן הבטן ולאפשר למטופלים שיעלו לאחר הניתוח את מסת השריר שלהם לקבל מראה שרירי ומעוצב ככל האפשר לאזור הבטן.

צפו בד"ר מייליק מסביר על ניתוחים לעיצוב הגוף:

ניתוח קוביות בבטן

* הופיע לראשונה כתגובתו של ד"ר מייליק לשאלה בקבוצת הפייסבוק "הבמה המרכזית לניתוחי עיצוב הגוף ושמירת תוצאתם".

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885

שיתוף: