השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הזרקת שומן ומילוי קמטים

כולנו רוצים להיראות צעירים יותר, ועל הדרך גם להרגיש צעירים יותר. הזרקות שומן עושות בדיוק את זה. בין אם מדובר בלחיים שקועות, קמטי הבעה או קמטי חיוך, קמטים במצח, שפתיים שאיבדו מנפחן עם השנים ועוד אזורים נוספים בגוף שאיבדו מגמישותם במהלך השנים, הזרקות שומן עשויות להיות פתרון מנצח, בעזרתן העור נראה צעיר וחיוני יותר.

מדוע טיפולי הזרקת שומן טובים יותר משאר האופציות שישנן?

שלא כמו הזרקות של חומרים זרים לגוף, בעת הזרקת חומצת שומן, מדובר בחומר טבעי לכל דבר, שהוא חלק מהגוף שלכם. כלומר, אתם נמנעים מתופעות הלוואי המוכרות בטיפולים דומים המתבססים על חומרים שאינם טבעיים. כמו כן, על מנת לספק את השומן לצורך הטיפול, לוקחים שומן מאזור אחר בגוף או כפי שרופאים מכנים זאת, "קוצרים", כלומר באותה הזדמנות אפשר גם לעצב את האזור ממנו נלקח השומן.

יש לציין כי חלק מן השומן נספג בגוף ומתמוסס, לצד החלק אשר נשאר במקום ההזרקה. לרוב שיעור השומן הנקלט נע בין 30 ל-70 אחוזים. אי לכך, מומלץ לתכנן סדרת טיפולים אשר נפרשת על פני חודש עד שלושה חודשים, ובסיומה תקבלו את האפקט המבוקש. כיום רופאים אשר מעוניינים לשפר את אחוזי ההצלה של הטיפול, מחפשים פתרונות לסוגייה זו באמצעות שימוש בתאי גזע.

למי מיועד ניתוח הזרקת שומן?

אנשים בכל טווח הגילאים יכולים ליהנות מהיתרונות של הטיפול. כל מקרה נקבע לגופו, על פי מצבו של המטופל. על כל פנים, ייעוץ עם כירורג פלסטי מנוסה ובעל השכלה בתחום ספציפי זה היא קריטית, יתרה מכך חשוב להקפיד כי מדובר בחבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית.

איך מעבר השנים משפיע על מראה הפנים שלנו?

הפנים שלנו עוברים שינויים רבים עם השנים החל מאיכות העור דרך שינויים בפיזור נפחים ועד להופעת קמטים. ככל שאנחנו מתבגרים, העור שלנו מאבד מאיכותו, הופך לדק יותר ורגיש יותר ומאבד מה"קפיצות" שלו והאיכות הרעננה. אחת הסיבות לכך היא ייצור מופחת של חומצות וחומרים בעומק העור, רפיון שרירים ובאופן כללי עייפות הרקמות. התוצאה של כל אלו היא הופעת קמטים, סימני גיל כמו גם ירידה בנפח השפתיים, מראה עצמות לחיים נמוך יותר, עיניים "עייפות" ועוד. החדשות הטובות הן שהרפואה הפלסטית מציעה מגוון גדול של פתרונות להשבת מראה פנים צעיר. כיום, יותר ויותר, נפוצים פתרונות המתאימים כאמצעי משמר וטיפול כבר מגיל 40, הליכים שמטרתם למלא קמטים ולהחזיר לעור מראה צעיר יותר וחלק יותר גם ללא מתיחת פנים וללא ניתוחים ארוכים ומורכבים.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

האם אפשר לשמר מראה פנים צעיר גם בגילאי 40+?

התשובה הקצרה היא כן, בהחלט. שמירה על מראה פנים צעיר יותר, תיקון פגעי הזמן והחזרת מראה פנים חלק יותר ואסתטי בהחלט אפשרית במגוון שיטות. נתחיל ונאמר ששמירה כללית על בריאות, אורח חיים מאוזן הכולל תזונה איכותית, הימנעות מחשיפה לשמש ועישון, שתיית מים נאותה ומודעות גבוהה להשפעות הבריאות הכללית על עור הפנים חשובה מאוד לשימור מראה פנים צעיר ויכולה לדחות את הצורך בטיפולים אסתטיים. אך כאשר הצורך כבר קיים אחת הדרכים הטובות ביותר לשמר מראה פנים חלק וצעיר יותר היא על ידי מילוי קמטים. קמטים הם מסימני הגיל המובהקים והחלקה שלהם משנה משמעותית את הנראות של הפנים. בין אם מדובר על קמטי מצח עבים או קמטוטים קלים סביב השפתיים – מילוי קמטים עושה הבדל גדול מאוד. ישנן כמה שיטות למילוי קמטים:

הזרקת בוטוקס

בוטוקס הוא חומר המבוסס על בוטולינום טוקסין, רעלן שנמצא כמרפה שרירים. השימוש בבוטוקס התחיל בעולם הרפואה הכללית ועבר לעולם הרפואה הפלסטית. בבוטוקס משתמשים להחלקת קמטים הקשורים לשימוש בשרירים כמו קמטי הבעה במצח, בציידי העיניים ובין הגבות. מדובר על טיפול וותיק מאוד, יעיל, בטוח ועם תוצאות מהירות ומרשימות. בעבר, טיפול בבוטוקס היה יקר יחסית אך היום מדובר על טיפול נפוץ במחיר השווה לכל כיס. אפשר להחליק קמטים בעזרת בוטוקס כבר מגיל 40 (במקרים מסוימים אפילו פחות). להזרקת בוטוקס אפקט מצטבר, ככל שממשיכים בטיפולים כך התוצאות טובות יותר ומחזיקות לזמן רב יותר.

התהליך: הזרקת בוטוקס נעשית ללא הרדמה (ניתן לאלחש מקומית במשחה), אין צורך בהכנות מיוחדות לפני, כל התהליך נמשך כ-30 דקות סך הכל. הרופא משתמש במחט דקיקה כדי להזריק את החומר לתוך השרירי. כמות הבוטוקס, מיקום ההזרקה ומספר ההזרקות לתלויות בתוצאות הרצויות. בגדול, אחרי הטיפול אפשר לחזור לשגרת החיים ללא תופעות לוואי מיוחדות.

יתרונות: טיפול מהיר, בטוח, כמעט ללא תופעות לוואי (אדמומיות קלה וכד' עוברים אחרי כ-24 ש'), תוצאות מרשימות ומהירות, מחיר סביר, השפעה מצטברת.

חסרונות: הטיפול מחזיק מעמד בין 4 ל-6 חודשים ויש לחזור עליו לשימור התוצאות.

הזרקת דיספורט

דיספורט הוא מקבילה לבוטוקס, החומר מכיל את אותו בוטולינום טוקסין ויש לו השפעה מאוד דומה לבוטוקס אך עם כמה הבדלים. השימוש בדיספורט נפוץ ברפואה בעיקר למקרים של טיפול בשרירים קפוצים (למשל בעקבות שיתוק מוחין) ולאחרונה הוא נכנס לשימוש גם ברפואה הפלסטית כטיפול להחלקת קמטים. ההבדל בינו לבין בוטוקס נעוץ בהרכב המדויק של החומר וההשפעה שלו. מבלי להיכנס לפרטים טכניים נוכל לומר רק שלדיספורט השפעה עמוקה וארוכה יותר על הקמטים ולכן במקרים מסוימים מעדיפים הזרקת דיספורט על פני בוטוקס.

התהליך: דומה מאוד להזרקת בוטוקס, אורך כ-30 דקות סך הכל ואין לו תופעות לוואי מיוחדות (אדמומיות קלה וכד' עוברים אחרי כ-24 ש'). ההבדל היחיד הוא בכך שבמקרה של הזרקת דיספורט ייתכן שהרופא ירצה לראות את המטופל לביקורת לאחר כעשרה ימים.

יתרונות: יעיל, בטוח, תוצאות מרשימות ולאורך זמן, אין תופעות לוואי מיוחדות, מחיר סביר גם יחסית לבוטוקס.

חסרונות: נדרש ניסיון בשימוש בדיספורט, היעילות של ההזרקה תלויה רבות ביסיון של הרופא.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורנית קיימת באופן טבעי בגופנו, בין השאר תפקידה הוא לספוח מים ולשמר נפח ברקמות. תכונה זו מאפשרת להשתמש בה להחלקת קמטים, מילוי שפתיים ומגוון שימושים אחרים. הזרקת החומצה מעודדת ייצור קלוגן, מחזירה נפח לאזור ומספקת תוצאות מצוינות הן במניעת קמטים והן בהחלקת קמטים קיימים. היתרון הגדול של שימוש בחומצה היאלורונית היא שמדובר על חומר טבעי לחלוטין שהוא חלק מגופנו, מיוצר בתהליך היפואלרגני ומספק תוצאות מאוד מרשימות לכ-10 חודשים עד שנה.

התהליך: נעשה בהזרקה, לפעמים עם אלחוש. כל הטיפול גולו נמשך סך הכל כ-20 עד 30 דקות. הרופא משתמש במחט דקה או קנולה להזרקת החומצה. את התוצאות אפשר לראות כמעט מידית.

יתרונות: טיפול מהיר, היפואלרגני, טבעי, כמעט ללא תופעות לוואי (אדמומיות קלה וכד' עוברים אחרי כ-24 ש') ומחזיק מעמד עד שנה. אפשר לבטל את פעולת החומצה במקרה והתוצאות אינן משביעות רצון.

חסרונות: שלא כמו בוטוקס ודיספורט, אין אפקט מצטבר.

אז מה קורה בפועל בחדר הניתוח?

הניתוח נחשב לניתוח קצר יחסית, ואורך בין 30 ל-60 דקות בלבד. כמו כן, אין צורך בהרדמה כללית, ומסתפקים בהרדמה מקומית. ראשית, הן האזור ממנו נלקחת רקמת השומן והן האזור המיועד לקבלת הרקמה עוברים הליך חיטוי והרדמה. במהלך ההליך, נעשה שימוש בצינורית שאיבה המותאמת להליך זה. בזמן אמת השומן עובר התאמה, ולאחר מכן מגיע למקומו המיועד.

למה לצפות לאחר שההליך מסתיים?

יש לקחת בחשבון כי צפויה מעט נפיחות בימים שאחרי. חשוב לציין שמנותחים שילכו על הרדמה מקומית יכולים לחזור לשגרת יומם תוך זמן קצר, בעוד שמנותחים שילכו על אזורים גדולים יותר בגופם יצטרכו לנוח בימים לאחר ההליך. שימו לב שעלולים להיתקל בשטפי דם תת עוריים, נפיחות או אדמומיות בשעות ובימים שאחרי, אך אין זו סיבה לדאגה. ניתן אף להתאפר לאחר ההליך, ובמידה ומעוניינים, אחת הדרכים להקל על תופעות הללו היא רטיות צוננות.

כיצד ניתן להגביר את רמת הבטיחות?

יש לשים לב לסיכונים האפשריים, אשר מפורטים בעת פגישת ייעוץ, ולקחת אותם בחשבון: חוסר שביעות רצון מן התוצאה, אסימטריה, נפיחות, הן באזור התורם והן באזור המקבל, ואף זיהום מקומי המצריך שימוש באנטיביוטיקה.

כמו כן, על המטופל לספק את מלוא האינפורמציה באשר למצבו הבריאותי: החל ממחלות רקע כמו לחץ דם גבוה, דרך שימוש בתרופות, ואף לציין האם הוא מעשן, שכן עישון מעלה באופן משמעותי את הסיכונים לסיבוכים. בכל אופן, הימנעות מעישון במשך 21 יום לפני ההליך, וכן 21 יום לאחריו, יכולים לסייע רבות.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

הזרקת שומן למילוי קמטים
הזרקת שומן