השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הרמת חזה - ניתוח להרמת שדיים נפולים

אידאל היופי הנשי לימד אותנו להאמין שחזה יפה הוא חזה מורם ומתוח, אך בפועל, רוב הנשים אינן מתיישרות עם הציפייה הזאת של החברה מהן. חזה נפול הוא דבר טבעי ביותר שיקרה לרוב הנשים בשלב כזה או אחר בחייהן – בין אם אחרי לידה, ירידה במשקל או פשוט כחלק טבעי של התבגרות הגוף.

עם זאת, גם ההבנה כי מדובר בבעיה נפוצה לא בדיוק משנה את העבודה שנשים רבות מתביישות במצב הזה ומעוניינות לשנות אותו. למרבה המזל כיום יש ברשותנו, המנתחים הפלסטיים, את היכולת לסייע לשיפור המצב בתהליך די פשוט, שכמעט ואינו כרוך בסיכונים משמעותיים.

ניתוח הרמת חזה הוא בין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בקרב נשים בארץ ובעולם. אם חשבת לבצע את הניתוח אבל את מעט חוששת או רוצה לדעת עוד – אנחנו ממליצים לך להקדיש כמה דקות לקריאת המאמר שהכנו במיוחד בשבילך. במדריך הזה ננסה להבין את מידת ההתאמה שלך לניתוח, נסביר לך למה לצפות במהלכו ונספק לך הנחיות חיוניות לימים, לשבועות ולחודשים שאחריו.

 

למי ניתוח הרמת חזה מתאים?

הזמן משפיע על כולנו. והשדיים לא חפים משינויים. הגיל, הריונות, הנקה, כח הכבידה, המחזור ושינויים במבנה הגוף והמשקל שלו כולם משפיעים על מבנה השד. שינויים אלו מביאים לירידה בגמישות העור, לשינוי במבנה רקמת השד ולבסוף לירידה בנפח ולשינוי במבנה השד. כתוצאה מכך מתקבל שד נפול. חזה נפול מביא לעיתים לפגיעה תדמיתית של האישה.

הרמת חזה לאחר ירידה במשקל

ירידה משמעותית במשקל , אם לאחר דיאטה חריפה או לאחר ניתוח בריאטרי לעיתים מלווה בהשתנות מבנה ומראה החזה , עד לכדי חזה נפול .

הרמת חזה לאחר הריון והנקה

מומלץ להמתין מספר חודשים מסיום ההנקה, על מנת שבלוטת השד תתכווץ, ומבנה השד ייתיצב. רק אז ניתן לתכנן את הבניה שלו מחדש

הריון לאחר ניתוח הרמת חזה נפול

מבחינה פיסיולוגית כמובן שניתן להיכנס להריון לאחר ניתוח להרמת החזה. אולם, ההמלצה היא להמתין עם ביצוע הניתוח כחצי שנה לאחר הלידה או תום ההנקה. השדיים עוברים שינויים רבים במהלך ההיריון וההנקה ותוצאות ניתוח שנעשה לפני כן עשויות להשתנות ואף להינזק עד כדי צורך בניתוח חוזר. לכן כדאי לשקול זאת היטב ולבחור מועד מתאים יותר לניתוח.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ישנן כמה שיטות ניתוחיות להרמת חזה: 

הרמת חזה לאחר צניחת חזה

בנשים הסובלות מצניחת חזה קלה, קיימת אפשרות לבצע הרמה באמצעות הגדלת השד עם שתלי סיליקון המוחדרים דרך חתך קטן וסמוי בקפל התת שדי. ברוב המקרים, כאשר צניחת השד משמעותית יותר, ניתן לבצע את העיצוב והרמת השד באמצעות צלקת הקפית סביב העטרה של הפטמה ובחלק מהמקרים בתוספת צלקת אנכית מגבולה התחתון של העטרה ועד לקפל התת שדי.

הרמה והגדלת חזה

כאשר השד התרוקן ועיצובו באמצעות הרמה בלבד לא יספיק, ניתן לשקול לבצע גם הגדלה של השדיים המוחדרים במהלך ניתוח הרמת השדיים. טכניקת הניתוח נבחרת בהתאם למבנה השד, דרגת צניחת השד ושאיפת המטופלת.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

הרמת חזה ללא שתלים

ניתוחים להרמת החזה יכולים להתבצע במספר דרכים והבחירה בטכניקה היא תלוית מצב השדיים של אותה מטופלת שעתידה לעבור ניתוח. כשהחזה נפול, אך לא מדי נפול, נהוג לבצע הרמה בלבד של החזה. במקרה כזה סביר שהניתוח יתקיים תחת הרדמה מקומית ובו יבוצעו חתכים קטנים ומעטים. סביב עטרת הפטמה יהיה חתך אחד שאותו יתפרו בסוף הניתוח והוא יותיר צלקת קטנה וסמויה על גבול העטרה. בנוסף בניתוח ימתחו את העור בכדי להרים את החלק התחתון של השד ויוסרו עודפי עור.

הרמת שדיים עם הקטנת חזה

לעיתים הסיבה להרמת החזה היא מימדיו הגדולים שהביאו לצניחתו ובמקרה כזה יבוצע ניתוח להקטנת החזה כשבמסגרתו תבוצע הרמה.

ניתוח הרמת חזה בשילוב מתיחת בטן

בעקבות השינויים שקורים בגופה של האישה, עם הגיל, עם ההריונות, לידות והנקות או כל סיבה אחרת שבעקבותיה הופחת משקל באופן דרסטי, נוצרים עודפי עור באזורים שונים בגוף. הבטן והחזה שעוברים את השינויים הכי משמעותיים, הם סיבה נפוצה לביצוע ניתוח משולב של הרמת חזה עם מתיחת בטן. ניתוח מתיחת בטן (Abdominoplasty או Tummy Tuck – בלעז) הוא ניתוח שבו מוסרים עודפי עור ושומן משיפולי הבטן. מטרת הניתוח היא לצמצם את היקף הבטן, לעצב את פלג הגוף המרכזי ולהחזיר לו את מראה "שעון החול" הצעיר יותר ולחזק את שריר דופן הבטן.

דרגות צניחת השדיים

את דרגת צניחת השדיים ניתן לבדוק לבד, כמובן שבקליניקה תבוצע בדיקה מדויקת יותר. אך באמצעות המידע הנ"ל, ניתן לשער מהי חומרת המצב.

במצב אידיאלי, הפטמה ורוב רקמת השד נמצאים מעל לקפל התת שדי.

בדרגת צניחה הראשונה, תהיה צניחה קלה מטה של הפטמה ורקמת השד מתחת לקפל התת שדי.

בדרגת צניחה השנייה, תהיה צניחה בינונית של הפטמה ורקמת השד מתחת לקפל התת שדי.

בדרגת צניחה השלישית, תהיה צניחה דרסטית ונראה שהשד כולו נמצא מתחת לקפל התת שדי. בנוסף הפטמה תשנה את זוויתה כלפי מטה ותהיה בתחתית השד.

ישנה גם צניחה רקמתית בלבד, נראה שרקמת השד בעיקר צנחה והפטמה תימצא בגובהו של הקפל.

דרגות צניחת השד משפיעות מאוד על הניתוח, בהתאם להן נקבעים הטכניקה והאמצעים בהם יהיה שימוש. במידה שהחזה צנח והתרוקן עקב ירידה במשקל, תתבצע הגדלת חזה בנוסף להרמתו. לעומת זאת, ניתוח להרמה בלבד יתקיים כשהחזה יהיה רק צנוח.

איך להתכונן לניתוח הרמת חזה?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן ,בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל, נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה, אק"ג ועוד .נשים מעל גיל 40 ונשים בעלות גורמי סיכון למחלות שד- יונחו לבצע גם בדיקת ממוגרפיה.

על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. האישה תונחה מראש לרכישת חזיה אלסטית תומכת לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

ניתוח להרמת שדיים מתבצע בהרדמה מלאה, ואורך בין שעה לשעתיים וחצי- בהתאם לטכניקה הניתוחית הנבחרת ולמורכבות הניתוח. במהלך הניתוח יסיר הרופא עודפי עור ויעצב את השד ליצירת שד מורם כאשר הפטמה ממוקמת במרכזו ובחלקו הבולט ביותר קדימה. במידה ומשולבת גם הגדלת שדיים, יחדיר המנתח את המשתלים בכיס מתחת לרקמת השד או עמוק יותר מתחת לשריר קיר החזה, בהתאם למבנה השד ורקמת החזה. לאחר עיצוב השד מתבצעת תפירה בתפרים פנימיים הנמסים מעצמם כך שאין צורך בהוצאת תפרים והצלקות מחלימות בדרך הטובה והסמויה ביותר.

מה קורה לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח מועברת המטופלת לחדש במחלקת התאוששות לכשעתיים, כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה, לאחריה המנותחת מועברת להשגחה בבית החולים שנמשכת עד יממה. במידה ובאזור הניתוח הושארו נקזים הם יוסרו לאחר 24 שעות. תתכן תחושת כאב לאחר הניתוח ומרשם למשככי כאבים מתאימים יסופק על-ידי הרופא. המטופלות מונחות להשתמש בחזיה תומכת למשך כחודש בכדי לסייע בהחלמת השדיים בצורה המיטבית.

התאוששות והחלמה מניתוח הרמת שדיים

ניתן לחזור לפעילות מלאה בתוך מספר ימים לאחר הניתוח, אך יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת וכן מהרמת משאות כבדים למשך כחודש. יש להימנע לחלוטין מגירוי או שפשוף של אזור הניתוח למשך שלושה שבועות לפחות. לאחר כשבוע נקיים פגישת ביקורת בקליניקה. אם אם את סובלת מסימנים מדאיגים – כמו הפרשה, דימום, נפיחות, א-סימטריה בולטת בין השדיים, חום מעל 38 מעלות, כאב עז, תחושה כללית רעה או כל סימן פתאומי ודרמטי אחר – דווחי עליהם באופן מיידי ובכל עת לד"ר מייליק.

צלקות לאחר הניתוח

כיוון שבניתוח זה מתבצעים חתכים ואחריהם תפרים בעור, צלקות יופיעו לאחר הניתוח. אך באמצעות טיפול נכון ובהתאם לפיסיולוגיה של המטופלת, הצלקות עשויות להיטשטש ולהתבהר עם הזמן. הצלקות שיופיעו יהיו סביב העטרה (צלקת מעוגלת) צלקת אנכית שיוצאת מהעטרה כלפי מטה. את הצלקות לא ניתן לראות מבעד לחזייה וגם לא דרך הבגד- ים, כך שהמטופלת יכולה להרגיש בטוחה.

רגישות ותפקוד הפטמות לאחר ניתוח

אובדן תחושה או רגישות יתר לצמיתות בפטמות הם סיבוכים אפשריים אך נדירים. אם את חווה רגישות גבוהה בפטמות לאחר הניתוח, מומלץ למרוח קרם לחות לא אלכוהולי להרגעת המקום. מומלץ על לבישת בגדי כותנה או משי בשלבי ההחלמה. תופעות של אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמות הן חלק טבעי מתהליך ההחלמה וחולפות לאחר מספר חודשים.

הנקה לאחר ניתוח הרמת חזה

די נדיר שלא תהיה אפשרות לאם להניק כלל בעקבות ניתוחים בחזה ואף על פי כן, יש לשקול זאת ולהבין שקיימת סבירות שזה יקרה. החשש מקיום ניתוח בחזה שיוביל לבעיות בהנקה יותר ריאלי כשמדובר בניתוח להקטנת חזה, שבמסגרתו סביר שיבצעו גם הרמת חזה כפי שנאמר. אך גם בניתוחי הקטנת חזה הסיכון אינו גבוה.

בתוך השד ישנן בלוטות חלב שמחוברות למעין צינורות וביחד הם יוצרים מראה של עץ עם שורשים. החשוב הוא שבמהלך הניתוח לא תהיה פגיעה בצינורות הללו. היכולת להניק יכולה להופיע בכל מיני רמות ויכול מאוד להיות שכן תהיה פגיעה ביכולת ההנקה ולא תהיה אספקת חלב מלאה מהאם.


לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

הרמת חזה
הרמת חזה