השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

ניתוח הצמדת אוזניים בולטות

למי ניתוח הצמדת אוזניים מתאים? ניתוח הצמדת אוזניים, אוטופלסטי,  כשמו כן הוא ומטרתו לתקן מצב שבו אפרכסות האוזניים בולטות מדי מצידי הראש. הניתוח מתאים לילדים ולמבוגרים, לרוב מגיל 12, אך ישנם מקרים בהם מנותחים גם ילדים בגיל צעיר יותר.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

הטכניקה הניתוחית המדוייקת נקבעת לאחר בדיקה מדוקדקת של האפרכסות וזיהוי הגורם לבלט. בחלק מהמצבים יש צורך לעצב מחדש את סחוס האפרכסת בכדי ליצור בו את הקפלים המתאימים המביאים אותה לתנוחה טבעית. במצבים אחרים יש להסיר עודפי סחוס הגורמים להתבלטותה. בדרך כלל הדבר נעשה מכיוון החלק האחורי של האפרכסת, כאשר התפרים מוסתרים בקפלי האוזן הטבעיים. כמו כן, ניתן לבצע הצמדה רק לאוזן אחת, או לשתיהן, בהתאם לצרכיו של המטופל.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

לרוב, בבוגרים הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד ואורך כשעה עד שעתיים. כשמדובר בילדים נהוג לנתח תחת הרדמה כללית כדי למנוע אי נוחות ותזוזה בזמן הפרוצדורה.
במהלך הניתוח, המנתח מעצב את הסחוס מחדש כפי שתואר ומעגן את הצורה החדשה בתפרים מיוחדים. לאחר הניתוח נחבשות האוזניים בתחבושת "קסדה"- הכרוכה מסביב לראש.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

מה קורה לאחר הניתוח?

כבר באותו יום, לאחר מנוחה קלה, אפשר לחזור הביתה. בימים שלאחר הניתוח תתכן תחושת כאב באזור החתכים ומרשם למשככי כאבים מתאימים יסופק על-ידי הרופא. התפרים החיצוניים ימסו בעצמם או יוסרו כשבוע לאחר הניתוח. החבישה תוסר גם כן לאחר כשבוע ותוחלף לחבישה קלה ומקומית. ברוב המקרים, מומלץ להמשיך חבישה קלה באמצעות סרט מצח למשך עוד כשבוע. מבוגרים יכולים לחזור לשגרה תוך ימים בודדים בהתאם לסוג העיסוק שלהם וילדים לאחר כשבוע.

מספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח תתקיים פגישת ביקורת בקליניקה של הרופא. אם התגלו אצל המטופל עוד לפני הביקורת סימנים מדאיגים – כמו הפרשה, דימום, נפיחות, חום מעל 38 מעלות, כאב עז, תחושה כללית רעה או כל סימן פתאומי ודרמטי אחר – יש לדווח עליהם באופן מיידי ובכל עת לד"ר מייליק.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח לגורם הבלט, נעבור יחד על ההליך, על שלבי ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו נדירים בד"כ ועלולים לכלול: זיהום בסחוס, חזרת האוזניים למקומם שלפני הניתוח או אסימטריה קלה, צלקת קלואידית, ושטפי דם תת עוריים.

כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופל – כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי הנתונים הרפואיים.

במהלך הייעוץ תקבלו את מספר הטלפון הנייד האישי של ד"ר מייליק, ואתם מוזמנים לפנות אלי בכל שעה משעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג ומטריד אותך – הכל, כדי להגדיל את בטיחות ההליך, סיכויי ההצלחה שלו ושביעות הרצון של המטופלים – עד למקסימום.

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

ניתוח הצמדת אוזניים בולטות
ניתוח הצמדת אוזניים בולטות