הסרת עודפי עור

ירידה דרסטית במשקל והריון מכילים ביניהם הרבה מן המשותף, שני השינויים הגופניים החיוביים והמרגשים נתפסים כחווית חיים משמחת, אך יחד עם זאת גם הריון וגם ירידה דרסטית במשקל עלולים להותיר בגופנו מזכרת פחות נעימה – עודפי עור מדולדל. עודפי עור למעשה פוגעים במראה האסתטי של הגוף, יוצרים תחושת אי נוחות, מבוכה, בושה ותסכול בקרב רוב הסובלים מהתופעה. 

בימינו עודפי עור היא תופעה נפוצה מאוד ואנשים רבים ברחבי העולם נאלצים להתמודד איתה. כיום, למרבה המזל, אנו חיים במציאות מודרנית אשר מסייעת לנו להתמודד עם הבעיה האסתטית וזה נתון לבחירתנו האם להישאר עם עודפי העור שנותרו בגופנו או שמא להסיר אותם וגרום לעור שלנו להפוך לעור חלק ומתוח שיקנה לנו מראה גוף מעוצב ואסתטי, וזאת באמצעות ניתוח להסרת עודפי עור. ניתוח להסרת עודפי עור הינו הליך יחסית פשוט ונחשב לניתוח בעל סיכון מינימלי. אז הבאנו בפניכם את כל המידע הדרוש בנושא: מהו הניתוח, סוגי הניתוחים, אופן הביצוע, קהל היעד, זמן החלמה ושיקום ומה החלופות השונות להסרת עודפי עור. 

הסרת עודפי עור – מי קהל היעד?

ירידה דרסטית במשקל גורמת לתופעה שכיחה של עודפי עור ורקמות שומן שלא מתכווצים בהתאמה לירידה במשקל. תופעה זו נגרמת עקב הריון, דיאטה משמעותית, שינוי מהותי באורח חיים ושינויים קיצוניים בפעילות ספורטיבית. בקרב צעירים נמצא כי תופעת עודפי העור פחות נפוצה ויש להם סיכוי לרדת באופן משמעותי במשקל מבלי לסבול מעודפי עור. 

בנוסף, מחקרים רבים מצאו כי לא כל אדם שהפחית במשקל באופן משמעותי סובל מעודפי העור ולכן קיים קושי לצפות ולנבא מתי עודפי העור יופיעו, בקרב מי הם יופיעו ובאיזה מידה יותירו את חותמם על הגוף. ועם זאת ישנו כלל ברזל מסוים שמחזיק בטענה שככל שאחוז ומידת המשקל העודף גדולה יותר ביחס למשקל הגוף כך גדל הסיכוי לסבול מעודפי עור באופן משמעותי.  

לעודפי עור יש השפעות בריאותיות רבות שניכרות בגופנו, העור המדולדל יוצר ריח גוף חזק, פטרת כרונית, כיבים ופצעים בעור, הזעת יתר ועוד. וזאת בנוסף למראה הלא אסתטי שיוצר גם השפעות נפשיות וחברתיות כגון: תחושות מבוכה, בושה וחוסר נוחות, קושי ביצירת אינטימיות וקושי ביצירת קשרים חברתיים. 

איך נוצרים עודפי העור והשומן בגופנו? 

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו, מדובר ברקמה אחת לאורך כל גופנו מכפות הרגליים ועד לקרקפת. לעור יש יכולת מדהימה להגן על הגוף מפני כל מיני זיהומים שרוצים לחדור אליו, בנוסף העור שלנו תורם לוויסות החום בגופנו, ואף יתרה מכך, העור הוא איבר גמיש ואלסטי שיכול לעבור שינויים דרסטיים מבלי להיקרע ולהיפגע. 

העור שלנו נמתח במקרים של עלייה דרסטית במשקל כמו: השמנת יתר או הריון ויש לו יכולת מופלאה לעבור שינויים מהותיים על מנת להתאים את עצמו למבנה הגוף החדש. יחד עם זאת לעיתים כשהעור נמתח ונדרש להתכווץ חזרה זה מותיר לו מראה עור מדולדל ועודפי עור התלויים על גופנו ויוצרים לרוב מראה גוף לא אסתטי. 

עודפי עור משפיעים על כל אדם בצורה אינדיבידואלית, כאשר גורמי ההשפעה המשתנים הם: גיל, מגדר וגנטיקה. למשל, רוב הגברים הם בעלי עור עבה יותר מנשים שנוטה פחות לתופעת עודפי עור. כמו כן, רוב האנשים שיש להם גוון עור כהה יוכלו להנות מעור מתוח ומהודק יותר ומפחות עודפי עור לעומת אנשים בעלי גוון עור בהיר. 

חשוב לציין, שהשנים עושות את שלהן ונותנות את אותותיהן על מראה העור שלנו. במרוצת השנים העור הופך לפחות אלסטי ולבעל השפעה ניכרת של כל שינוי חיצוני ופנימי בגוף. עם הזמן, השומן התת עורי מצטבר באזורים פחות רצויים ועלול להגדיל את הסיכוי לבעיות עור עודף וצלוליט. לצד העובדות יש גם חדשות טובות, בימינו ניתן לטפל בבעיות עודפי העור באמצעות ניתוח פשוט ומשנה חיים להסרת עודפי עור ושומן שישפר פלאים את האסתטיקה של מראה גופנו. 

הסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל – מהם סוגי הניתוח? 

 • מתיחת גוף תחתון

– ניתוח טיפולי מורכב אשר משלב כמה שיטות כגון: שאיבת שומן, הידוק שרירים רפויים והסרת עודפי עור מהגוף. ניתוח זה מתאים לנשים וגברים שרוצים להיפטר מעור מדולדל ורפוי בבטן ולעצב את פלג גופם התחתון. מדובר בטיפול המיועד לאנשים שהפחיתו משקל גודל מגופם ונותרו עם שרירים רפויים ועודפי עור לאחר הירידה הדרסטית במשקל. 

חשוב לציין, שאין להסתמך על טיפול בעודפי עור על מנת להוריד מהמשקל העודף אלא הטיפול מיועד בעיקרו לתרום לאסתטיקה ולעיצוב הגוף לאחר ירידה משמעותית במשקל. השיקולים לביצוע ניתוח להסרת עודפי העור טמונים בשני דברים מרכזיים: אחד, האם הושגה המטרה הסופית של הירידה במשקל בקרב המטופל. והשני האם מצבו הבריאותי והרפואי של המטופל מאפשר לבצע את הניתוח. טיפול באמצעות מתיחת גוף תחתון יכול להתבצע באמצעות ניתוח אחד, או לחילופין במסגרת מספר ניתוחים. 

 • ניתוח עלים

ניתוח המיועד למקרים קיצוניים וקשים של עור עודף לאחר ירידה מהותית במשקל. ניתוח עלים מעצב את הגוף ותורם לשיפור מראה הגוף, מסייע לתפקודו הפיזי ולתחושות טובות בקרב המטופל.

 • מתיחת גוף עליון

  ניתוח טיפולי מורכב המיועד לגברים ונשים שרוצים להיפטר מעור עודף ושרירים רפויים בחלק גופם העליון ולעצב אותו. טיפול משולב המשלב כמה שיטות כמו: שאיבת שומן באזור החזה והזרועות, הגב והבטן העליונה והסרת עודפי עור מפלג הגוף העליון ועיצוב החזה והגב. מתיחת הגוף העליון מהווה טיפול משלים בעבור אנשים שהפחיתו ממשקלם בצורה דרסטית ונותרו עם רקמת שומן ועודפי עור כתוצאה מתהליך ההרזיה. כאמור הטיפול תורם לעיצוב הגוף ולמראה עור אסתטי אך אינו מסייע לאנשים בתהליך הירידה במשקל. טיפול זה אינו מוגבל בגיל ואישורו נסמך על שיקולים רפואיים וגופניים. ייתכן ויהיה צורך בניתוח אחד לשם השגת התוצאות הרצויות אך לעיתים יש צורך במספר ניתוחים. 

הצלחת ניתוח מתיחת פלג גוף עליון תלויה בעיקרה במצבו הגופני והתזונתי של המטופל. על הרופא לוודא את המדדים הבריאותיים של המטופל ולבחון האם עקב הירידה החדה במשקל גופו קיימים חסרים תזונתיים כמו: ברזל, ויטמנים, חלבון ועוד. בנוסף, חשוב לוודא שהמטופל אינו סובל ממחלה כרונית שאינה מאוזנת כמו: יתר לחץ דם, סכרת, כולסטרול וכדומה. 

 • הצרת היקפים ומתיחת ירכיים

  ניתוח להסרת עור עודף מאזור הירכיים והצרת ההיקפים באזור באמצעות הידוק של העור הנותר ומתיחתו. הניתוח מתאים לאנשים שסובלים מחוסר נוחות עקב עור עודף בירכיים שעלול לגרום לשפשפות, דלקות וכיבים בעור ולריח רע. אופן הביצוע של הניתוח תלוי בכמות עודפי העור המצויים באזור הירכיים. 

טכניקות לביצוע מתיחת ירכיים: 

 • ביצוע צלקת רוחבית  באזור המפשעה במקרים בהם עודפי עור מצויים בעיקר פנים הירך. 
 • ביצוע צלקת אנכית בחלק הירך הפנימי בעת שהעור העודף הינו משמעותי ביותר.
 • במקרים קיצוניים במיוחד, בהם יש עודפי עור קיצוניים בירכיים, בשלב הראשוני יבוצע הליך שאיבת שומן , ורק לאחר החלמה של חצי שנה, בשלב השני ניתן יהיה לבצע את הניתוח המיוחל להסרת עודפי עור.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח למתיחת הזרועות נועד לעצב את הזרועות באמצעות הסרת עודפי עור, רקמות שומן ושרירים מדולדלים. הניתוח מעצב את מבנה הזרועות ומצמצם את עודפי השומן בחזה הצדדי העליון ובזרועות. ניתוח למתיחת הזרועות מתאים הן לגברים והן לנשים אשר סובלים מעור עודף ומדולדל בזרועותיהם, ומרגישים חוסר נוחות עם מראה גופם. עודפי העור ורקמות שומן נוצרים בעקבות נסיבות של גיל, גנטיקה ותורשה. ניתן לבצע את ניתוח מתיחת זרועות בכל גיל, בהתאם לשיקולים רפואיים וגופניים של המטופל. קיימים שני סוגי ניתוחים להסרת עור עודף מהזרועות, וסוג הניתוח נקבע בהתאם למצבו הבריאותי והגופני של המטופל ולתוצאה הרצויה. 

סוגי ניתוח למתיחת זרועות:

 1. צלקת חבויה בבית שחי  – ישנם מקרים שעודפי העור אינם משמעותיים ומצויים ליד בית השחי, במקרה שכזה נבחר לטפל באמצעות שאיבת שומן מהזרוע , ביצוע צלקת חבויה בתוך הבית שחי ומתיחת עודפי העור. 
 2. צלקת בחלק הפנימי של הזרוע או בחזה העליון – במקרים בהם עודפי העור ניכרים בגופו של המטופל יש לשלב בין שאיבת שומן יחד עם מתיחה של העור, הצלקת תתבצע בחלק הפנימי של הזרוע ובמקרים קיצוניים בצידי החזה העליון של המטופל. 

הרמת שדיים וניתוחי חזה

לאורך השנים עם ההריונות, ההנקה, הלידות, כוח המשיכה והגיל – העור שלנו הופך לפחות ופחות אלסטי ובעקבות זאת המבנה של רקמת השד מאבד מצורתו ומנפחו ונוצר מראה של שדיים נפולים. כידוע, החזה הוא סמל לנשיות וחזה נפול ומרוקן גורם לדימוי גוף נמוך, חוסר נוחות וביטחון עצמי ירוד בקרב נשים רבות שרוצות להרגיש נשיות, מושכות ושלמות עם גופן. 

שיטות להרמת החזה: 

חתך קטן בקפל התת שדי  – בקרב נשים עם צניחה קלה של החזה, יבוצע ניתוח הרמת חזה על ידי החדרת שתלי סיליקון אל החזה שהתרוקן מנפחו, וזאת לצורך מילוי נפח החזה. החדרת השתלים תבוצע באמצעות חתך קטן וחבוי בקפל התת שדי. והשתלים יסייעו לעצב את השדיים במסגרת הרמת החזה. 

צלקת היקפית סביב לעטרה וצלקת אנכית לקפל התת שדי  –  במקרים רבים, כאשר קיימת צניחת החזה משמעותית, יבוצע הניתוח של הרמת ועיצוב השד על ידי צלקת סביב העטרה של הפטמה, ולעיתים גם צלקת אנכית מהעטרה אל הקפל התת שדי.  

כמובן ששיטת הניתוח מותאמת באופן אישי למטופלת ולרצונותיה, למצבה הרפואי והגופני, לדרגת צניחת השד ולמבנה השד. 

ניתוח מתיחת פנים וצוואר

הזמן עושה את שלו, העור שלנו מזדקן עם השנים ולא ניתן לעצור את תהליך ההזדקנות הטבעית. ישנם גורמים המשפיעים על הזדקנות העור כמו: חשיפה ממושכת לשמש ולאור, עישון סיגריות וגנטיקה. הזדקנות העור היא למעשה אובדן האלסטיות והגמישות שלו – דבר שגורם לו לקפלים ולקמטי הבעה. בניתוח מתיחת פנים, מוסרים הקמטים ועודפי העור ומותחים את עור הפנים וזאת על מנת להעניק מראה בריא וצעיר יותר לעור הפנים. 

לרוב הניתוח מיועד לאנשים החל מגיל 40 ועד לגיל 65, כאשר ישנם מקרים חריגים בהם יתאפשר לבצע את הניתוח גם מעל לגיל 65 – במידה ומצבו הרפואי של המטופל תקין והוא כשיר לניתוח מתיחת פנים וצוואר. ישנן כמה טכניקות למתיחת פנים. הטכניקה נקבעת בהתאם למבנה הפנים, מצב העור של המטופל ובהתאם לרצונותיו וציפיותיו מהניתוח. 

מהם הסיבוכים שעלולים לצוץ בניתוחי הסרת עודפי עור? 

כמו בכל ניתוח והליך כירורגי, ניתוח הסרת עודפי עור טומן בחובו סיכונים שעלינו להיות מודעים אליהם. טרם הכניסה לניתוח חשוב להבין ולהקשיב היטב לדברי המנתח וזאת על מנת להבין את כל הסיכונים במסגרת הניתוח ורמת הסבירות שלהם. בכל מקרה הבאנו בפניכם כמה מהסיכונים האפשריים: 

 1. זיהום  – בכל ניתוח כירורגי כלשהו, תמיד קיים הסיכון לזיהום. על מנת להימנע מזיהום עלינו ליטול אנטיביוטיקה במועד הניתוח ובימים שאחרי הניתוח, כאשר המינון לאנטיביוטיקה יינתן באמצעות הרופא המנתח בלבד. 
 2. דימום  – ישנם מקרים בהם חיתוך העור עלול לגרום לפגיעה בכלי הדם ולדימום לא צפוי וזאת כתוצאה מנטייה לדימום מוגבר או מעור רגיש. במקרים של דימום ניתן להשתמש בחבישות וזאת על מנת להפסיק אותו. ישנם מקרי קיצון נדירים שבהם יש צורך בעירוי דם.
 3. צלקות  – קחו בחשבון שלאחר הניתוח עלולה להישאר צלקת כואבת ולא אסתטית. על כן חשוב שהמנתח יבצע תפירה מדויקת ומקצועית של העור לאחר הניתוח שתפחית את הסיכון לצלקת בולטת וכואבת. 
 4. שטפי דם  – לאחר כל ניתוח כירורגי עלולה להתרחש תופעת שטפי הדם שצפויה לחלוף תוך ימים או שבועות ספורים. ייתכן שיופיעו לאחר הניתוח בצקות בעור החולפות במהרה מבלי להותיר סימנים בגוף. 
 5. ירידה תחושתית באזור המנותח  – הסרת חלקים בעור עלולה לעיתים לגרום לפגיעה עצבית באזור הרגיש שחולפת לאחר מספר חודשים. כאשר נגרמת פגיעה עצבית הדבר עלול לגרום לאובדן תחושתי, אלחוש וירידה ברגישות המגע באזור המטופל. אם כן, ישנם מקרים נדירים ביותר שבהם התחושה נפגעת לצמיתות ואינה שבה לאזור המנותח. 
 6. הצטברות נוזלים  – הצטברות נוזלים בעור, או בשמה הרפואי "סרומה", זהו מצב שבו מצטברים נוזלים באזור מסוים בגוף אשר מופיעים כמו שלפוחיות על העור. על מנת להפחית את רמת הסיכון לתופעה זו, על המנתח לתפור היטב את האזור בין שכבת השומן לשכבת השריר ולהפעיל לחץ באמצעות תחבושות ייעודיות לניתוח. אם קיימת הצטברות נוזלים רבים באותו האזור אפשר לבצע ניקוז נוזלים. 

חשוב לציין שניתן להפחית את הסיכונים במסגרת הניתוח, ברור לחלוטין שכאשר אתם בוחרים ברופא מומחה, מוביל בתחומו על בוריו, מנוסה ובעל מוניטין רב שנים הדבר ישפיע הן על הצלחת הניתוח והן על הסיכון לזיהומים בפרט ולסיבוכים בכלל. על מנת להפחית את הנזק באפשרי במסגרת ניתוח הסרת עודפי העור, עליכם לבחור ברופא מומחה ואמין, בעל ניסיון רב בתחום הסרת עודפי עור. 

הסרת עור עודף: אופן ההכנה לניתוח

במרבית המקרים ניתוח הסרת עודפי עור מתבצע לאחר ניתוח בריאטרי של קיצור קיבה, או תהליכים דרסטיים של ירידה במשקל. ניתוחי קיצור קיבה, למרות יעילותם הרבה בירידה במשקל ובדיכוי התיאבון, הם עלולים ליצור בעיות ספיגה של מינרליים וויטמינים חיוניים בגוף, וכתוצאה מכך לגרום לחסרים תזונתיים הפוגעים בבריאות הגוף. 

אם כן, בעת ביצוע ניתוח הסרת עור עודף, החסרים התזונתיים פוגעים בתהליך הריפוי ועלולים לגרום לזיהומים והאכת משך זמן ההחלמה. על כן, חשוב ביותר לבצע בדיקות דם מקיפות במסגרת ההכנות לניתוח וזאת על מנת לוודא את המדדים הרפואיים והגופניים של המטופל. במידה ומתגלים חסרים תזונתיים ניתן ליטול תוספים לאיזון החסרים. יחד עם זאת, ישנם כמה חסרים קריטיים כמו: תיאמין, ברזל, 12B, חומצה פולית פולאט, אבץ, וויטמינים מסיסי שומן שעלולים כולם כאחד להשפיע על רמת הבריאות הכללית של המטופל ועל תהליך ההחלמה שלו לאחר הסרת עודפי עור. 

בנוסף, טרם הניתוח נדרש מהמטופל להיות בצום של מינימום 6 שעות, תוך הקפדה יתרה על רחיצת הגוף ושמירה על ניקיון והיגיינה גבוהה ביום הניתוח. על המנותח יש להסיר איפור, תכשיטים, שיניים תותבות ולק. בנוסף על המנותח יש להימנע ממריחת קרמים, ג'ל או תכשירי שיער ביום הניתוח. במידה והמנותח נוטל תרופות מסוימות, חשוב לעדכן את הרופא המנתח במסגרת פגישות ההכנה לניתוח ותקבלו הוראות מפורשות מהרופא המנתח האם ליטול את התרופות או שמא להפסיק אותם טרם הניתוח. 

שאלות נפוצות אודות ניתוח הסרת עודפי עור: 

האם זה נכון שניתוח הסרת עודפי עור גורם גם להצרת היקפים? 

במרבית המקרים ניתוח להסרת עודפי עור גורם לשינויים גופניים שכוללים גם הצרת היקיפים וירידה במידות. ניתוח הסרת עור עודף אינו כולל בעיקרו שאיבת שומן  , אולם קיימת האפשרות לבצע ניתוח משולב במידת הצורך ועל פי שיקולו של הרופא המומחה. 

יש להבין שעור הבטן מחובר לעודפי עור בצידי הגוף ובאזור המותניים, על כן הסרת עודפי עור באזורים הללו יכול לגרום להצרת ההיקפים באזור זה בצורה ניכרת. ישנם מקרים מסוימים של נשים שעוברות הסרת עודפי עור ויורדות במשקלן ללא כל דיאטה ומשנות את מידתן ממידה 44 ועד מידה 36 וזאת ללא כל פעולה מאומצת נוספת מעבר לניתוח. אך יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי ניתוח להסרת עודפי עור אינו מהווה תחליף לתזונה בריאה ומאוזנת על מנת לסייע בשמירה כל משקל גוף תקין. 

"ניתוחי 360" – על מה מדובר? 

"ניתוחי 360" כשמם כן הם, הסרת עודפי עור מכל חלקי הגוף שבהם ניתן לטפל וזאת במטרה להשיג מראה גוף מהודק ואסתטי. מדובר בטרנד אופנתי שהתפתח בעולם הניתוחים הפלסטיים בשנים האחרונות, בעקבות ירידה דרסטית במשקל המצריכה הסרת עודפי עור בקרב אנשים רבים ברחבי העולם. "ניתוחי 360" משלבים הסרת עור עודף ומדולדל מאזורי המותניים, הגב, הזרועות והבטן ומאזורים אחרים במקרה הצורך. 

אישה שמתכננת בעתיד לידות נוספות – האם מומלץ לה לבצע הסרת עודפי עור טרם ההריון? 

כאשר מבצעים ניתוח להסרת עודפי עור לאחר הריונות ולידות, אין ספק שיש ביכולתו של הניתוח לשפר פלאים את מראה הגוף ולהקנות לו מראה אסתטי וצעיר. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שאם אישה מבצעת הסרת עודפי עור ונכנסת להריון נוסף בעתיד – העור יכול שוב להימתח ובעקבות זאת יצטברו עודפי עור נוספים שככל הנראה יצריכו ניתוח נוסף בעתיד. 

לכן ההמלצה הרווחת היא להמתין עם הניתוח להסרת עור עודף עד לסיום תהליכי ההריונות על מנת שלא יהיה צורך בניתוח נוסף. אולם, כאמור ישנם מקרים שהטיפול מהותי בעבור האישה שכמהה להרגיש טוב עם עצמה, במקרים אלו בהחלט ניתן לבצע את הטיפול האסתטי גם טרם סיום תקופת ההריונות. 

מהו משך הזמן של ניתוח הסרת עור עודף וכיצד הוא מתבצע?  

ניתוח הסרת עודפי עור מבוצע תחת הרדמה מלאה, משך זמן הטיפול הוא אינדיבידואלי ומשתנה בין אדם לאדם, וזאת בהתאם לטיפול הכירורגי הנדרש. משך זמן הניתוח הממוצע נע בין שעתיים ועד לחמש שעות תלוי בסוג הניתוח המבוצע. 

התאוששות לאחר הניתוח – למה לצפות? 

לאחר הניתוח, בעת שההרדמה תפוג ואתם תתעוררו מהניתוח, אתם עלולים לחוש טשטוש או לחילופין תרגישו אנרגטיים כתוצאה מההרדמה ומהתרופות. לאחר הניתוח, האזור המנותח יכוסה בחגורת בטן, שתפקידה לסייע במיצוק והידוק העור ובשיפור המראה שלו בסופו של התהליך. כמו כן, לעיתים ייתכן כי יהיו נקזים להסרת הנוזלים והפרשות הדם מאזור הניתוח. 

לאחר הניתוח, כיאה לכל ניתוח כירורגי ייתכן ויופיעו כאבים באזור הניתוח, תוכלו להיעזר במשככי כאבים להפחתת הכאב ובמידת הצורך אם יופיעו כאבים עזים – תעדכנו את הרופא המנתח על מנת שירשום לכם משככי כאבים חזקים יותר. בכל ימי ההחלמה מהניתוח יש להימנע מכל פעילות מאומצת, להשתדל לא לשכב על הבטן ולמלא אחר כל ההנחיות של הרופא המנתח והצוות הרפואי. 

לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן

הסרת עודפי עור
הסרת עודפי עור

שיתוף:

Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google