מאמי מייקאובר – הניתוח שמחזיר לאחור את שעון הזמן

איזו אישה לא הייתה רוצה לקבל בחזרה את הגוף של נעוריה? השנים, ההריונות והלידות, השגרה השוחקת של חיים בכלל והאמהות בפרט וגם חוסר תשומת לב והזנחה, לא מיטיבים עם מראה הגוף. עור שאיבד מגמישותו ומתחיל להתקמט ולצנוח ומצבורי שומן שמתרכזים בבטן, בישבן, בירכיים, בזרועות ובפנים, מתקשים להיראות אסתטיים ובוודאי שלא תורמים לביטחון עצמי ולדימוי גוף תקין. 

הבשורה הטובה היא, שיש מה לעשות. תחום הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים רחב היום במיוחד ומציע לכן, הנשים, להחזיר את הגלגל לאחור. טיפול בשם Mommy Makeover  שצובר תאוצה לאחרונה, בעולם ובישראל, מבטיח להעלים את רישומי הזמן השונים על גופן של נשים אחרי לידות. כל זאת, בניתוח אחד. 

 

מה זה בעצם Mommy Makeover 

Mommy Makeover הוא טיפול כוללני, המיועד לנשים שעברו את תקופת ההריונות והלידות בחייהן ורוצות לתקן את מה שהללו הותירו בגוף. מדובר בשילוב של כמה הליכים כירורגיים, בהתאם לצרכים של המטופלת ולרצונותיה. ניתן לכלול בו הליכים לעיצוב החזה כמו הגדלה, הקטנה או הרמה ומתיחה של השדיים וכן מתיחות עור ושאיבות שומן באזורי הבטן, הירכיים, הזרועות, הצוואר והיכן שצריך. 

מאמי מייקאובר – למי מיועד הניתוח? 

קשה למצוא נשים בגיל מבוגר, השלמות לחלוטין עם מראה גופן, כך שהמייקאובר לאימהות, פונה למעשה לכולן. ולא רק אימהות, כל אישה שמבקשת לשדרג את מראה הגוף שלה, להיראות צעירה, קלילה ומושכת יותר ולהרגיש טוב יותר עם עצמה, תמצא כאן את מבוקשה. 

היתרון הגדול של הטיפול המשולב, הוא ביצוע כל ההליכים במפגש אחד, אך כשהמטופלת סובלת ממחלות כרוניות כמו סוכרת או יתר לחץ דם, מומלץ לחלק את הטיפול לכמה חלקים, כדי למזער את הסיכוי לסיבוכים. 

מה כולל הניתוח?

מאמי מייקאובר כולל כאמור כמה סוגים של הליכים כירורגיים, המתבצעים תחת הרדמה אחת. להלן כמה מההליכים שיכולים להיעשות במסגרתו. 

ניתוח למתיחת בטן

הבטן היא מהאיברים המועדים לאבד את צורתם עם השנים, אם בעקבות הריונות, מחסור בפעילות גופנית או השמנת יתר. במהלך הטיפול, ניתן למתוח ולעצב את הבטן והדבר נעשה בכמה אופנים, בהתאם לצורך. החתך הניתוחי מתבצע בתחתית הבטן, רקמת העור מופרדת מרקמת השריר באזור, השרירים והעור מהודקים. בסיום, נתפח החתך והבטן נחבשת באמצעים שישמרו על צורתה החדשה והמהודקת ויבטיחו תוצאות טובות לאורך זמן.  

עיצוב חזה

גם החזה הוא מקור לשינויים, בעקבות הריונות ומחזורי הנקה, כאשר גם השנים החולפות וכוח הכבידה, מותירים עליו את רישומם. המייקאובר יכול לכלול ניתוחי חזה במגוון טכניקות, בהתאם למצב ולהעדפות המטופלת. ניתן להגדיל שדיים, להקטין, או להרים ולעצב מחדש.

כדי לעצב את השדיים ולשפר את המבנה שלהם, נעשה כידוע שימוש בהחדרת שתלי סיליקון בגדלים שונים, אך במקרים מסוימים ניתן לעצב את החזה גם בלעדיהם, בהליך פשוט של הרמת חזה, המתבצע על ידי חתך באזור הפטמה ומשיכה של השדיים דרכו.   

ניתן לבצע גם הקטנה של החזה, שנעשית באמצעות שאיבת שומן מהאזור. ההקטנה תיתן לחזה מראה צעיר ומורם יותר ותמנע צניחה עתידית ויש לה גם ערך בריאותי, כשמדובר בנשים הסובלות מבעיות גב או יציבה, בשל עודף משקל בחזה. 

טיפול לשאיבת שומן

מצבורי שומן בגוף הם גם לא אסתטיים, גם מגבילים את התנועתיות וגם מזיקים לבריאות. במהלך המייקאובר, ניתן לשאוב שומן מהאזורים הבעייתיים בטכניקה כירורגית פשוטה, אם מאזור הבטן, הירכיים, החזה, הצוואר או הזרועות. 

עיצוב איבר המין הנשי

גם האזור הזה ניזוק מהלידות וגם אותו אפשר לתקן. עיצוב מחדש של איבר המין הנשי, מתבצע בטכניקה פשוטה ובטוחה, תוך שימוש בחומצה היאלרונית, רכיב טבעי המצוי בעור ומקדם את גמישותו וחיוניותו.   

הטיפול בחומצה היאלרונית, מאפשר לתקן צלקות שנוצרו בלידות, לעבות את רירית הרחם ולמנוע יובש נרתיקי (מתופעות גיל המעבר בנשים), וגם למנוע כאבים בזמן קיום יחסי מין. 

מה אורך הניתוח?

מכיוון שניתוח  Mommy Makeover  כולל מספר פרוצדורות ומהלכו שונה, בכל מקרה, בהתאם למצבה של כל מטופלת, אורכו יכול להשתנות בטווח שבין שעתיים עד לארבע או חמש שעות. במקרים מסוימים, נעשה כאמור הטיפול בשלבים, כדי לשמור על בריאות המטופלת ולהבטיח תוצאות מוצלחות.

הריון אחרי הניתוח 

ניתן להיכנס להריון גם אחרי ניתוח המייקאובר, מבלי לסכן את בריאות האם ותקינות העובר. ועדיין, מכיוון שהריון גורם לשינויים בחלקים רבים בגוף ומוסיף לנפח  ולמשקל, יש סיכוי לפגיעה במה שהושג בניתוח ולעתים נוצר הכרח לנתח שוב לתיקון. זו הסיבה, שמומלץ מאוד לבצע ניתוח כזה רק עם תום תקופת ההריונות והלידות בחיים.

מה נדרש לפני ואחרי הניתוח?

למרות שהתפקיד המכריע נתון בידי הרופא המנתח, גם למטופלת יש חלק בהצלחת ההליך ומקסום התוצאות, על ידי מילוי מדויק של ההנחיות והימנעות מסיכונים. הוראות מפורטות להתנהגות יינתנו על ידי הרופא עם תום הניתוח, אבל כדאי להכיר מראש כמה כללים חשובים. 

להימנע מעישון 

העישון לא מיטיב כידוע עם מצב כלי הדם, מה שעלול לעכב את הליך ההחלמה מהניתוח ולחשוף את המטופלת להופעת סיבוכים. מכיוון שכך, אם את מעשנת ולא נראה שתוכלי להפסיק בחודשים שלפני הניתוח, עלייך לעדכן את הרופא.

שמירה על היגיינה 

שמירה על היגיינה מוקפדת, היא אחד המפתחות להצלחה. ביממה הראשונה שלאחר הניתוח, אין להרטיב את האזור המנותח, אבל בימים שאחר כך, יש להקפיד על רחצה יומיומית עדינה של האזור במים וסבון, כדי למנוע סכנת זיהומים, פריחות ותופעות לוואי אחרות, שעלולות להופיע לאחר כל ניתוח. 

טיפול אנטיביוטי

לעתים ימליץ המנתח על טיפול אנטיביוטי מונע, בימים שלאחר הניתוח, כדי לבלום הופעה אפשרית של זיהומים. חשוב להקפיד ליטול את התרופות בהתאם להוראות ולמשך הזמן שנקבע.

חזרה הדרגתית לפעילות 

את הימים שלאחר הניתוח, יש לבלות ככל האפשר במנוחה בבית ובוודאי שלא לבצע מאמצים חריגים או להרים משאות כבדים. לפעילות הרגילה, יש לחזור בצורה הדרגתית ובהתאם להוראות הרופא המטפל. מצד שני, חשוב לשמור על רמה כלשהי של פעילות גם בתקופה הראשונה, כמו הליכות קצרות וגם להקפיד על תזונה בריאה.

לא מאוחר לעצב את הגוף 

גם אם חשבת שלגוף שלך אין תקנה, טיפול Mommy Makeover  ישנה את דעתך ויאפשר לך לקבל את הגוף שחלמת עליו. אז אימא יקרה, את מוזמנת להגיע לייעוץ במרפאה ללא התחייבות, לתאר את הרצונות והחלומות שלך ואנחנו נגבש ביחד את הדרך המוצלחת והבטוחה ביותר, להגשים אותם. 

ניתוח mommy makeover
מאמי מייקאובר - חוזרים למראה צעיר יותר

שיתוף:

Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on google