השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

מתיחת ירכיים - ניתוח לחיטוב הירכיים

השנים, כידוע, אינן מטיבות עם העור שלנו, הוא מאבד מגמישותו, מתקמט ומידלדל. אחד מחלקי הגוף המועדים לפורענות, הוא פנים הירכיים. באזור מתחילים להתפתח עם הגיל, רקמות שומן עודפות וקפלי עור רפויים, שגם לא נראים טוב וגם עלולים לפגוע בבריאות ובאיכות החיים. ניתוח לעיצוב ומתיחת ירכיים (Thigh Lift), יכול לתקן את המצב פלאים. 

ניתוח מתיחת ירכיים – למי הוא מתאים?

דלדול פנים הירכיים הוא לרוב תופעה של הגיל, אך במקרים מסוימים, הבעיה היא תוצאה של ירידה דרסטית במשקל, אם בעקבות דיאטה דרסטית או ניתוח בריאטרי. העור, שכיסה במשך שנים רקמת שומן עבה, כבר לא מספיק גמיש כדי להתכווץ בחזרה ונותר מדולדל ורופס. הפתרון היחיד הוא, הצרת היקפים באמצעות ניתוח לעיצוב ומתיחת ירכיים.

עודפי עור בירכיים – חוסר נוחות לצד בעיה אסתטית

עודפי שומן ועור עתיר צלוליט המצויים בחלק הפנימי של הירכיים, הם לא רק בעיה אסתטית. הם נוטים להתחכך זה בזה ובבגדים בזמן הליכה וגורמים לשפשפות, פצעים ולדלקות עור כואבות, המייצרות מגבלה והימנעות מתנועה.

מתיחת ירכיים – סוגי ניתוחים

כמות הרקמה העודפת שיש להסיר, מבנה הגוף וגורמים נוספים, קובעים באיזו צורה יתבצע ניתוח המתיחה והעיצוב.

חתך רוחבי אחד במפשעה

כשעודפי הרקמה קטנים יחסית ומרוכזים ברובם באזור פנים הירך, הניתוח יבוצע באמצעות חתך רוחבי אחד במפשעה.

מתיחת ירכיים פנימיות לעיצוב מהודק

כאשר העודפים גדולים יש צורך בניתוח מורכב יותר. במקרה כזה נדרש גם חתך אנכי בצד הפנימי של הירך המאפשר הסוואת צלקות בעת העיצוב, והידוק טוב יותר של העור לכל אורך הירך.

ניתוח בשני שלבים – שאיבת שומן ומתיחת הירכיים

כשעודפי השומן בצד הפנימי של הירכיים משמעותיים במיוחד, יתכן שהמנתח יחליט לחלק את ההליך לשני חלקים, כדי להפחית סיכונים וסיבוכים. בשלב הראשון הוא יבצע שאיבת שומן מהירכיים שתוריד את העומס ובשלב השני, לאחר כשישה חודשים, יבצע את הניתוח למתיחת העור העודף.

ההכנות לניתוח מתיחת ירכיים

כמו לפני כל הליך ניתוחי, יש להקפיד גם כאן על כמה הכנות מקדימות, כמו בדיקות דם בהתאם לגיל ולמצב הרפואי, צילום חזה, בדיקת א.ק.ג ועוד. זמן מה לפני הניתוח, תתקיים פגישה עם הרופא המרדים וחשוב להציג בפניו, כמו גם בפני הרופא המנתח כל מסמך רפואי רלוונטי כמו: היסטוריה רפואית מרופא המשפחה, תיעוד של אשפוזים ובדיקות רפואיות מהעבר וכדומה. לניתוח יש להגיע בצום מוחלט של שש שעות בהתאם להנחיות הרופא המרדים ויש להצטייד מראש בבגד אלסטי, על פי הנחיית המנתח, ללבישה בתקופת ההחלמה מהניתוח.

אם הגעת לפה ומעניין אותך לקרוא מה חושבים על ד"ר מייליק, הנה דוגמית.
אם לא, אפשר לגלול ולהמשיך לקרא את המאמר.

יעל מספרת על ניתוח מתיחת גוף עליון ופנים: "היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!"
קרן גלסנר, זוכת העונה הרביעית של "לרדת בגדול", מספרת: ד"ר מייליק סייע לי להשתחרר מהכבלים האחרונים שקשרו אותי לדמות קרן השמנה ולצאת לחופשי.
מוטי מספר: בתוך חדר הניתוח פגשתי את ד"ר בני מייליק, אותו אני מכנה "הקוסם הפלסטי", יחד עם צוות מדהים ומסור, הוא ניגש אליי ושאל: "אתה מוכן?" מעולם לא הרגשתי מוכן כל כך!
יפית ממליצה: לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק!
"מלאך, פשוט מלאך". כך מתארת שלומית את ד"ר בני מייליק, אצלו עברה ניתוח מתיחת בטן.
ענבל: אני רוצה להודות לך על התוצאות הנפלאות אותן השגת במסגרת ניתוחי, הכל בזכות ה…
כאן נמצאות כל ההמלצות על ד"ר בני מייליק

מהלך הניתוח

במרבית המקרים, ניתוח למתיחת ועיצוב ירכיים מבוצע בהרדמה כללית ואורך בין שעתיים עד שלוש שעות. במקרים מסוימים, ניתן לבצע את הניתוח, לבקשת המטופל ואם המצב מאפשר זאת, בהרדמה אפידוראלית המשתקת את פלג הגוף התחתון בלבד, בתוספת לחומר מטשטש.

הניתוח נפתח בשאיבת השומן העודף מהחלק הפנימי של הירכיים. לאחריו נמתח העור ומוסרים החלקים המיותרים. בסיום, נתפרים החתכים בתפרים פנימיים הנמסים מאליהם וחוסכים הוצאת התפרים.

לאחר הניתוח יולבש המנותח בבגד האלסטי שרכש מבעוד מועד, שתפקידו להפחית את הבצקת, הנפיחות ושטפי הדם הקטנים, המופיעים על הירכיים בעקבות הניתוח. חשוב להקפיד על לבישת הבגד האלסטי, למרות אי הנוחות. מכיוון שהוא יתרום לעיצוב הסופי של הירכיים וגם מפחית כאבים. במקרים מסוימים, יחליט המנתח להותיר נקזים באזור המנותח, כדי לפנות הפרשות של נוזלים ודם.

החלמה לאחר הניתוח

בתום הניתוח, מצפות למנותח שעתיים בחדר התאוששות ויממה של אשפוז לצורכי השגחה. ברוב המקרים הוא כבר ישוחרר הביתה יום למחרת. אם הושארו בגופו נקזים כעבור כמה ימים יוציאו אותם במסגרת ביקורת לאחר הניתוח, וזאת לאחר שהפרשת הנוזלים תפחת.

באזור המנותח יכולים להופיע בימים שלאחר הניתוח כאבים, כמו בכל ניתוח כירורגי כלשהו. הכאבים ניתנים לטיפול על ידי משככי כאבים שיירשמו על ידי הרופא. כמו כן, הירכיים עלולות להיות נפוחות ורגישות, אך הנפיחות תיעלם בהדרגה בשבועיים הבאים.

כיממה לאחר הניתוח, ניתן כבר להתקלח במים פושרים. כעבור מספר ימים ניתן להתחיל לחזור  בהדרגה לשגרה, אך רצוי לוותר בחודשיים שלאחר ההליך על פעילות גופנית מאומצת ולהסתפק בהליכה או טיפוס במדרגות.

חשוב לדעת, שבאזור הניתוח נשארות צלקות, אך בדרך כלל הן נסתרות במפשעות או בקפלי הישבן. הניתוחים הנרחבים יותר, ישאירו צלקות גם לאורך הירכיים הפנימיות. במרבית המקרים, הצלקות הופכות שטוחות ומבהירות עם הזמן.

בשבוע שלאחר הניתוח וגם בהמשך, יגיע המטופל לביקורות אצל המנתח. אם יש תופעות כמו הפרשה מרובה, דימום מסיבי, נפיחות חריגה, כאבים עזים, תחושה כללית רעה או חום מעל 38 מעלות, יש לפנות מייד לד"ר מייליק, הרופא המנתח.

סיבוכים אפשריים

כל הליך כירורגי כרוך, כידוע, גם בסיכונים. רמת הסיכון היא אינדיבידואלית ותלויה במצבו הרפואי של המטופל, במיומנות הרופא המנתח וגם בגורמים שלא ניתן לצפות. לפני שניגשים להליך כזה, חשוב לדעת מהם הסיבוכים הנפוצים והסיכונים שעומדים בפניכם.

זיהום חיידקי

כל הליך כירורגי פולשני, עלול להביא לחדירת חיידקים אל העור ואל מערכות אחרות בגוף ולגרום לדלקת. הסיכון הוא לא שכיח, אך יש להיות מודעים לקיומו. כדי להימנע מכך, המנותח יקבל הנחיה במקרים מסוימים, ליטול אנטיביוטיקה למשך מספר ימים לאחר הניתוח.

דימום ממושך

כל ניתוח עלול להביא לדימום, ההולך ופוחת עם ההחלמה. לעתים נדירות, יכול להופיע דימום מסיבי יותר, שאינו פוסק ואף מתחזק. במקרה כזה יש לדווח מייד לצוות המרפאה או להגיע לחדר מיון בבית חולים. הטיפול בדימום כולל החדרת נקזים לאזור הניתוח כדי לנקז החוצה את הדם ולעתים נעשה בשימוש בתרופות המשפרות את קרישת הדם.

ירידה בתחושתיות

תופעת לוואי אפשרית של הליכים כירורגיים, היא ירידה בתחושתיות באזור המנותח. אבל אל דאגה, במרבית המקרים התופעה חולפת מעצמה בתוך כמה חודשים, ללא התערבות או טיפול.

פגיעה באספקת הדם לאזור הניתוח

תופעה נדירה במיוחד, היא פגיעה בכלי הדם המוליכים אל אזור הניתוח והיווצרות נמק. הסיכון להופעת סיבוך כזה, גובר אצל מעשנים, שכלי הדם שלהם פגועים ומתקשים להשתקם.

צלקת משמעותית ובולטת 

הרופא המנתח יעשה, אמנם, מאמצים להימנע מהותרת צלקות בולטות, אבל אצל אנשים עם נטייה להצטלקויות, עלולות להישאר צלקות בולטות במקום הניתוח. במרבית המקרים, הצלקות ייטשטשו עם הזמן.

כאבים חזקים לאחר ניתוח

מרבית המטופלים העוברים ניתוח לעיצוב ירכיים, לא סובלים מכאבים משמעותיים לאחר הניתוח ומסתפקים במשככי כאבים רגילים, אך יש מקרים, ולא ניתן לצפות אותם מראש, של הופעת כאבים עזים, בהם יש לטפל במשככי כאב חזקים יותר.

בצקות

סיבוך נדיר במיוחד, המופיע אחת לכמה אלפי ניתוחים הוא בצקות ברגליים. ניתן לטפל בהן באמצעות גרביים אלסטיות וכן בטיפולים מהרפואה האלטרנטיבית.


לקביעת פגישת ייעוץ נא ללחוץ כאן


ניתוח מתיחת ירכיים לחיטוב הירכיים
ניתוח מתיחת ירכיים