השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הצרת היקפים מהי ואיפה עושים?

גוף האדם עובר שינויים רבים במרוצת השנים, בעבור חלקנו השינויים עלולים לגרום לאי נוחות וחוסר אסתטיקה במראה החיצוני. במהלך השנים, עם הגיל, העור שלנו הופך לפחות ופחות גמיש, עודפי שומן לא רצויים נוטים להצטבר בחלקים בגופנו, ומקנים לו מראה מדולדל שמשפיע על כל תחומי החיים.

הצרת היקפים
הצרת היקפים

בנוסף לגיל, ישנם גורמים נוספים לשינויים שחלים בגופנו כגון: הריון ולידה, ניתוחים בריאטריים, ירידה דרסטית במשקל, עישון, חוסר בפעילות ספורטיבית. למרבה המזל, תחום הניתוחים הפלסטיים התפתח פלאים ויש אפשרות לתקן את השינויים ולבצע טיפול להצרת היקפים ולחיטוב הגוף.

הצרת היקפים לצד אורח חיים בריא

טיפול הצרת היקפים מעגן בתוכו מגוון טיפולים אסתטיים שמסייעים לחטב את הגוף ולעצב את הגזרה שתמיד חלמתם עליה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהטיפולים האסתטיים לא נועדו להחליף פעילות ספורטיבית, תזונה נכונה ואורח חיים בריא שהכרחיים לשימור האסתטיקה לטווח הארוך.

הטיפול נועד עבור אנשים שמעוניינים לעצב את גופם ולקבל מראה חטוב, רענן ואסתטי. מדובר בטיפול אידיאלי לאנשים שירדו במשקל באופן דרסטי, שסובלים מעודפי עור לאחר ההרזיה או מעודפי רקמות שומן בצוואר, בזרועות, בירכיים ובבטן. טיפול הצרת היקפים מיועד גם לאנשים שסובלים מסימני עור כמו צלוליט ולנשים אחרי לידה שנותרו עם עודפי שומן ועור. 

כמו כן, טיפול להצרת היקפים מומלץ רק לנשים שסיימו את תהליך הלידות שלהן, וזאת על מנת שלא יעלו שוב במשקל ויצטרכו ניתוח נוסף להצרת היקפים. לכן, כדאי לנשים שמתכננות ללדת בעתיד להמתין עד לאחר הלידה האחרונה, ורק לאחר מכן לבצע הצרת היקפים. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שכשלושה שבועות לפני הטיפול וכשלושה שבועות אחרי – אסור לעשן סיגריות.

סוגי טיפולים להצרת היקפים

  • הצרת היקפים בירכיים – עודפי עור עלולים להתפתח בירכיים. לא מדובר רק בבעיה אסתטית אלא גם בבעיה רפואית שיוצרת מגבלות תנועתיות. עודפי השומן בפנים הירך נוטים להתחכך זה בזה בעת הליכה וגורמים לפצעים, שפשפות, דלקות עור וכיבים היוצרים חוסר נוחות ומגבילים את התנועה באופן משמעותי.
  • הצרת היקפים בבטן – אזור הבטן נחשב לחלק אטרקטיבי לעודפי שומן שנוטים להתרכז באזור זה ולהפוך למה שמוכר לנו כ"קפלים בבטן". ניתן להצר היקפים בבטן באמצעות טיפול אסתטי, למתוח את השומן העודף והמדלדל וליצור מראה חטוב ובטן שטוחה.
  • הצרת היקפים במותניים – כיום לאור הטכנולוגיה החדשנית בתחום הכירורגיה הפלסטית, ניתן להצר גם את היקפי המותניים באמצעות טיפולים אסתטיים. גורמים כגון: לידות, חוסר בפעילות ספורטיבית וגיל מובילים להתרכזות שומנים לא רצויים באזור המותניים, דבר שמקנה מראה פחות אסתטי. 
  • הצרת היקפים באמצעות המסת שומן – ניתן לבצע המסת עודפי שומן על ידי הזרקת חומר שממיס את רקמות השומן ומפרק אותן או באמצעות מכשיר לייזר להמסת שומן. במקרים חריגים של עודפי עור ומצבורי שומן גדולים יהיה צורך בטיפול אסתטי כירורגי להסרת עודפי העור והשומן.
  • הצרת היקפים באמצעות אולטרסאונד – ניתן לבצע הסרת שומנים באמצעות טכנולוגיה חדשנית של גלי אולטרסאונד. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית וגלי האולטרסאונד מרטיטים שכבות של תאי שומן, גורמים לפירוקם ומסלקים את מצבורי רקמות השומן.

משך זמן הטיפול

כאמור, הצרת היקפים יכולה להתקיים בשיטות שונות. משך זמן הטיפול תלוי בשיטה שנבחרה. ישנם טיפולים שאורכים אך ורק חצי שעה, מנגד ישנם טיפולים שעשויים להתארך עד לארבע שעות ויותר. בעת פגישת הייעוץ עם ד"ר מייליק, תוכלו לקבל הערכה של המצב הקיים, סוג הטיפול האסתטי הנדרש ומשך זמן הטיפול המשוער.

זמן החלמה

זמן ההחלמה מטיפול הצרת היקפים הוא אינדיבידואלי, ומושפע מסוג הטיפול, משך זמן ההרדמה, מספר טיפולים וכדומה. ניתוח שאיבת שומן והסרת עודפי עור דורשים מנוחה של שבוע ויותר כאשר במהלכן יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ומעישון. לעומת זאת, החלמה מטיפול גלי אולטרסאונד או לייזר לא מצריכה התאוששות ותוכלו לחזור לתפקוד כבר באותו היום של הטיפול.

הנחיות לאחר טיפול הצרת היקפים

חשוב מאוד להקפיד על ההנחיות של ד"ר מייליק והצוות הרפואי לאחר ביצוע טיפול הצרת היקפים. הימנעו מעישון שידוע כגורם מעכב החלמה, תנוחו כמו שצריך, תקפידו על לבישת פריטים רפואיים שד"ר מייליק ביקש מכם ללבוש ותקפידו על היגיינה גבוהה.

ייתכן שד"ר מייליק ימליץ לכם על נטילת אנטיביוטיקה לאחר הניתוח או מריחת משחה רפואית הדרושה לריפוי האזור בו התבצעה הצרת היקפים, הקפידו לעשות כל מה שדרוש מכם וזאת על מנת להבטיח את הצלחת הטיפול ושמירה על בריאותכם.

הצרת היקפים: למה לסבול כשאפשר לטפל?

אם הגעתם עד לכאן ואתם מרגישים שהצרת היקפים מדבר אליכם ותמיד חלמתם על גוף חטוב, עור מתוח ואסתטי – אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות שבה תוכלו להכיר את ד"ר מייליק והצוות הרפואי, לזקק את השינוי שאתם רוצים לעצמכם, לתאם ציפיות, להבין איזה סוג טיפול דרוש לכם, משך זמן ההחלמה, ולבדוק בדיקה מקיפה האם מבחינה רפואית ניתן לבצע את הטיפול בהתחשב בהיסטוריה הרפואית שלכם, והאם תוכלו לקבל את המראה החטוב שתמיד חלמתם עליו.

שימו לב שכשאתם פונים לכירורג פלסטי עליכם לפנות לרופא מומחה, מיומן ומוכשר שצבר ניסיון ומוניטין רב שנים בתחום הטיפולים האסתטיים, וזאת על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורכם. מומלץ לבדוק המלצות מלקוחות מרוצים, להגיע לקליניקה על מנת להתרשם, ולקרוא מידע רחב אודות המומחיות של הרופא המטפל. ואם במומחיות עסקינן, אין ספק שהגעתם למקום הנכון – ד"ר מייליק הוא מומחה לכירורגיה פלסטית בעל שם עולמי, חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ובעל ניסיון רב שנים. כיום המוניטין שצבר מנתח ד"ר מייליק במרכזי רפואה מובילים כגון: אסותא, מדיקל סנטר הרצליה, מרכז רפואי סוראסקי באיכילוב ובמרכז הרפואי רמת אביב. צרו עימנו קשר לפרטים נוספים, בהצלחה.

שיתוף: