השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

הקטנת פטמות

אי סימטריה באזורים בגוף היא טבעית וכך גם במקרה של פטמות שיכולות להיות שונות בגודל שלה, בגוון ובמבנה. גודלה של פטמה ואסימטריה יכולים לגרום לתחושת לחץ רגשי ובטחון עצמי ירוד. מטופלות שאצלן גודל הפטמות והמבנה שלהן חורג מהסטנדרט לא ילבשו בגדים צמודים שבהם הפטמות בולטות ואף יימנעו מהגעה לחוף הים, חדר כושר ואף אירועים שבהם הלבוש עלול לגרום לחשיפה של מבנה וגודל הפטמות שלהן. במקרים אלה, מומלץ למטופל להגיע לפגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי שיוכל להציע להן את הפתרון של ניתוח הקטנת פטמות.

מהו ניתוח הקטנת פטמות?

ניתוח הקטנת פטמות הוא הליך כירורגי קוסמטי שבאמצעותו ניתן לשנות את הגודל של הפטמה ולתקן את המבנה שלה. ההליך כולל הקטנה של הגובה והרוחב של הפטמה, תיקון האסימטריה ועיצוב מחדש כך שהפטמה תראה אסתטית ומתאימה בגודלה לחזה. הניתוח מאפשר ליצור מראה מאוזן וניתן לבצע אותו על פטמה אחת בלבד או על שתי הפטמות במידת הצורך. ניתוח הקטנת פטמות יכול להיות הליך שמתבצע תחת הרדמה מקומית או תחת הרדמה כללית כאשר הוא משולב עם הליך כירורגי נוסף כמו, הקטנת חזה, הגדלה או הרמה. על מנת לעבור את ההליך, יש לקבוע פגישת ייעוץ עם מנתח שיוכל לפרט בנוגע לאפשרויות הקיימות ואופי ההליך ולהרגיע כל חשש שעולה בנוגע לניתוח.

פגישת ייעוץ

פגישת הייעוץ מול המנתח הכירורגי תחל בהסבר של המטופלת בנוגע לסיבות שהביאו אותה אל המרפאה ובבדיקה פיזית יסודית של הרופא על מנת לבחון את המצב הקיים. בשלב הבא, המנתח יעניק למטופלת מידע בנוגע להליכים כירורגיים קיימים שניתן באמצעותם להשיג את המטרה המבוקשת על מנת למצוא את הפתרון המתאים ומידע שקשור לסוג ההרדמה שיידרש על מנת לבצע את ההליך. המטופלת תתבקש להביא עימה צילומי חזה על מנת שהמנתח יוכל לתכנן את הניתוח בצורה יסודית ומקצועית ולהקטין את הסבירות להתרחשויות לא צפויות במהלך הניתוח. המנתח יסביר גם למטופלת בנוגע לסיכונים הקיימים בניתוח הקטנת פטמות על מנת שההחלטה לעבור את הניתוח תיעשה כאשר למטופלת יש את כל המידע הנדרש והיא תהיה שלמה איתה.

מהלך הניתוח

ביום של הניתוח, לפני שלב ההרדמה (בין אם מדובר בהרדמה כללית או מקומית), הרופא המנתח יגיע אל המטופלת לשוחח עימה ולהרגיע כל חשש שקיים ולבצע סימונים באזור הפטמות שבו יבוצע ההליך. בני המשפחה והמלווים של המטופלת יקבלו עדכון בנוגע למצבה של המטופלת תוך כדי ולאחר הניתוח ובמידה והניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית, המטופלת תתבקש להגיע עם מלווה שיוכל להסיע אותה הביתה בתום הניתוח. ניתוח הקטנת פטמות הוא יחסית הליך פשוט ולא אורך יותר משעה והוא כולל ביצוע חתך והסרה של רקמות עודפות מהפטמה והאריולה על מנת להקטין את הגודל של הפטמה. בשלב הבא, המנתח יעצב מחדש את הרקמה שנותרה על מנת להעניק לה מראה אסתטי.

החלמה מניתוח הקטנת פטמות

משך זמן ההחלמה תלוי בכמות הרקמות שהוסרו במהלך הניתוח והאם הליך הקטנת הפטמות התבצע במקביל להליך כירורגי נוסף כמו הקטנה או הרמת חזה. לאחר הניתוח, המנתח יספק למטופלת מידע בנוגע לתהליך ההחלמה ומתי היא מתבקשת להגיע לביקורת. ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח, המטופל עלולה לחוש עייפות ולכן מומלץ לקחת כמה ימי מחלה. באזור הניתוח עלולים להופיע שטפי דם, האזור יכול להיות רגיש ונפוח ובמידה וקיימת תחושת כאב, ניתן ליטול משככי כאבים. על אף הדיוק של המנחת, במקום עלולות להיווצר צלקות והמנתח יספק למטופלת מידע בנוגע לאופן שבו יש לטפל בהן על מנת לטשטש אותן עד כמה שניתן. לאחר מספר שבועות, כשתהליך ההחלמה יסתיים, ניתן יהיה לראות את התוצאות הסופיות של הניתוח.

אישה מחייכת

שיתוף: