השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

כירורגיה פלסטית

כירורגיה פלסטית היא ענף ברפואה המתמקד בשינוי ועיצוב הגוף למטרות אסתטיות שאינן נדרשות דווקא מבחינה רפואית. המטרה היא לשפר את המראה של חלק מסוים או כמה חלקים בגוף בעזרת הליכים ניתוחיים וטיפולים אסתטיים שונים (למשל הזרקות חומרי מילוי לפנים).

מה נכלל תחת ההגדרה של כירורגיה פלסטית?

הכירורגיה הפלסטית נוגעת כמעט בכל תחום ניתוחי החל מהשרירים, דרך רקמות שומן, סחוסים וכלי דם ועד העור. בעזרת כירורגיה פלסטית אפשר לשפר את המראה החיצוני של כמעט כל איבר בגוף האדם: כמו האף, החזה, הישבן, העור ועוד. כך לדוגמא אפשר להגדיל או להקטין את החזה הנשי לעצב אותו, לשפר את המראה של החזה הגברי, לעצב את הרגליים והזרועות, לצמצם היקפים ולפסל את הגוף באמצעות שאיבת שומן, למתוח את הבטן, להסיר עודפי עור, לשפר את המראה של איבר המין הנשי, להצמיד אוזניים בולטות, להצעיר את הפנים באמצעות מגוון הליכים ועוד המון אפשרויות נוספות.

מי רשאי להיקרא מומחה בכירורגיה פלסטית?

מומחה ברפואה בישראל הוא מי שהמשיך לתחום התמחות ספציפי לאחר סיום לימודי הרפואה הכללית. על מנת להיקרא מומחה בכירורגיה פלסטית על רופא לעבור מסלול של כ-13 (!) שנות לימודים והתמחות מעשית, התחום הוא בין המורכבים והמאתגרים ברפואה המודרנית. לאחר סיום בהצלחה של 7 עד 8 שנות לימודי רפואה כללית במוסד מוכר בארץ או בחו"ל ככירורג ועמידה במבחני הסמכה, הרופא ממשיך אל 5-6 שנות התמחות ברפואה הפלסטית במהלכן הוא לומד מעשית בחדר הניתוחים מכירורגים מנוסים וותיקים. בתום מסלול זה עליו לעמוד ב-3 וועדות בחינה ורק לאחר מכן הוא יכול לקבל רישיון כמומחה לכירורגיה פלסטית ממשרד הבריאות הישראלי.

האם יש הבדל בין פלסטיקאי לבין כירורג פלסטי?

לא בהכרח, כירורגים פלסטיים רבים מכנים את עצמם פלסטיקאים, מומחים לרפואה אסתטית ניתוחית, מנתחים פלסטיים וכדומה. אך ישנו הבדל מהותי בין מי שלמד והתמחה בתחום הכירורגיה הפלסטית לבין רופאים שאינם כירורגים פלסטיים ומציעים בכל זאת הליכים ניתוחיים ואחרים השייכים לתחום. כך למשל, רופאי שיניים מורשים לעשות הזרקות בוטוקס בישראל, ישנם כירורגיים כלליים שמציעים גם ניתוחים פלסטיים בעיקרם. לכן, כאשר בוחרים רופא לביצוע הליך פלסטי חשוב לוודא שהוא אכן מומחה ברפואה פלסטית. רק כירורג פלסטי מחזיק בכל הכישורים, הידע והניסיון לביצוע ניתוחים פלסטיים ברמה הגבוהה ביותר, תוך ראייה כוללת של גוף האדם ותוצאות אסתטיות מיטביות.

האם כל כירורג פלסטי מבצע את כל סוגי הניתוחים והטיפולים?

את הרפואה הפלסטית ניתן לחלק לשני חלקים:

  • פלסטיקה שחזורית (בעקבות פציעה או טיפול רפואי)
  • רפואה פלסטית אסתטית

כל כירורג פלסטי מומחה רשאי ומוסמך לערוך את כל קשת הניתוחים הפלסטיים אך יש הבוחרים להתמחות באחד משני הענפים הנ"ל. כמו כן, ישנם רופאים הבוחרים להתמחות בחלק מסוים מהרפואה הפלסטית כמו למשל אונקופלסטיקה (שחזור לאחר ניתוחים אונקולוגיים), פלסטיקה של העור, ניתוחים פלסטיים בילדים, ניתוחי אף, שאיבות שומן, הסרת עודפי עור וכן הלאה. אחרים מתמקצעים וצוברים ניסיון בכל מגוון ההליכים הפלסטיים כדי להציע למטופלים שלהם קשת רחבה מאוד של ניתוחים וטיפולים לעיצוב הגוף במקום אחד, ע"י אותו מנתח בראייה אסתטית רחבה.

איך בוחרים כירורג פלסטי?

קודם כל בוחרים רק כירורג פלסטי – מומחה לרפואה פלסטית עם רישיון בתוקף ממשרד הבריאות. שנית, בוחרים מנתח מנוסה, מיומן ואמין, כזה שיכול להעריך נכונה את סיכויי ההצלחה של הניתוח, מציג תמונה אמיתית ונכונה למטופל, מסביר היטב גם סיכונים וסיבוכים אפשריים מבלי לייםות את המציאות. מנתח עם המלצות טובות, ניסיון רב שנים בהליך הספציפי שאנו רוצים לבצע ורקורד של הצלחות.

ד"ר בני מייליק הוא מומחה בכירורגיה פלסטית בעל ניסיון עשיר במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים, מומחה בתחום הסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל ובין הכירורגים הפלסטיים המובילים בישראל. ד"ר מייליק מציע את כל קשת הניתוחים הפלסטיים למטופליו החל מניתוחים פשוטים יחסית כמו שאיבת שומן ועד לניתוחים מורכבים במיוחד כמו Mommy Makeover והסרת עודפי עור היקפית. ד"ר מייליק מחזיק בראייה אסתטית רחבה, אמינות ללא פשרות והמלצות רבות ממטופלי ומטופלות עבר. הגישה הטיפולית של ד"ר מייליק מדגישה את הקשר בין הרופא למטופל, אמון מלא ותקשורת טובה אותם הוא מקפיד לטפח כבר מפגישת הייעוץ הראשונה.

כירורגיה פלסטית

שיתוף: