השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

מיני ליפט

עולם הכירורגיה הפלסטית מציע לכל מי שרוצה להראות צעירה יותר, רעננה יותר ואטרקטיבית יותר מגוון גדול של פתרונות – כל אחת (וגם אחד) יכולה למצוא את ההליך שמתאים עבורה. אחת מהאופציות הפופולריות ביותר היא מיני ליפט. מה זה מיני ליפט בדיוק? מה ההבדל בין מיני ליפט למתיחת פנים? האם נשארות צלקות ולכמה זמן מחזיקות התוצאות?

מה זה מיני ליפט?

כשמה כן היא – מיני ליפט היא "הרמה קטנה" (או מתיחה קטנה) של הפנים, לרוב בחלק התחתון כולל הצוואר.  מדובר על ניתוח שמתמקד בחלק אחד של הפנים להשגת תוצאות מרשימות אך ממוקדות.

מה ההבדל בין מיני ליפט למתיחת פנים מלאה?

מתיחת פנים מלאה נעשית בדרך כלל כאשר ישנו צורך בשינוי משמעותי ונרחב של עור ומראה הפנים והצוואר. לרוב, המועמדות לכך הן נשים מעל גיל 60 שמעוניינות להחזיר את גלגלי הזמן אחורנית ולהצעיר את מראה הפנים בצורה משמעותית. מיני ליפט לאומת זאת, מספקת תוצאות מרשימות אך עדינות יותר, פחות בולטות ויותר ממוקדות. לאומת מתיחה מלאה מדובר על ניתוח קל עם החלמה קצרה יותר ומחיר נמוך יותר.

למי מתאים לעשות מיני ליפט?

נשים (בעיקר, אך גם גברים רבים) שהגיעו לעשור החמישי לחייהן ומגלות שטיפולים כמו בוטוקס, הזרקת חומצה היאלורונית, טיפולי לייזר וכדומה כבר לא מצליחים להצעיר את החלק התחתון של הפנים יכולות לעבור מתיחה קטנה עם תוצאות משמעותיות. מכיוון שמיני ליפט מתמקדת בחלק התחתון של הפנים היא מתאימה בדיוק עבור מי שמרגישה דלדול של עור הצוואר, קו הלסת, שינויים ברקמות הלחיים, הצטברות שומן בסנטר וכדומה.

האם נשארת צלקת אחרי מיני ליפט?

כל חיתוך של העור עשוי להשאיר סימן וכך גם בניתוחים פלסטיים באזור הפנים. המיוחד בניתוחים אלו הוא האפשרות להסתיר את הסימן במקום חבוי כך שהוא אינו בולט. במקרה של מיני ליפט, כירורג פלסטי מיומן יכול להסתיר את הצלקת (הקטנה ממילא) מאחורי האפרכסת, להסוות אותה בקפלים אנטומיים שקיימים באזור הפנים והצוואר ועוד. שימוש בפרוטוקולים ניתוחיים מתקדמים מאפשר לכירורג הפלסטי לספק תוצאות נהדרות ללא סימנים וצלקות בולטות וכך לשפר פלאים את המראה של הפנים בלי "עדויות" לניתוח.

האם מיני ליפט נעשה בהרדמה מלאה?

במקרים מסוימים ניתן לעשות את ההליך בהרדמה מקומית או אזורית, כל מקרה לגופו בהתאם לשיקולים הכירורגיים. הרופא יבחן יחד עם המטופלת את האפשרות הטובה ביותר עבורה אך לרוב מיני ליפט תעשה תחת הרדמה כללית בבית חולים בחדר ניתוח.

מה מהלך הניתוח?

לאחר שהמטופלת הורדמה, הכירורג יסיר עודפי עור באזור הצוואר, במידת הצורך ישאב שומן מהאזור, יהדק את הרקמות ויפסל את הפנים במגוון שיטות, כל מטופלת ומה שמתאים עבור האנטומיה הספציפית שלה. לרשות הכירורג עומדים מגוון כלים כולל שימוש במכשור מתקדם למיצוק והצערת העור, מילויים שונים ועוד. בתום הניתוח הרופא משתמש בתפרים מסיסים לסגירת האזור הניתוחי. כל ההליך נמשך בין שעה לשעתיים בלבד.

מה מהלך ההתאוששות וההחלמה ממיני ליפט?

לאחר התעוררות מן ההרדמה, המטופלת עוברת להתאוששות וכאשר הרופא משוכנע שהכל תקין היא יכולה להשתחרר לביתה להמשך החלמה עוד באותו היום. מיני ליפט הוא אמנם ניתוח קל יחסית אך עדיין ככל הליך ניתוחי יש לו תופעות לוואי, אלו כוללות כאב ואי נוחות, שטף דם (סימן כחול), נפיחות ואדמומיות. אלו תופעות טבעיות שפוחתות ככל שהימים עוברים ויפסקו מעצמן גם ללא כל התערבות. מומלץ לקחת משככי כאבים כל עוד מופיע כאב, לנוח ולתת לגוף זמן ולהחלים, כל מטופלת בקצב שלה. מרבית המטופלות חוזרות לשגרה מלאה לאחר כשבועיים כאשר ניתן לחזור לשגרה מתונה כבר לאחר כשבוע, כאמור כל אחת והקצב בו היא מחלימה.

חשוב מאוד אכן לתת לגוף להחלים, לפעול לפי הוראותיו של הרופא בדבר שמירה על היגיינה באזור הניתוח, לא להתאמץ גופנית, לא להיחשף לשמש או ללכת לים או לבריכה עד לאישור מן הרופא שהכל החלים ואפשר לחזור לשגרה מלאה. בכל מצב בו ישנו חום מעל 38 מעלות ללא סימני מחלה, הפרשה מוגלתית או דבר מה אחר שאינו מרגיש כשורה יש ליצור קשר עם המרפאה. אך תופעות אלו נדירות מאוד ומרבית המטופלות מחלימות היטב ללא סיבוכים או סיכונים ובהצלחה גדולה.

מיני ליפט

לכמה זמן מחזיקות התוצאות של מיני ליפט?

מיני ליפט הוא אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בתחום ניתוחי הפנים בדיוק בגלל שהתוצאה מחזיקה מעמד לפרק זמן של שנים. נשים רבות במחצית השנייה של חייהן מגלות שמיני ליפט סיפק להן בדיוק את התוצאה שרצו מבלי לעבור מתיחת פנים מלאה על כל המשתמע מכך. כמובן שכל אישה מתבגרת בקצב אחר והתהליכים שעור הפנים עבר לפני המיני ליפט ימשיכו להשפיע גם אחרי ההליך. עם זאת, חשוב לזכור שמי שעברה מיני ליפט מתחילה מנקודת מוצא טובה יותר מאשר מישהי שלא עברה את ההליך כך שטיפולים תחזוקתיים ישפיעו טוב יותר. מי שעבר המיני ליפט תוכל במקרים רבים להסתפק בהזרקות ומילויים שונים כדי לתחזק את התוצאה למשך שנים מבלי לעבור מתיחת מלאה.

שיתוף: