השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

עיבוי שפתיים

לאורך השנים, שינויים במבנה הפנים, איכות העור, פיזור ואיכות השומן בגופנו גורמים לשינויים רבים כולל במבנה ועובי השפתיים. נשים רבות, במיוחד בגילאי 40+ מבקשות להחזיר לשפתיים שלהן את המראה הצעיר, החושני והמלא על ידי עיבוי שפתיים. באילו חומרים משתמשים בעיבוי שפתיים והאם יש תופעות לוואי?

מהיא השיטה המומלצת ביותר לעיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית

חומצה היאלורנית היא חומר המצוי בגוף האדם באופן טבעי. הייחוד שלה הוא ביכולתה לספוג נוזלים ולגרום להגדלת נפחים באזורים בהם היא נמצאת. חומצה היאלורונית משמשת בהליכים פלסטיים למגוון שימושים כולל עיבוי שפתיים. כדי לעבות את השפתיים בעזרת החומצה הרופא ירדים את האזור במשחה מאלחשת ויזריק את החומר אל השפתיים. אזור ההזרקה המדויק, כמות החומר (לא יותר ממיליליטר אחד סך הכל) ושיטת ההזרקה נקבעים על ידי הרופא בהתאם לתוצאות הרצויות וניסיונו. כל ההליך כולו נמשך עד רבע שעה סך הכל. יש כמה סוגים שונים של חומצה היאלורונית שמספקים תוצאות מעט שונות, ככל שהחומצה נוקשה יותר כך היא מחזיקה זמן רב יותר בגוף אך התוצאה פחות רכה וטבעית.

יתרונות: הליך הפיך לחלוטין, אם התוצאות לא משביעות רצון אפשר לבטל את החומצה עם חומר נוגד. קל ופשוט, מהיר ועם מעט מאוד תופעות לוואי, נדרשת פגישה אחת בלבד.
חסרונות: העיבוי זמני מכיוון שגופנו סופג את החומצה.

עיבוי שפתיים בשומן עצמוני

אופציה נוספת לעיבוי שפתיים היא בעזרת שומן עצמוני. בשיטה זו הרופא ראשית שואב שומן מאזור אחר בגוף ולאחר מכן מזריק אותו אל השפתיים. כאן מדובר על פעולה כפולה – מצד אחת יתרון כי היא כוללת הסרת שומן מאזור בו הוא מפריע למטופלת מצד שני חיסרון כי עליה לעבור הליך מקדים. לכן, בדרך כלל בוחרים בשיטה זו כחלק מהליכים אחרים כמו הרמת פנים למשל. כמות השומן המוזרקת גדולה מכיוון שלגוף נטייה לספוג אותו במהלך כ-3 עד 4 חודשים ולכן יש צורך בהזרקת יותר חומר כדי שהתוצאות שישארו יהיו משביעות רצון.

יתרונות: אין סיכוי לתגובה אלרגית או דחייה, מתאים במיוחד כחלק מהליך גדול יותר, התוצאה הסופית קבועה.
חסרונות: פחות מתאים כהליך בפני עצמו, תוצאות מוגזמות למספר חודשים וזמן החלמה ארוך יחסית לחומצה היאלורונית.

עיבוי שפתיים בסיליקון

בעבר, עיבוי שפתיים בהזרקת סיליקון הוביל לתוצאות מוגזמות ולא טבעיות ונטה לכלול סיכון גבוהה לסיבוכים בשל כמות חומר גדולה שהוזרקה. היום, פרוטוקולים חדשים מאפשרים שימוש בסיליקון לעיבוי שפתיים עם מינימום תופעות לוואי. בשיטה זו הרופא מזריק כמות מזערית של חומר לשפתיים אחת לכ-5 שבועות. כדורית הסיליקון המוזרקת מעודדת ייצור קלוגן סביבה וכך השפתיים מתעבות, הזמן בין הפגישות מאפשר ריפוי מלא ושליטה טובה בתוצאות.

יתרונות: העיבוי קבוע.
חסרונות: הליך ארוך ומורכב מעט, נדרשת מיומנות מאוד גבוהה מהרופא.

עיבוי שפתיים

האם לעיבוי שפתיים יש תופעות לוואי? סיכונים כלשהם?

עיבוי שפתיים הוא הליך מאוד בטוח שנעשה תחת הרדמה מקומית (בחומצה היאלורנית למשל היא כלולה בתוך החומר המוזרק) או אלחוש במשחה, לא דורש הכנות מיוחדות ויש לו אחוזי שביעות רצון מאוד גבוהים. עם זאת, כמו בכל הליך פלסטי ישנן תופעות לוואי כמו אי נוחות, נפיחות קלה, אדמומיות ושטף דם (סימן כחול). תופעות אלו עוברות מעצמן ללא כל טיפול לאחר כמה שעות עד כשבוע. בנוסף, תופעות נדירות כוללות זיהום, היווצרות גושים ואסימטריה. אלו מטופלות על ידי הרופא אך כאמור, מדובר על מצבים נדירים מאוד.

כמה זמן אחרי ההליך רואים את התוצאות?

את התוצאות הראשוניות רואים מיד, חומרי המילוי מגיבים באופן מיידי כמעט והשפתיים מתעבות. אך את התוצאות הסופיות רואים לאחר כשבועיים עד מספר חודשים. בעיבוי עם חומצה היאלורונית, לאחר שבועיים התוצאה שנראית היא הסופית, בעיבוי בעזרת שומן עצמוני לוקח מספר חודשים. עיבוי שפתיים בסיליקון בשיטות מודרניות הוא הליך ארוך יותר והתוצאות הסופיות שלו נראות רק לאחר סיום הטיפול הכולל שיכול להמשך חצי שנה ויותר.

כמה זמן מחזיקות התוצאות?

התוצאות של עיבוי שפתיים יכולות להיות מרשימות אך לא כל סוג של עיבוי הוא קבוע. עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית מחזיק כשנה בלבד מכיוון שהגוף סופג את החומצה. לאחר כ-10 חודשים בדרך כלל יש צורך בטיפול נוסף. עיבוי בעזרת שומן עצמוני הוא הליך חצי קבוע, כלומר, כמחצית מהשומן שהוזרק ייספג בגוף לאחר מספר חודשים והיתר יישאר באופן קבוע. סיליקון אינו נספג בגוף כלל ולכן עיבוי שפתיים בסיליקון הוא קבוע.

איך בוחרים את השיטה הטובה ביותר לעיבוי שפתיים?

הבחירה בשיטה לעיבוי תלויה בעיקר בתוצאות הרצויות והקביעות שלהן. רוב הנשים שבוחרות לעבור עיבוי שפתיים מתחילות עם עיבוי בחומצה היאלורונית כי התוצאות מרשימות, מאפשרות לרופא לפסל את השפתיים בצורה מאוד מדויקת והן לא רק זמניות אלא אפילו הפיכות. לאומת שיטות אחרות קבועות או חצי קבועות, מדובר על דרך בטוחה מאוד ומרשימה מאוד לעבות את השפתיים.

שיתוף: