השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

פיסול אף

לאף שלנו השפעה גדולה מאוד על הדרך בה הפנים שלנו נראות, על הסימטריה שלהן ועל האטרקטיביות הכללית של הפנים. כל מי שעבר ניתוח אף יכול להעיד על כך שהתוצאה דרמטית ומשפרת משמעותית את המראה החיצוני. אך מה עושה מי שלא מעוניין לעבור ניתוח ובכל זאת רוצה לשנות לטובה את הדרך בה האף שלו נראה? הפתרון הוא פיסול אף ללא ניתוח. מה זה בעצם פיסול אף ואיך זה עובד? מה אפשר לשנות על ידי פיסול אף? מה היתרונות והחסרונות והאם יש תופעות לוואי?

מה אפשר לשנות בעזרת טכניקות של פיסול אף?

למרות שלא מדובר על פעולה ניתוחית, לרופא יש מגוון גדול מאוד של אפשרויות בהליכים של פיסול אף. פיסול אף ללא ניתוח מאפשר לעשות שינויים כגון:

  • טשטוש והרמת שקעים באף ובעור
  • ביטול וטשטוש עצם בולטת
  • טיפול קל בגבנון
  • הרמה של קצה האף
  • תיקון אף שאינו סימטרי
  • עידון של הנחיריים
  • תיקון קוסמטי של אף שבור
  • תיקנים סימטריים אחרי ניתוח אף כושל

למי שסובל מאף גדול במיוחד או רחב במיוחד האופציה של ניתוח אף בדרך כלל תהיה הטובה ביותר.

איך מנתח פלסטי מפסל את האף?

ההליך עצמו נעשה תוך שימוש בחומרי מילוי המוחדרים לאזורים אסטרטגיים בפנים על ידי מחט דקיקה או במקרים מסוימים צינורית (קנולה). פיסול אף לא דורש הרדמה או הכנות מורכבות וכל ההליך נמשך בדרך כלל לא יותר מחצי שעה. לפני שהרופא מתחיל הוא ינקה את הפנים מכל תכשיר קוסמטי ואיפור ויכין את העור להזרקה. הכמות שהרופא מזריק יכולה להיות מזערית ממש, בדרך כלל אין צורך ביותר ממיליליטרים ספורים של חומר מילוי כדי לחולל שינוי גדול. התוצאות מידיות ואפשר לראות אותן כבר ברגע שהרופא מסיים.

מה היתרונות של פיסול אף על פני ניתוח אף?

פיסול אף הוא הליך פשוט ולא יקר יחסית לניתוח אף שמתאים כמעט לכל מי שרוצה לשנות את המראה של האף וליצור סימטריה טובה יותר במראה הפנים. התוצאות מהירות מאוד, בדרך כלל מספיק טיפול אחד, אין צורך בהרדמה, חיתוך של רקמות האף, תפרים או תחבושות. בנוסף, ההחלמה זריזה ותופעות הלוואי (פרטים בהמשך) מעטות. התוצאות של ניתוח אף אמנם לרוב דרמטיות יותר מפיסול אף אך מנתח מומחה ומנוסה יכול ליצור מראה אף שונה מאוד גם ללא ניתוח.

האם יש לפיסול אף חסרונות?

ישנו חיסרון אחד לפיסול אף על פני ניתוח אף  – התוצאות זמניות. שלא כמו ניתוח, החומרים בהם הרופא משתמש כאן נספגים בגוף עם הזמן והמראה של האף יחזור לקדמותו. במובן מסוים אפשר גם לראות זאת כיתרון מכיוון שמדובר בהליך זמני הוא מתאים במיוחד למי שרוצה לבדוק איך הוא יראה עם אף שונה. כמו כן, אם לא מרוצים לחלוטין מהתוצאות אפשר במקרים מסוימים להפוך את ההליך (למשל על ידי שימוש בחומר נוגד חומצה היאלורונית) או פשוט להמתין עד שהחומרים יספגו.

מה ההנחיות לפני פיסול אף?

מכיוון שפיסול אף מבוצע באזור האף לא עושים את הפרוצדורה כשמצוננים או אם ישנו פצע או חתך באזור. מעבר לכך, אם המטופל לוקח מדללי דם או תוספי תזונה שיש להם השפעה דומה ייתכן שהמנתח הפלסטי יבקש להפסיק אותם, כמובן שיש לתאם זאת עם הרופא המטפל הכללי. מעבר לזה, כדאי להגיע למרפאה אחרי שנת לילה טובה, ארוחה קלה ובאופן כללי מצב רוח טוב ומוכן לשינוי מראה האף לטובה.

מה ההנחיות אחרי פיסול אף?

מכיוון שמדובר על הליך די פשוט, ההנחיות היחידות קשורות למגע עם האף ושמירה על היגיינה. חשוב לא לעשות פעולות כלשהן שיכולות לפגוע באף כמו משחקי כדור למשל. כדאי להשתמש בכרית עבה או מורמת בלילה לאחר ההליך ואין להשתמש במוצרי קוסמטיקה בכלל ב-24 השעות הראשונות.

האם לפיסול אף יש תופעות לוואי?

תופעות הלוואי היחידות של פיסול אף קשורות בעיקר לעובדה שההליכים הללו נעשים בהזרקה. לכן הן כוללות למשל אדמומיות, סימן כחול ואי נוחות. אפשר להקל על ידי משככי כאבים ללא מרשם וקומפרסים קרים לכרבע שעה בכל פעם. תופעות אלו חולפות במהרה גם ללא כל התערבות. תופעות כמו תגובה אלרגית או זיהום נדירות מאוד בהליכים אלו. מרבית מי שעובר פיסול אף לא חווה תופעות לוואי מיוחדות.  

פיסול אף

לכמה זמן מחזיקות התוצאות של פיסול אף?

משך הזמן בו אפשר ליהנות מהתוצאות של פיסול אף משתנה בהתאם לטכניקה ולחומרים שבהם השתמש המנתח הפלסטי. בשימוש בחומצה היאלורונית התוצאות מחזיקות כשנה אם כי בדרך כלל אחרי כתשעה חודשים כבר אפשר לראות התחלה של שינוי חזרה. לרוב, לאחר כ-10 חודשים מומלץ לחזור לטיפול נוסף. כשמשתמשים ברדיאס שהוא שילוב של חומצת חלב ותאית, התוצאות יחזיקו כשנה וחצי, פיסול באלנסה יחזיק כארבע שנים. כמובן שקצב ספיגת החומרים אישי ובלתי אפשרי לחזות בדיוק כמה זמן יחזיקו התוצאות לכל מטופל. עם זאת, פלסטיקאי מנוסה יכול להעריך על סמך ניסיונו ולהמליץ גם על השיטה הטובה ביותר למקסימום תוצאות לאורך זמן.

שיתוף: