השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

צלוליט

עור גבשושי, שקעים בעור ומראה גלי מפריעים מאוד לסובלים מהתופעה. האשם הוא כמובן הצלוליט – הצטברות של שומן באופן בלתי אחיד היוצר את המראה הלא מחמיא. החדשות הטובות הן שכיום ישנם טיפולים מצוינים בתופעה הן עבור מי שסובל ממקרים קלים והן עבור מקרים מורכבים יותר הדורשים תכנית טיפול דינמית. טיפול בצלוליט שנעשה על ידי כירורג פלסטי (לאו דווקא ניתוח, ישנן טיפולים לא פולשניים מצוינים) הוא הדרך הטובה ביותר להיפתר מהצלוליט ולהחזיר לעור את המראה האסתטי והאטרקטיבי.

מה זה צלוליטיס? מה זה צלוליט ומה ההבדל ביניהם?

צלוליטיס הוא מונח רפואי המתאר דלקת של רקמות השומן בגוף הנגרמת לרוב בשל חדירה של חיידקים לאזור. מדובר על מחלה לכל דבר ועניין שיש לטפל בה באמצעים רפואיים סטנדרטיים. צלוליטיס אינו קשור כלל למראה ולאסתטיקה.
שלא כמו צלוליטיס (Cellulitis), צלוליט (Cellulite) מתייחס למצב אסתטי שגורם למראה גלי של העור, לשקעים בעור ולמרקם של תפוז במגע. צלוליט יכול להופיע בכל אזור בגוף בו שכבת שומן תת עורית רבה אך הוא נפוץ בעיקר בישבן, צלוליט ברגל, צלוליט בירכיים, בבטן ובמותניים. נשים רגישות יותר לפיתוח צלוליט מגברים, הוא נוטה להופיע יותר אצל בני 40 פלוס אך יכול להופיע גם בצעירים.

איך נוצר צלוליט?

כאשר גופנו נתקל בקושי בפירוק שומנים באזור מסוים הם עלולים להצטבר תחת העור בין שכבות הקלוגן. התוצאה היא מראה לא אחיד של העור, גלי ובעל מרקם לא אסתטי. הסיבות להיווצרות הצלוליט הן:
• שינויים במחזור הדם – יכולים להתרחש באופן טבעי עם השנים או בשל סיבות כמו הריון ולידה.
• שינויים הורמונליים – שינויים המאפיינים את מחזורי החיים כמו גיל ההתבגרות, גיל המעבר, הריונות וכדומה.
• גנטיקה הנוטה לפיתוח צלוליט – ישנן אנשים להם נטייה לפיתוח צלוליט. מנגנון זה אינו מובן עד תומו אך בהחלט ניתן לראות שצלוליט עובר בין דורות במשפחות.
• עלייה במשקל – בכל מצב בו ישנו עודף תאי שומן בגוף הוא עשוי להתקשות לפרק אותם וישנו סיכון מוגבר לפיתוח צלוליט.

איך מטפלים בצלוליט?

ישנם מספר טיפולים לצלוליט, חלקם מתאימים למקרים קלים בלבד וחלקם יעזרו גם למי שסובל ממקרה חמור של צלוליט. כדי להתאים את הטיפול הנכון חשוב להתייעץ עם רופא פלסטיקאי שיוכל לבנות תכנית טיפולית מתאימה ואפקטיבית שכן מדובר על מצב דינמי. המשמעות היא שהתמודדות על צלוליט עשויה להיות מורכבת, יש לעשות אותה בשלבים תוך מתן דגש לא רק על הטיפול עצמו אלא גם על תחזוקה של התוצאות ושמירה כללית על אורח חיים בריא.

טיפול בתכשירים קוסמטיים

ישנם לא מעט תכשירים שונים המתיימרים להעלים צלוליט או לכל הפחות לשפר משמעותית את התופעה. מכיוון שצלוליט אינו בעיה של העור, היעילות של תכשירים אלו מועטה מאוד אם בכלל. בהחלט ניתן להשתמש בשיטות שונות למיצוק העור ושמירה על עור בריא ורענן בעזרת תכשירים קוסמטיים כתמיכה לתהליך של טיפול עמוק ויעיל יותר בצלוליט אך כטיפול בפני עצמו לא מדובר בשיטה מוצלחת במיוחד.

המסת שומן בקור

שיטה מצוינת לטיפול בצלוליט, במיוחד במקרים קלים ובינוניים היא על ידי המסת שומן בקור – Cryolipolysis. השיטה מתבססת על העובדה שתאי השומן בגופנו רגישים לקור בטמפרטורה ספציפית. כאשר הם נחשפים לקור הם למעשה מאבדים את יכולת ההתחדשות שלהם ומסולקים על ידי הגוף כחלק ממנגנון טבעי. המסת שומן הוא הליך שאינו פולשני, לא כולל תופעות לוואי מיוחדות, אורך כשעה סך הכל ונחשב ליעיל מאוד לסילוק תאי שומן מהגוף. נדרשת סדרה של טיפולים שנמשכים כחצי שנה עד שנה כדי לראות תוצאות אך עבור מרבית המטופלים מדובר בשיטה יעילה שמצליחה להיפטר מהצלוליט.

טיפולי לייזר

מכשירי לייזר משמשים ברפואה האסתטית למגוון מטרות, בעיקר לשיפור מראה העור. היתרון של הלייזר בטיפול בצלוליט היא העובדה שהמכשיר מעודד ייצור קלוגן ואלסטין וכך משפר משמעותית את המראה הכללי של העור באזור בו נמצא הצלוליט. עבור מקרים קלים, ייתכן שטיפול לייזר יספיק אך לרוב, הוא משמש כתמיכה לטיפול עמוק יותר.

מזותרפיה

בשיטה זו מוזרק קוקטייל של חומרים בין שכבת העור העליונה לאמצעית במטרה לפרק את השומן העיקש. לאחר פירוקו הוא מסולק מן הגוף באופן טבעי. מכיוון שההליך כולל הזרקת חומר לתוך הגוף הוא יכול להיעשות אך ורק על ידי רופא. ההרכב המדויק של החומר תלוי בכל רופא וניסיונו, מומחיותו והחלטתו. נדרשת לרוב סדרה של בין 4 ל-8 טיפולים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

שאיבת שומן

שאיבת שומן היא פרוצדורה ניתוחית קלה בה שומן מוסר מן הגוף על ידי צינורית דקה. אפשר להשתמש בטכניקה זו גם כחלק מהטיפול בצלוליט. עם זאת, חשוב לשים לב לכך ששאיבת שומן לבדה אינה מבטיחה את היעלמות הצלוליט ויש לשלב אותה נכונה בתכנית טיפול כללית.

צלוליט

איך לשמור על התוצאות של הטיפול?

כדי לשמר את התוצאות המחמיאות של טיפול בצלוליט חשוב מאוד להקפיד הן על תזונה בריאה והן על אורח חיים בריא. הימנעות מצריכת מזונות פחממתיים ועתירי סוכרים שעלולים לגרום לעלייה כללית במשקל הגוף תעזור למנוע את הישנות התופעה. בנוסף, פעילות גופנית סדירה, הן לעיצוב וחיטוב הגוף והן פעילות אירובית הממריצה את מחזור הדם תורמות למאמץ מניעת החזרה של הצלוליט כמו גם עיסויים המיועדים לשליטה על שכבת השומן והמרצת מערכת הלימפה. כמו כן, מומלץ מאוד להימנע מעישון מוצרי טבק ושתיית אלכוהול מרובה שכן אלו פוגעים במחזור הדם ונחשבים לגורם סיכון לפיתוח צלוליט (ובאופן כללי מדובר בעצה טובה לחיים בריאים). לבסוף, שתיית מים נאותה, לפחות 10 כוסות ביום תעזור גם היא לשמר את מראה העור צעיר יותר, מתוח יותר ובריא יותר, תמריץ את מחזור הדם והמערכת הלימפתית.

שיתוף: