השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

שתל אנטומי

הגדלת חזה היא אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר ועם שביעות הרצון הגבוהה ביותר. נשים שעברו הגדלת חזה מרגישות ביטחון רב יותר, שיפור באסתטיקה הכללית והפרופורציות של הגוף ואטרקטיביות גבוהה. אך רגע לפני שעושים הגדלת חזה יש כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון, אחד מהם הוא סוג השתל – עגול או אנטומי.

מה ההבדל בין שתל אנטומי לשתל עגול?

שתלים לחזה אפשר לחלק לפי קטגוריות רבות ושונות כשאחת מהן היא הצורה של השתל – עגול או אנטומי. המאפיין של השתל העגול היא העובדה שהוא סימטרי לחלוטין וצורתו עיגול ואילו השתל האנטומי הוא בצורת אגס או טיפה. שני הסוגים מגיעים במגוון נפחים וניתן להשתמש בהם הן להגדלת חזה והן לתיקוני אסימטריה. הבדל נוסף הוא במחיר השתל כששתל אנטומי יכול לעלות גם פי שניים משתל עגול.

מתי פלסטיקאים נוטים להעדיף שתל אנטומי?

בשתל אנטומי משתמשים בדרך כלל בנשים רזות מאוד שכמעט ואין להן רקמת שד. בנשים אלו, שתל עגול עשוי לתת תוצאה פחות טבעית מכיוון שאין מספיק רקמת שד כדי לעצב את החזה ולכן שתל אנטומי עשוי להתאים יותר. בדומה לכך, נשים עם חזה צינורי (טובולרי) בעל מראה מוארך ולא אגסי שרוצות לעבור הגדלת חזה ושינוי משמעותי עשויות לקבל תוצאה טובה יותר עם שתל אנטומי. כמו כן, לפעמים מעדיפים שתל אנטומי על פני עגול כשמתקנים סימטריה בחזה ולמעשה משתילים רק שתל אחד ועבור נשים שעוברות הרמת חזה בשילוב השתלה. עם זאת, לא מדובר על כלל חקוק בסלע והבחירה בין שתל אנטומי לעגול מורכבת יותר גם במקרים אלו. לשיקול דעתו וניסיונו של הרופא יש משקל גדול מאוד גם במקרים בהם הנטייה המסורתית היא להשתמש בשתל אנטומי.

איך בוחרים בין שתל אנטומי לשתל עגול?

הבחירה בין סוגי השתלים השונים (לא רק הצורה של השתל אלא גם גודלו, מיקומו וכד') נעשית על ידי הכירורג הפלסטי יחד עם המטופלת. הרופא יקשיב לרצונות והציפיות של המטופלת, יערוך בדיקה גופנית, יסביר על האפשרויות השונות והתוצאות שהן מספקות. בנוסף, הטכנולוגיה כיום מאפשרת לעשות הדמיה מצוינת של תוצאות הגדלת חזה ואפילו "למדוד" שתל כדי לראות איך התחושה תהיה אחרי הניתוח ואיזה מראה יתקבל בסוף התהליך. אמצעים אלו מאפשרים גם לרופא וגם למטופלת לקבל תמונה אסתטית טובה מאוד של התוצאות מראש וכך לקבל את ההחלטה בין שתל אנטומי לעגול, איזה סוג בדיוק של הגדלת חזה תעשה (למשל מהיכן מחדירים את השתל, יש יותר מאופציה אחת ולכל אופציה השלכות מעט שונות), מה גודל השתל הרצוי וכד'.

מה החסרונות של שתל אנטומי?

למעשה, לשתל אנטומי יש כמה חסרונות כשהבולט בהם הוא דווקא העובדה שהוא לא סימטרי. כאשר שתל אנטומי זז (תזוזה של שתלים היא תופעה טבעית ומתרחשת עם כל סוג של שתל במידה כזו או אחרת), בגלל שהוא אינו סימטרי עלול להיווצר שינוי נראה לעיין בצורת החזה. שתל עגול הוא סימטרי ולכן גם לאחר תזוזה לא צפוי שינוי משמעותי במראה של החזה.

האם שתל אנטומי באמת נראה טבעי יותר?

בסופו של דבר, המטרה של הגדלת חזה היא ליצור לא רק חזה גדול יותר אלא גם חזה בעל מראה כמה שיותר טבעי. במקרים מסוימים, שתל אנטומי אכן נראה טבעי יותר אך לא תמיד כל הדבר. לכן, התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית ותלויה בנתונים הגופניים של כל אישה ואישה וכמובן בכישורים, ניסיון ויכולות של הכירורג הפלסטי שעושה את הגדלת החזה.

האם יש הבדל בתוצאות לטווח ארוך בין הגדלת חזה עם שתל אנטומי לעגול?

התוצאות היפות של הגדלת חזה מחזיקות מעמד למשך שנים ונראות מצוין במרבית הנשים גם אחרי עשור. אך חשוב לזכור שכמו שדיים טבעיים, גם חזה לאחר הגדלה מושפע מכל השינויים שהגוף עובר עם הזמן ועם הגיל – שינויים במשקל הגוף, כוח הכבידה, שינויים הורמונליים, שינויים בשרירים ורקמות החיבור עוד. עם זאת, נראה שהבחירה בין שתל עגול לאנטומי אינה אחד מן הגורמים הללו. כלומר, התוצאות לאורך שנים לא מושפעות דווקא מבחירה בסוג כזה או אחר של שתל אלא יותר מהגורמים שציינו.

שתל אנטומי

למה נראה שפחות ופחות מנתחים פלסטיים בוחרים בשתלים אנטומיים?

בעבר, שתל אנטומי היה מאוד פופולארי מכיוון שצורתו טבעית יותר ולכן הסברה הייתה שהתוצאה של הגדלת החזה תהיה טבעית יותר גם היא. אך שנים של שימוש בשתלים אלו הראו תוצאות משתנות ועושה רושם שצורתו האגסית של השתל אינה תמיד הבחירה הטובה ביותר. כיום, התפתחויות טכנולוגיות חדשות בתחום השתלים, בפרקטיקות כירורגיות והרפואה הפלסטית באופן כללי מאפשרים לפלסטיקאים לעשות הגדלת חזה מאוד טבעית גם עם שתלים עגולים. בשרה תחתונה, כששוקלים לעבור הגדלת חזה, הבחירה החשובה ביותר היא של הכירורג הפלסטי – מנתח מנוסה, מקצועי, מיומן ועם ראיה אסתטית מפותחת ידע לכוון כל אישה אל סוג ההגדלה שמתאימה ביותר עבורה ולתת לה את התוצאות האסתטיות והאטרקטיביות ביותר.

שיתוף: