השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

3 תהליכים למתיחת פנים

מתיחת פנים היא הליך כירורגי שמאפשר להיפטר מכל אותם סימני הזדקנות שמופיעים בפנים ובצוואר. אזורים אלה הם לרוב המקומות הראשונים בהם ניתן להבחין בסימני הזדקנות ולכן ישנם לא מעט מטופלים שמעוניינים במתיחת פנים על מנת לשפר את המראה האסתטי. ההליך מתאים גם למטופלים שזקוקים להליך שחזור פנים בגלל סיבות רפואיות. מתיחת פנים היא הליך מאוד שכיח שמבוצע במספר טכניקות שיש להכיר על מנת להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבור אותו מטופל.

מתיחת פנים בשיטה מסורתית

הליך מסורתי של מתיחת פנים מתחיל בביצוע חתך שמתחיל באזור הרקה, יורד אחורה ומסביב לאוזן ומסתיים באזור הקרקפת התחתונה. לרוב מדובר בחתך אחד ונקי שמאפשר למנתח לחלק מחדש את השומן באזור הפנים, למקם מחדש את הרקמות, לבצע הרמה של השרירים ולבצע הסרה של כל עודפי העור הקיימים. המנתח יכול לבצע גם חתך נוסף באזור שמתחת לסנטר במידה וקיים צורך לבצע מתיחה באותו אזור והוא זקוק לגישה נוחה יותר. מתיחת פנים בשיטה מסורתית היא יותר מוכרת כיוון שהיא קיימת כבר כמה עשורים. מדובר בהליך קוסמטי כירורגי פולשני שמאפשר למקם מחדש את העור והשרירים באזור הפנים וגם עוזר לשפר את מראה קו הלסת. המנתח יכול לבצע מתיחה של העור בפנים ועל ידי כך להעלים את השרירים הנפולים והקמטים שנוצרו לאורך השנים. חלק מהמנתחים בוחרים לבצע מתיחת פנים אנדוסקופית תוך שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם שמותאם להליך ועל ידי כך מונעים את הצורך בביצוע חתכים גדולים. טכניקה זו גם מפחיתה מרמת הכאב בניתוח ומזרזת את תהליך ההחלמה. מטופלים שעוברים מתיחת פנים בשיטה המסורתית הם לרוב בעלי קווי לסת נפולים, בעלי קמטים רבים באזור הפנים, עיניים שמוטות ושרירי פנים נפולים.

מיני מתיחת פנים

הליך זה מאוד דומה למתיחת פנים בשיטה המסורתית כיוון ששניהם כוללים ביצוע חתך בפנים, הסרה ומשיכה של העור הנפול. מטופלים שמעוניינים לבצע מתיחת פנים תוך צמצום מספר החתכים שמבוצע וכמות עודפי העור שיש להם להסיר היא יחסית קטנה מתאימים לעבור הליך מיני מתיחת פנים. להליך זה ישנם יתרונות וחסרונות כמו בכל הליך כירורגי ויש לקחת בחשבון את כל הפרמטרים לפני שעוברים את הניתוח. מיני מתיחת פנים מתמקדת בעור נפול והיא מסייעת בהרמה של העור כלפי מעלה תוך שימוש במספר חתכים קטנים. ההליך כולל גם הסרה של עודפי עור במידת הצורך, הידוק של העור והפחתה של הקמטים. מיני מתיחת פנים מיועדת בעיקר לקו התחתון של הפנים באזור קו הלסת והלחיים ולכן ישנם מקרים בהם משלבים ניתוחים קוסמטיים נוספים במהלך ניתוח מיני מתיחת פנים כמו הרמת עיניים או גבות וזאת על מנת להגיע לתוצאות האידיאליות. ההליך מבוצע תחת הרדמה כללית או מקומית והוא מתחיל בביצוע מספר חתכים קטנים סביב האוזניים וקו השיער. המנתח יבצע מספר שינויים ברקמות הבסיסיות בעור, יקים וימשוך את העור כלפי מעלה ולאחר שימקם מחדש את העור, יבצע הסרה של עודפי העור ותפירה של כל החתכים.

מתיחת פנים בשילוב מתיחת צוואר

מתיחת צוואר היא הליך כירורגי שמסייע להיפטר מסימני ההזדקנות שמופיעים בקו הלסת והצוואר. במהלך הניתוח, המנתח מבצע חתך שמתחיל בתנוך האוזן, עובר מאחורי האוזן ומסתיים באזור הקרקפת התחתונה.  ניתוח מתיחת פנים בשילוב מתיחת צוואר מסייע להיפטר מעודפי שומן ועור רפוי בפנים התחתונות ועיצוב מחדש של הלסת. ניתן באמצעותו גם להיפטר משקעי שומן מתחת לסנטר, להיפטר מעור צוואר רפוי ולעצב מחדש את רצועות השרירים בצוואר. אובדן קווי המתאר בפנים ובצוואר מתרחש לאורך השנים אך הוא יכול להיות גם תוצאה של גנטיקה, תנאי הסביבה ומתח. מטופלים שאינם מעוניינים לעבור מתיחת פנים בשיטה המסורתית כיוון שהחלק בפנים העליונות עדיין אינו מצריך ליטוש, יכולים לבחור באפשרות של מתיחת פנים בשילוב מתיחת צוואר במידה וכן הבחינו בקמטים עודפים בעור הצוואר, קמטים בלסת או סנטר כפול. הליכים נוספים שניתן לשלב עם מתיחת פנים וצוואר הם הרמת גבות, תיקון קמטים עמוקים, העברת שומן, מילוי שפתיים ואף ניתוח הרמת עפעפיים.

3 תהליכים למתיחת פנים

מה הם הסיכונים בהליך מתיחת פנים?

הליך מתיחת פנים יכול לגרום לסיבוכים שאת חלקם ניתן לפתור באמצעות טיפול תרופתי או הליך תיקון כירורגי. סיבוכים כתוצאה ממתיחת פנים הם די נדירים אך במידה והם מתרחשים יכולים לגרום לשינוי מהותי במראה הפנים של המטופל. סיבוכים אלה כוללים בין השאר הופעה של המטומה – הצטברות של דם מתחת לעור שגורמת לנפיחות וללחץ באזור. מדובר בתופעה שכיחה שניתוחי מתיחת פנים אשר מופיעה לרוב כ – 24 שעות לאחר הניתוח וניתן לטפל בה באמצעות ניתוח על מנת למנוע נזק לעור ולרקמות. הצטלקות החתכים שבוצעו במהלך הניתוח היא שכיחה אך לרוב הצלקות מוסרות על ידי קו השיער וקווי המתאר של הפנים והאוזניים. ישנם טיפולים תרופתיים ואף זריקות שיכולים לשפר את המראה של הצלקות. סיבוך נוסף יכול להיות פגיעה עצבית שנחשבת אמנם למאוד נדירה אך יכולה להשפיע באופן זמני או קבוע על העצבים ששולטים בשרירים ובתחושה באזור הפנים. השיתוק יכול להיות זמני אך הוא יכול להימשך עד כשנה ולגרום להבעת הפנים להיראות מעוותת מאוד לא אסתטית. התערבות כירורגית יכולה לשפר את הבעיה אך לעיתים יש להמתין בסבלנות מספר חודשים על מנת לראות האם הבעיה נפתרת מעצמה. נשירה של השיער באזור החתכים גם יכולה להתרחש וניתן לטפל בזה באמצעות ביצוע ניתוח להשתלת זקיקי שיער. אובדן עור גם הוא סיבוך שיכול להתרחש לאחר מתיחת פנים שגרמה להפרעה באספקת הדם אל רקמות הפנים. טיפול תרופתי ואף הליך שימזער את הצלקות שיופיעו בעור יכולים לפתור את הבעיה.

שיתוף: