השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

5 סיבות למתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הפך בשנים האחרונות למאוד שכיח בקרב נשים וגברים שמעוניינים לשפר את המראה של הבטן שלהם. מתיחת בטן היא הליך כירורגי שמיועד למטופלים שמעוניינים להגדיר מחדש את קו המותניים והמבנה הכללי של הבטן. הניתוח כולל הסרה של עודפי שומן ועור, שימוש בתפרים על מנת להדק רקמת חיבור בבטן ומתיחה של ומיקום מחדש של העור לאחר מכן על מנת לגרום לבטן להיראות שטוחה ומוצקה. בין אם מדובר בהסרה של עודפי שומן ועור סביב אזור הטבור או באזור הבטן התחתונה, ניתוח מתיחת בטן יכול לשפר את דימוי הגוף ולעלות את הבטחון העצמי.

מי מועמד טוב לניתוח מתיחת בטן?

מועמדים אידיאלים לניתוח מתיחת בטן הם מטופלים שמצב בריאותם הכללי הוא טוב, הם בעלי שרירים רפויים והם מעוניינים לבצע הסרה של עור נפול או עודפי שומן. המועמדים צריכים להיות במשקל שנמצא בטווח של כעשרים אחוז מהמשקל האידיאלי של הגוף שלהם ובמידה ומדובר בניתוח מתיחת בטן שמבוצע לאחר ירידה משמעותית במשקל, זמן ההמתנה המומלץ על מנת לוודא שהתוצאות נשמרות הוא כחצי שנה. המועמדים האידיאלים לניתוח צריכים להיות אנשים שלא מעשנים בין אם מדובר בגברים או נשים.

הליך מתיחת בטן

ישנן מספר טכניקות שונות לביצוע מתיחת בטן וזאת בהתאם להיקף הניתוח שרוצחים לבצע. מתיחת בטן סטנדרטית כוללת מספר חתכים אליפטיים ואופקיים על מנת לבצע הסרה של רוב העור והשומן שנמצא בין הטבור לבין שיער הערווה. רקמת החיבור שנקראת פאשיה מהודקת לאחר מכן באמצעות תפרים קבועים. המנתח מבצע מיקום מחדש של העור מסביב לטבור על מנת ליצור מראה אסתטי לבטן ואת הטבור הוא מבליט החוצה דרך חתך קטן ולאחר מכן מבצע תפירה במקום. החתך שבוצע בתחילת הניתוח ייתפר יחד כך שהצלקת תישאר בקפל הטבעי של קו הביקיני. משך זמן הניתוח הוא לרוב בין שעתיים לשלוש שעות שבמהלכו המטופל יכול לקבל אנטיביוטיקה על מנת למנוע זיהומים אפשריים במקום הניתוח.

העלמת עור רפוי באמצעות מתיחת בטן

הקפדה על תזונה בריאה ופעילות גופנית קבועה תורמת לחיזוק השרירים בבטן אך לא ניתן באמצעותה להסיר קפלים של עור בבטן שכבר איבדו מגמישותם. מתיחת בטן מאפשרת להעלים עור רפוי באמצעות הידוק האזור שבין הצלעות ועצם הערווה ובאמצעותה ניתן גם לעצב מחדש את דפנות הבטן. לאחר ירידה משמעותית במשקל, אצל מרבית האנשים נותר עור רפוי כיוון שבעת העלייה במשקל העור נמתח על מנת להכין את השומן שהתווסף ולאחר הירידה העור מאבד מגמישותו. מתיחת הבטן מעלימה את עודפי העור ומשפרת את קווי המתאר של הבטן גם במקרים של עודפי עור ושומן משמעותיים.

מחיקה של סימני מתיחה לאחר הריון

במהלך ההיריון נוצרים סימני מתיחה בגלל התמתחות העור והשרירים באזור הבטן וזאת על מנת שהאישה תהיה מסוכלת להכיל את התינוק שגדל מדי יום. סימני המתיחה יכולים לפעמים להופיע דווקא לאחר ההיריון כתוצאה מאובדן משקל רב שעלה במהלך ההיריון. את סימני המתיחה ניתן להעלים כמעט לחלוטין באמצעות מתיחת בטן שכן היא מסייעת בהידוק השרירים שתומכים בבטן וגם עוזרת להיפטר מכל עודפי העור שהצטברו. במקרים שבהם קיימים עודפי עור מעטים, המנתח יכול להמליץ על מיני מתיחת בטן.

תיקון בקע באמצעות מתיחת בטן

בקע נוצר בבטן כאשר אחד האיברים דוחף את השריר או הרקמה וכיוון שהוא כרוך בשרירים, הוא דוחף דרכם רקמות פנימיות. למרות שלא מדובר בבעיה שמסכנת חיים, מדובר במצב שמצריך התערבות. נשים רבות סובלות מבקע קטן שנוצר במהלך ההיריון ועל אף שמדובר לרוב בבעיה אסתטית, ניתן לתקן אותה כאשר מבצעים מתיחת בטן מלאה. ישנם לא מעט מקרים שמטופלים מגלים שיש להם בקע רק במהלך ההתייעצות עבור ניתוח מתיחת בטן והמנתח פלסטי יכול לקבוע האם ניתן לבצע תיקון של הבקע כחלק מניתוח מתיחת בטן.

מתיחת בטן – הידוק שרירי בטן חלשים

במרבית מן המקרים, מתיחת בטן מבוצעת בעקבות שיקולים קוסמטיים, ההליך מציע גם פתרון למצבים רפואיים. מעבר ליכולת של ניתוח מתיחת בטן לסייע להיפטר מעודפי שומן ועור מאזור הבטן, הניתוח גם יכול לחזק שרירי דופן בטן חלשים ועל ידי כך מונע היווצרות של בקע, כאבים בגב ומסייע בשיפור היציבה. הניתוח כולל קיפול של הרקמה המתוחה ותפירה של שרירי הבטן יחדיו משני הצדדים ולמרות שלא ניתן לראות זאת מבחוץ, מתבצעת תפירה לכל אורך הבטן. נשים לאחר לידה שעוברות מתיחת בטן יכולות להעיד על שיפור למשל בבריחת שתן ושיפור איכות החיים הכללית. ההחלמה של ניתוח מתיחת בטן שכוללת הידוק שרירי בטן היא אמנם ארוכה יותר אך היתרונות לטווח הארוך הם משמעותיים.

מתיחת בטן לשיפור הבטחון העצמי

מתיחת בטן מסייעת בשיפור המראה הפיזי אך היא תורמת גם להעלאות הבטחון העצמי וההערכה העצמית של המטופל. מרבית המטופלים מעידים על מצב רוח מרומם ועלייה בשמחת החיים שלהם לאחר ניתוח מתיחת בטן. המטופלים לא רק נראים ומרגישים יותר טוב, הם גם מצליחים לנקוט בגישה יותר אופטימית לחיים ומצליחים להגשים מטרות שמציבים לעצמם. ניתוח מתיחת בטן מעלה גם את המוטיבציה של המטופלים להתחיל להקפיד על שגרת חיים בריאה יותר שכוללת הפסקה של עישון, אימוני כושר סדירים והקפדה על תזונה בריאה.

סיבות לניתוח מתיחת בטן

מה לא ניתן להשיג באמצעות מתיחת בטן?

מתיחת בטן לא יכולה לעזור לאנשים שמבקשים לרדת במשקל ולא מעוניינים לשמור על תזונה בריאה או להתמסר לתוכנית אימונים מסודרת. בנוסף, אף על פי שהתוצאות של ניתוח מתיחת בטן הן קבועות, הן מושפעות בקלות מתנודות מהותיות במשקל של המטופל. במידה גם ומדובר במטופל שמתכנן ירידה משמעותית במשקל או מטופלת שמתכננת הריונות עתידיים, מומלץ להם לדחות את הניתוח.

שיתוף: