השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

7 דברים שכדאי לדעת לפני ניתוח פלסטי

ניתוחים פלסטיים הפכו לפופולאריים יותר ויותר בשנים האחרונות ולא מעט נשים (וגברים) פונות אל המנתח הפלסטי לשיפור המראה החיצוני, להחזרת גלגלי הזמן אחורנית ולשמירה על מראה אסתטי, צעיר ונאה.

אך רגע לפני שמתחילים, חשוב לדעת מספר דברים על ניתוחים פלסטיים

1. אל תתביישו לשאול שאלות

רגע לפני שאתם מגיעים לפגישת ייעוץ אצל כירורג פלסטי, הכינו שאלות שתרצו לדעת על ההליך, על ההחלמה, על התוצאות וכל שאלה שעולה בראשכם. רופא מקצועי ידע לענות בסבלנות, עם הסברים המתאימים גם למי שלא מתמצא בעולם הרפואה, בעדינות ותוך מתן תחושת ביטחון למטופלת. אל תתביישו לשאול שאלות, גם פשוטות, גם כאלו שאולי נשמעות מובנות מאליהן או אפילו מביכות, הרופא שמע את כולן בעבר והוא כאן כדי להסביר ולהאיר אור על כל נושא וכל שאלה.

2. תיאום ציפיות מציאותי

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לדעת על ניתוחים פלסטיים הוא שהם אינם בלתי מוגבלים, לא ניתן לייצר כל אפקט ולא כל אחת מתאימה לכל סוג של ניתוח. לכן, תיאום ציפיות חשוב כל כך – אם הרופא ידע בדיוק מה המטופלת רוצה לראות אחרי הניתוח, בלי להתבייש, להצטנע או לסנן מידע, הוא יוכל להתאים עבורה את ההליך הנכון ביותר תוך שמירה מצד אחד על צפיות ריאליות ומצד שני על התרגשות גדולה לקראת שינוי.

3. יש תופעות לוואי ותקופת החלמה

כל מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה ידע לומר שאין פרוצדורה כירורגית בלי תופעות לוואי. כל חיתוך ברקמה בגוף האדם חייב החלמה ומלווה בתופעות כמו דימום קל, נפיחות, כאב או לכל הפחות אי נוחות, אדמומיות וכדומה. עוצמת תופעות הלוואי תלויה מאוד בקצב ההחלמה והסיבולת האישית של כל מטופלת, מצבה הגופני הכלל וגילה. אך בנוסף לכך, אלו תלויים כמובן גם בסוג הניתוח והפעולה הספציפית שנעשתה וגם מיומנותו של הכירורג. לרוב, ניתוחים פלסטיים דורשים תקופת החלמה של מינימום מספר ימים במנוחה כללית ומלאה ועד למספר חודשים להחלמה סופית. הרופא יסביר כמובן, לפי סוג הניתוח, מה בדיוק כרוך בתקופה זו וכיצד ניתן להקל על תופעות הלוואי (משככי כאבים, קומפרסים, מנוחה ועוד). כמו כן, חשוב לקחת תקופת החלמה בחשבון בתכנון הלו"ז של החודשים לאחר הניתוח (למשל לא לתכנן חופשה או פעילות גופנית בזמן ההחלמה).

4. למצב הבריאותי הכללי יש משקל

חשוב להגיע לניתוח פלסטי בבריאות טובה. למעשה, מרבית הרופאים לא ינתחו מטופלת שלא נמצאת בבריאות כללית מספקת. הסיבה לכל היא שניתוח פלסטי הוא ניתוח לכל דבר ועניין וחשוב מאוד לא להקל בכך ראש. החלמה מהירה ותוצאות טובות תלויות לא פעם בשמירה על בריאות טובה, פעילות גופנית סדירה ומשקל גוף תקין.

5. תוצאות לוקחות זמן

כל פעולה ניתוחית בגוף גורמת לתגובה כלשהי הכוללת נפיחות, שטפי דם ועוד. אלו תופעות טבעיות כמובן. הן יכולות לגרום לאי נוחות מסוימת אך יותר מכך הן יכולות גם לגרום לעיכוב בראיית תוצאות הניתוח. כלומר, עד לסיום תקופת ההחלמה המלאה התוצאות אינן סופיות. אפשר לראות את זה בכל ניתוח פלסטי כמעט החל ממתיחת פנים ועד להגדלת חזה. רק לאחר שהנפיחות יורדת והגוף מחלים, האזור מתייצב ותופעות הלוואי מתפוגגות אפשר לראות את התוצאות. מילת המפתח היא סבלנות – הרופא יסביר, בהתאם לסוג הניתוח כמה זמן לוקח לראות תוצאות סופיות, לפני תום התקופה הזו חשוב לנהל ציפיות היטב.

6. ניתוח פלסטי הוא לא תמיד האופציה היחידה

היום, יש המון שיטות שונות לשיפור המראה החיצוני שלא כוללות ניתוח וכל מי שמתעניינת באסתטיקה כירורגית כדאי שתבדוק גם אותן. כך למשל, בידיו של כירורג פלסטי מיומן ומעודכן אפשר להחליק קמטים ללא ניתוח, לשפר את מראה האף, קו הלסת, העור ועוד ללא צורך בחיתוך כלל. אפשר לעבור שאיבת שומן "קטנה" בלי הרדמה כללית ובמקרים מסוימים יש הליכים שרופא יכול לבצע ללא צורך באשפוז. הזרקת חומרים, מניפולציה עדינה של רקמות באמצעים שאינם כירורגיים ופיתוחים טכנולוגיים בעולם המכשור הרפואי (לייזר, גלי קול ועוד) מאפשרים פעמים רבות לשפר משמעותית את המראה החיצוני מבלי לעבור ניתוח כלל.

7. הבחירה החשובה ביותר היא בחירת הכירורג הפלסטי

בשורה תחתונה, בחירת הרופא שיעשה את הניתוח היא ככל הנראה החשובה ביותר מכמה סיבות. מעבר ליכולות הכירורגיות של הרופא, הניסיון שלו והטכניקות בהן הוא משתמש, בחירה נכונה של המנתח תבטיח ליווי צמוד, מענה נכון ואמיתי לכל שאלה ותיאום ציפיות מלא. כירורג פלסטי עם ניסיון בתחום ידע בדיוק איך לגשת לכל מטופלת על חששותיה, להגיע יחד איתה לתוכנית הניתוחית הטובה ביותר עבורה כדי לתת לה את מקסימום התוצאות שהיא רוצה. הוא ידע בדיוק איך לאזן בין תופעות לוואי של ניתוחים לבין תוצאות, ידבר בכנות גדולה אודות כל מה שקשור הן למהלך הניתוח והן להחלמה ממנו וידע להביא לשולחן הניתוחים לא רק יכולות כירורגיות מרשימות אלא גם ראיה אסתטית מפותחת וטבעית.

כדאי לבדוק לפני ניתוח פלסטי

שיתוף: