השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

7 עובדות על ניתוחי עפעפיים

העיניים הן אזור מרכזי בפנים, הן החלק אליו מופנה המבט והמראה שלהן משפיע מאוד על האסתטיקה הכללית והנראות של הפנים. כאשר העיניים נראות "עייפות", עפעף צנוח או "שקיות" מתחת לעיניים, תופעות אלו גורמות למראה פנים מבוגר ופחות אסתטי. ניתוחי עפעפיים בהחלט יכולים להחזיר לעין מראה צעיר יותר ונאה יותר.

1# תוצאות מהירות למשך שנים רבות

את התוצאות של הניתוח רואים לאחר כשלושה-ארבעה חודשים בלבד. ההחלמה לא נחשבת לקשה או ארוכה, לאחר כמה ימים ניתן לחזור לשגרה רגילה בכפוף לאישור מן הרופא. התוצאות של הניתוח מחזיקות מעמד לשנים רבות, תלוי כמובן בגיל המטופלת ובמצב העור באופן כללי. אך בהחלט ניתן לומר שהשיפור במראה העיניים קבוע, העין תמיד תיראה צעירה יותר ואין צורך למשל לחזור על ההליך לאחר שנתיים-שלוש.

2# לא הרמה אלא הסרה של עודפי שומן ועור

בניתוחי עפעפיים למעשה לא מרימים את העפעף כלל. האפקט מושג על ידי הסרה של עודפי שומן ועור. הכירורג יוצר חתך בקו הקפל של העפעף העליון ובקו הריסים בעפעף התחתון דרכו הוא מסיר את עודפי השומן שיוצרים "שקיות" מתחת לעיניים ומראה עפעף "סגור" מעל העיניים. החתך מוסתר בקפלים הטבעיים של העור כך שלאחר תקופת ההחלמה הוא אינו נראה לעין. יש לציין שכדי להשיג אפקט משמעותי יותר של "פתיחת" העין ניתן לעשות הרמת גבות או הליכים אחרים בשילוב על ניתוח הרמת עפעפיים.

3# ניתוח עפעפיים לא חייב להתבצע בהרדמה כללית

כמו ניתוחים פלסטיים רבים אחרים, כך גם ניתוחי עפעפיים לא חייבים להתבצע בהרדמה כללית. הבחירה בסוג ההרדמה תלויה בהיקף ואופי הניתוח, גיל המטופלת, שיקוליו של הרופא המנתח והעדפותיה של כל מטופלת (למשל האם להישאר ערה במהלך ניתוח או לא). במקרים מסוימים ניתן לעבור את הניתוח בהרדמה מקומית ובאחרים בסדציה (טשטוש לווריד). כאמור, הבחירה בסוג ההרדמה נתונה לשיקולים רבים.

4# ניתוחי עפעפיים לא משפיעים על הקמטים בצידי העיניים

המטרה של ניתוח עפעפיים היא לא להסיר קמטים ולהחליק את העור, המטרה היא ליצור מראה עיניים צעיר ומהודק יותר. הניתוח אינו משפיע על "קמטי עורב", אותם קמטים קטנים הנוצרים עם הגיל לצד העיניים. כדי לטפל בקמטים אלו ניתן לעשות בוטוקס או הליכים אחרים. בהחלט ישנה אפשרות לשלב בין החלקת קמטים לבין ניתוח עפעפיים להשגת תוצאות אסתטיות ושלמות יותר. 

5# לא רק מסיבות אסתטיות

ניתוחי עפעפיים מבוצעים כדי לשפר את מראה העין וליצור עין "פתוחה" יותר, להסיר עודפי שומן מתחת לעפעף התחתון אך אלו לא הסיבות היחידות. במקרים רבים, הניתוח מבוצע כדי לשפר את טווח הראיה לאחר צניחה של העפעף העליון. הניתוח לא נועד לשפר את חדות הראיה ובמרבית המטופלות לא יהיה שינוי במספר המשקפיים למשל (אם כי ישנם מקרים בהם יש שינוי).

6# ניתוח עפעפיים לא מסיר "עיגולים שחורים"

נשים רבות (וגם גברים) סובלות מהתכהות של העור מתחת לעיניים. זו היא תופעה שאינה קשורה למבנה העפעף התחתון. ניתוחי עפעפיים לא נועדו להבהיר או להסיר את אותם חלקים כהים. ניתן לשלב טיפול בלייזר להבהרת העור מתחת לעיניים יחד עם ניתוח עפעפיים להשגת מראה צעיר יותר ורענן יותר.

7# אין הגבלת גיל

נשים צעירות במיוחד סביר כי לא יזדקקו לניתוח מהסוג הזה שכן העין מתחילה להשתנות ולסבול מתופעות כמו צניחת עפעפיים ונפיחות מתחת לעיניים רק בגילאים מתקדמים. עבור נשים מבוגרות, אין הגבלת גיל לניתוח וכל עוד הבריאות הכללית טובה ואין מניעה לעבור הליכים כירורגיים באופן כללי ניתן עקרונית לעבור ניתוח עפעפיים.

עובדות על ניתוחי עפעפיים

שיתוף: