השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

דיספורט – הבוטוקס כבר לא לבד

מחקר אמריקאי חדש מוכיח כי ה"דיספורט", הינו אלטרנטיבה יעילה ובטוחה לבוטוקס, ששלט עד כה בתחום הטיפול בקמטי הבעה בפנים. שני החומרים, בוטוקס ודיספורט, מכילים את רעלן הבוטולינום A. רעלן זה הוא משתק שריר המופק באופן סינטטי ומשמש בין שאר שימושיו לטיפול בקמטי הבעה בפנים.

איך הדיספורט מטפל בקמטי ההבעה?

בשונה מחומרי מילוי שונים כדוגמת חומצה היאלורינית או שומן טבעי, המטפלים בקמטי הבעה באמצעות מילוי הרקמה הרכה וטשטוש הקמט, רעלן הבוטולינום מחליש את פעילות השרירים שכיווצם גורם ל"התקמטות" העור ובדרך זו מעלים את קמטי ההבעה. הדיספורט מיוצר על ידי חברה אירופאית ומחירו מעט נמוך יותר לעומת בוטוקס המיוצר בארה"ב.

במחקר שנעשה על ידי מנתחים פלסטיים במרכז הרפואי של אוניברסיטת טקסס ואושר על ידי משרד הבריאות האמריקאי, השתתפו 816 מטופלים עם קמטי הבעה מתונים עד עמוקים. לחלקם הוזרק דיספורט ולחלקם הוזרק פלסבו.

איך בוצע המחקר?

המנתחים הזריקו את חומר היישור דיספורט בחמש נקודות שונות בחלק העליון של הפנים, ובמינונים שונים, בהתאם למין ולמסת השרירים בפנים. כל משתתף ניהל יומן במשך שבועיים לאחר ההזרקה, בו הוא דיווח על מצב קמטי הפנים שלו. בנוסף התבקשו המטופלים למסור הערכה עצמית לגבי מצב הקמטים, בשש הזדמנויות שונות, במשך חמישה חודשים לאחר ההזרקה. תוצאות הטיפול נבדקו באותן ההזדמנויות גם על ידי מבקרים בלתי תלויים מתחום הכירורגיה הפלסטית.

תוצאות מחקר השפעת דיספורט על צמצום הקמטים

87% מהאנשים שהוזרק להם דיספורט דיווחו על צמצום הקמטים, לעומת 5% בלבד שהיו בקבוצת הביקורת. המבקרים הבלתי תלויים מצאו שיפור במצב קמטי ההבעה אצל 85% מהאנשים שקיבלו דיספורט, לעומת 3% בקבוצת הביקורת.

תוך כמה זמן משפיע דיספורט על המטופלים?

על פי ממצאי המחקר דיספורט התחיל להשפיע אצל חלק מהמטופלים כבר 24 שעות לאחר הטיפול. פרק הזמן הממוצע עד לתחילת השפעת החומר בקרב כל הקבוצה שקיבלה דיספורט, היה ארבעה ימים. כמו כן הראה המחקר בבירור, כי יש להתאים את מינון הזריקה למסת שרירי הפנים של כל מטופל. לאחר 30 יום, נקודת הזמן בו השפעת החומר מגיעה לשיאה, היו למשתתפים עם מסת השרירים הקטנה ביותר התוצאות הטובות ביותר. 96% מהם הגיבו לטיפול ואילו בקרב המשתתפים עם מסת שרירי הפנים הגדולה ביותר הוסגו תוצאות של80% באותו פרק זמן.

המחקר הוכיח, כי לדיספורט יש השפעה ארוכת טווח (3-4 חודשים) ושהתגובות האלרגיות או תופעות הלוואי הינן מצומצמות ביותר. מבצעי המחקר הדגישו, כי מאחר והמינון חייב להיות בהתאם למסת השרירים בפנים, כדאי לעבור טיפול מסוג זה אך ורק אצל לכירורג פלסטי מקצועי ומנוסה.

מקור:
Evaluation of Variable-Dose Treatment With a New U.S. Botulinum Toxin Type A (Dysport) for Correction of Moderate to Severe Glabellar Lines: Results From a Phase 3, Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study;
Plastic and Reconstructive Surgery 2009, Advance Online Article.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885

דיספורט