השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

עיצוב אזור הערווה (גבעת וונוס)

לאחר ירידה ניכרת במשקל, נשארים עודפי עור ורקמה במספר אזורים בגוף כמו בשדיים, בבטן, בזרועות ובירכיים. אזורים אלו, ניתנים לשיפור ע"י ניתוחי מתיחה למיניהם. אולם, אחד האזורים המוזכרים פחות והמטופלים פחות מבחינת עודפי העור הינו אזור הערווה ("גבעת ונוס", או בשמה הלועזי, אזור המונס פוביס Mons Pubis). מצב של עודפי עור באזור זה הנראה כשקית עור מרוקנת ונפולה, הינו מצב שכיח מאוד בחולים לאחר ירידת משקל, והוא ניתן לתיקון ביחד או בנפרד מעודפי העור בבטן.

הבעיות הנלוות לעודפי עור ב"גבעת ונוס"

עודפי העור ב"גבעת ונוס" גורמים להפרעה ניכרת עד כדי פגיעה באיכות החיים: הם גורמים לריחות גוף ולקושי בשמירה על ההיגיינה עד כדי זיהומים חוזרים באזור, הגבלה בתנועתיות, הפרעה אסטטית ואף הפרעה בתפקוד המיני. המצב גורם למטופלים סבל וקושי יומיומי, חוסר יכולת להתאים פרטי לבוש, קושי תפקודי ופגיעה קשה ביכולתם לפתח אינטימיות.

חומרת עודפי העור באזור הערווה נחלקת לשלוש דרגות:

  1. דרגה ראשונה מתוארת כשאין עודפי שומן ויש עודפי עור בינוניים, מצב שמאפשר לזהות את איבר המין הנשי ממבט פרונטלי.
  2. דרגה שנייה מתוארת כשבנוסף לעודפי העור יש גם עודף שומן, מצב שגורם להסתרה חלקית של איבר המין ממבט פרונטלי.
  3. דרגה שלישית מהווה את הדרגה החמורה ביותר ובה קיימים עודפי עור ושומן ניכרים שגורמים להסתרה מלאה של האיבר המין מבט פרונטלי.

ד"ר מייליק על ניתוחים להסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל

סקר שביעות רצון מניתוח לתיקון אזור הערווה.

לאחרונה פורסם מחקר ע"י קבוצה ברזילאית שמתאר את ההשלכות של ניתוח מתיחת גבעת ונוס בנשים. המחקר נבדק ע"י 23 נשים בסה"כ. רוב הנשים (19 במספר) עברו מתיחת בטן ביחד עם תיקון גבעת השת. חשוב לציין פה, שכל הנשים שעברו הניתוח לא היו מעשנות, היות ונשים מעשנות סורבו לניתוח בשל סיכונים מוגברים לסיבוכים לאחר הניתוח, (בדומה לניתוחים אסטטיים אחרים בהם יש צורך בהפסקת עישון 3-4 שבועות לפני הניתוח).

במחקר זה, הנשים נשאלו לאחר מספר חודשים מהניתוח (עד שנה מהניתוח) מספר שאלות לגבי שביעות רצונם מהניתוח שאותו עברו לתיקון אזור הערווה.

כל הנשים שעברו את הניתוח דיווחו על שיפור בין טוב, לטוב מאוד מבחינת תנועתיות (87% טוב מאוד), מראה אסטטי (70% טוב מאוד), הייגנה (95.6% טוב מאוד), בחירת פרטי לבוש (87% טוב מאוד) ושיפור מבחינת התפקוד המיני (61% טוב מאוד ו-22% טוב).

סיבוכים אפשריים בניתוח לתיקון אזור הערווה.

מבחינת סיבוכים מהניתוח, 70% דיווחו על בצקות באזור שחלפו עם הזמן תחת טיפול שמרני של עיסויים, 22%  דיווחו על צלקת היפרטרופית (צלקת בולטת ומעט נוקשה) ומטופלת אחת סבלה מזיהום בפצע הניתוחי שטופל על ידי אנטיביוטיקה דרך הפה ומשחה מקומית בלבד.

לפי מה שניתן להבין, התייחסות לאזור הערווה הינו חיוני בניתוחי מתיחת בטן בכלל ובניתוחים לעיצוב הגוף לאחר ירידת משקל. הניתוח גורם לאזור הגניטלי וגבעת ונוס להיראות יותר אסטטי ומביא לשיפור תפקודי יומיומי ואף מאפשר שיפור בתפקוד המיני.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885

עיצוב איבר המין והקטנת שפתיים