השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

מיצוק צוואר

מראה הצוואר שלנו מסגיר את הגיל –  צוואר מתוח, ללא עור עודף ורפוי הוא סימן לנעורים ומודעות אסתטית גבוהה. אך עם השנים, עור הצוואר נוטה להפוך לרפוי ונוצרים "קורדס" –  מיתרים, עודפי עור מתחת לסנטר. במקרים מסוימים ממש עד להתפתחות "צוואר שקנאי". עור רפוי בצוואר משנה את המבנה של הפנים ומראה קו הלסת ויכול להפריע מאוד מבחינה אסתטית. האם אפשר להיפטר מהעור העודף ללא ניתוח? מהן האפשרויות הניתוחיות למיצוק צוואר ולכמה זמן מחזיקות התוצאות?

מה גורם למראה צוואר רפוי?

העור שלנו רגיש לשינויים תלויי גיל, לירידות ועליות במשקל במהלך החיים, בעקבות הריונות ולידות ומושפע גם מגנטיקה. בעוד שבגילאים צעירים במיוחד, בשנות ה-20 המוקדמות, העור יכול לחזור לקדמותו ברוב המקרים, בגילאים מבוגרים יותר עור רפוי נוטה להישאר רפוי. כך גם באזור הצוואר, מי שירד קילוגרמים רבים במשקל עשוי לגלות שעור הצוואר לא חוזר לקדמותו. בנוסף, עם השנים, שינויים בעור, בשרירי הצוואר ובשל פגעי הזמן אנו עשויים לראות עור רפוי באזור.

האם ישנם טיפולים למיצוק צוואר ללא ניתוח?

יש לא מעט טיפולים שיכולים לעזור להדק קצת את העור באזור הצוואר, לצמצם סנטר כפול וליצור מראה צוואר פחות רפוי. אלו כוללים למשל הזרקות של חומרי מילוי, חוטים שמטרתם למתוח את עור הצוואר, חומרים ממיסי שומן, שימוש במכשירים שונים למיצוק העור ותכשירים קוסמטיים. אלו מתאימים למקרים קלים הדורשים שינוי קטן ולרוב לא ישיגו את התוצאות הרצויות באנשים להם עודפי עור בולטים או שכבת שומן עיקש באזור הצוואר.

מיצוק צוואר בעזרת מיני מתיחת פנים

הדרך היעילה ביותר להיפטר מעודפי שומן ועור בצוואר היא בעזרת שאיבת שומן בשילוב מתיחת פנים. במקרים רבים, שאיבה קטנה בשילוב מיני מתיחת פנים בה מותחים את העור לכיוון קדמת האפרכסת ומאחורי האפרכסת תספיק כדי ליצור שינוי משמעותי. הניתוח נחשב לפרוצדורה קלה יחסית עבור המטופל, תופעות הלוואי מעטות והתוצאות במרבית המקרים משמעותיות. לאחר תקופת ההחלמה, אפשר לראות שינוי גדול באזור הצוואר – העור הדוק יותר, כרית השומן איננה והצוואר נראה צעיר ונאה יותר.

הרמת פנים מלאה בשילוב מיצוק צוואר

אפשר בהחלט לשלב ניתוח מיצוק צוואר עם שיפור נוסף של הפנים. ניתן לעשות הרמת לחיים, עיינים, גבות ועוד עד למתיחת פנים מלאה. הליך זה מתאים או לאנשים צעירים יחסית שירדו קילוגרמים רבים או למבוגרים לרוב מעל גיל 45-50 שהליכים קטנים יותר לא ישיגו את השינוי הדרמטי שהם רוצים במראה הפנים.

מה לגבי צלקות לאחר ניתוח מיצוק צוואר?

מיצוק צוואר נעשה על ידי משיכת העור מאחורי האפרכסת, הסימן הניתוחי שנותר קטן ומוצנע בקפלים הטבעיים של הגוף מאחורי האוזן. הוא כמעט בלתי מורגש וצפוי להתבהר ככל שהזמן עובר. אפשר ורצוי להיעזר במשחות המעודדות החלמה טובה יותר של צלקות. במקרים נדירים בהם נוצרת צלקת בולטת היא עדיין מוצנעת מאחורי האוזן אך אם היא מפריעה אפשר בהחלט לשפר את המראה והתחושה שלה באמצעים רפואיים שונים.

לכמה זמן מחזיקות התוצאות של מיצוק צוואר?

כל ניתוח למתיחת העור מוביל לתוצאות דרמטיות ושינוי משמעותי במראה האזור שנותח. במרבית המקרים התוצאות מחזיקות מעמד לשנים וכך גם במתיחת צוואר. לאחר מתיחת צוואר, התוצאות צפויות לשפר את המראה לכ-7 עד 10 שנים וגם לאחר תקופה זו, העור יראה טוב יותר מאשר אם לא עברנו מתיחה. כדי לשמור על התוצאות האסתטיות של ההליך חשוב לשמור על בריאות כללית טובה, משקל גוף תקין, להרבות בשתיית מים, להימנע מעישון ולעסוק בפעילות גופנית בריאה.   

מיצוק צוואר

שיתוף: